forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Sherlock Holmes
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/01/2010 : 15:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kada nam neko spomene londonsku lokaciju Baker Street 221b, svi koji vole knjigu znat ce da se radi o legendarnom djelu velikog mistika i pisca Sir Arthur Conan Doyle-a.
Mnogi koji nisu upoznati sa ovom tematikom, kao mnogi mladi koji jos nisu imali priliku doci u doticaj sa istom ovdje dobivaju jednu jedinstvenu sansu da na velikom platnu dozive jednu moderniziranu verziju najveceg detektiva svih
vremena .
Sherlock Holmes Je sasvim sigurno kamen temeljac svih poslje njega dolazecih kriminalistickih istrazitelja i naravno najveci egocentrik u svojoj bransi.
Film..hmmm.
Smatram da je vrlo uspjesna kombinacija dobrog humora , dobre akcije i dobrog scenarija.
Robert Downey Jr. je uspio uskladiti profil jednog manicno depresivnog genija i dati mu jednu osvjezavajucu notu podobnu danasnjim shvacanjima .
Jude Law je takoder dobro odigrao svoju ulogu vitalnijeg i prisutnijeg Dr. John Watsona.
Sir Arthur Conan Doyle je u svojim djelima dao nazrijeti da se Sherlock Holmes koristio drogama kada se je nalazio u gabuli glede rijesenja problema .
Svida mi se sto Guy Ritchie nije izbjegao tu notu samo da bi film bio moralno korektan.
Takoder vrlo smjelom smatram indikaciju , da onda (kako i sada ) Londonom (novom trojom) vladaju tajna drustva .
Sve u svemu , uzivao sam sinoc u premijeri .




Volio bi cuti i vasu ocjenu .

Edited by - manhunter on 08/06/2010 09:38:19

King Warrior
stripovi.com suradnik



22166 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/01/2010 : 16:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Gledacu veceras, ne sluti na dobro.
Sutra cu se javiti sa komentarom.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7431 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 31/01/2010 : 16:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
loš film meni a isto nipošto nije nova indikacija da londonom vladaju tajna društva nit je nova u sherlocku - glumački par mi je nesmisljiv pogotovo watson koji bi trebao biti stariji od holmesa...u svakom slučaju - šarena slikovnica oku ne sasvim neprivlačna ali to nije holmes kojeg znam kojeg volim i kojeg želim vidjeti
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/01/2010 : 16:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Odličan, vrlo zabavan film. Najbolje mi je kada objašnjava kako će se tući u slow motion pa to onda sve izvede ubrzano.
Odlična gluma Downey-a koji ovom ulogom postaje jedan od meni omiljenih glumaca.

I eto nama mr murdoca poslije dužeg izbivanja.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/01/2010 : 16:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
dosadan sam vise, al sta cu
nema boljeg nakon serije sa Dzeremi Bretom



Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7745 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 31/01/2010 : 17:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Odličan i jako zabavan film!
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 31/01/2010 : 18:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Meni je film skroz legao, ništa nova ali zabavno a takvih filmova fali....

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 31/01/2010 : 18:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalan film u smislu vrhunske zabave i akcije i svako ko kaze drugacije laže....kratko i jasno.

Moze biti da mu film nije lego al da je loš ne moze nitko reci......
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 31/01/2010 : 19:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Odličan film. Meni se jako svidio.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 31/01/2010 : 20:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
I ja volim da čitam romane i pripovjetke o Šerloku Holmsu. ''Skandal u Bohemiji'', ''Poslednji problem'', ''Znak četvorice'' i, iznad svih, ''Baskervilski pas'' su primjeri dijela kojima se rado vraćam. Sad, kada sam vidio najavu na televiziji, bio sam prilično zbunjen. Kao prvo, većinu nas iskustvo uči da većina holivudskih ekranizacija prođe prilično loše, provlačeći se impresivnim efektima i BANG!TRAS! scenama. Ali ipak, dok sam gledao najavu filma, pomislio sam da glumci izgledaju na visini zadatka, naročito Robert Downey koji je uspio uhvatiti Holmsovu ''nit'', harizmu i specifičnost koja ga čini najvećim fiktivnim detektivom svih vremena. I, kada sam bio bolestan, majka mi je donijela tri filma. Pomalo neodlučna u pogledu mog ukusa, izabrala je ''izvikane'' naslove, koji neizbiježno plijene pažnju: ''2012'', ''Avatar'' i film o kome vas nemilosrdno davim ''Šerlok Holms''. Dok je ''2012'', oprostite na izrazu, dosada neviđeno i neopjevano sranje, ''Šerlok'' me je izuzetno prijatno iznenadio. Glumci su izvrsno odigrali svoje uloge. Sitni, svakodnevni i praktično neprimjetni događaji iz Bejker strita su tu; London 19.vijeka koji buja zločinom je takođe tu; a što je najbolje, ponuđen je jedan svjež i odličan pogled na Holmsov lik. Nekonvencionalna ličnost (koja samim tim iskače iz krute Viktorijanske ere), genije koji se često nađe na labavoj ivici ludila, hemičar, violinista, hiperaktivni momak i nepokretna baba... Da, Holms je sve to. I to je pretvoreno u takav spektakl, u takav bljesak, prekrasnu i kvalitetnu zabavu, da me je osvojio. Priča, koja je mogla biti maštovitija ako uzmemo u obzir neka od Holmsovih poluluđačkih rješenja i metoda, ipak dobiva lijep oblik, naročito sa dobrom, starom teorijom zavjere i mračnom sijenkom profesora matematike koji je otišao predaleko, Morijartijem.
8.5/10

Edited by - Mhejl on 31/01/2010 20:14:34
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25997 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/01/2010 : 20:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
sinoć u premijeri?
zar tako kasno dođe u Švicarsku?
Inače,sjajan film!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2494 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 01/02/2010 : 00:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Ima film svoje pluseve i minuse, meni je bio sasvim OK.
+ Malo drukčiji Holmes i naročito Watson su dobar potez i film možemo smatrati kao nekakvog "mladog Holmsa" koji ne isključuje klasičnog (Brett). Tadašnji London, te njegova bijeda i zasranost, u kojima je radio Holmes su također odlično prikazani.

- "Velika" priča o nekakvom lordu, koji pomoču tajnih kultova i magije vrti oko prsta britanski imperij (najznačajniji predstavnik je nekakav mulac unutarnji ministar), je napravljena za priglupu američku publiku. Čudno i na silu ispada i ubacivanje Rachel McAddams kao nekakve Holmsove ljubavi.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22166 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/02/2010 : 00:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

loš film meni a isto nipošto nije nova indikacija da londonom vladaju tajna društva nit je nova u sherlocku - glumački par mi je nesmisljiv pogotovo watson koji bi trebao biti stariji od holmesa...u svakom slučaju - šarena slikovnica oku ne sasvim neprivlačna ali to nije holmes kojeg znam kojeg volim i kojeg želim vidjeti


Potpisujem.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 01/02/2010 : 10:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

sinoć u premijeri?
zar tako kasno dođe u Švicarsku?
Inače,sjajan film!



Danas se više koristi pojam "premijera" kao izvedba/predstava (ne prva), a "pretpremijera" kao prva premijera.
Iako Holmes je došao kasno u Švicarsku - prije tjedan dana ili čak manje.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/02/2010 : 10:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Murdoc, premijera? Pa film je od početka godine, a ovo je moj post od 7.1. ove godine, znači da si duugo čekao da pogledaš filmić...
P.S. ako je stvarno tako kasno došao u Švicu, pa mislim stvarno?!

"Pogledao Sherlocka Holmesa danas... Pomalo atipični Ritchijev film (s lošim Downeyevim engleskim naglaskom) s inkorporiranom dostatnom količinom dedukcije, akcije, tajnih društava, sotonizma i Sherlock Holmes mitologije. Nastavak zagarantiran! Malo vuče na holmesovu poznatu zavjeru i frku s Ripperom, no skoro do neraspoznatljivosti. Daleko duhovitiji od originalnog uštogljenijeg Holmesa, a mora se i priznati da Law i Downeya imaju dobru kemiju. Zabavno, povrh svega.



Sad još da vidimo novog Scottovog Robina Hooda..."

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 01/02/2010 11:05:19
Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 01/02/2010 : 10:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote


"Hmmm, da vidimo šta kaže flyer.. Robert Downey Jr? Jude fucking Law? Ha, ha!"
Go to Top of Page

psycho
New Member



212 Posts

Member since 12/08/2009

Posted - 01/02/2010 : 10:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send psycho a Private Message  Reply with Quote
Cini mi se katastrofalnim izbor glumaca.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/02/2010 : 11:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove
Danas se više koristi pojam "premijera" kao izvedba/predstava (ne prva), a "pretpremijera" kao prva premijera.



Ja sam više stekao dojam da je pretpremijera prikazivanje prije prvog pravog za mase prikazivanja u dotičnoj zemlji ili kinu, ili gdje već. A premijere su svejedno noviji filmovi, ako igra više od dva tjedna, teško bih ga nazvao premijerom. Ako premijera znači prva, kako onda može biti naziv generalno za izvedbu?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 01/02/2010 : 13:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by dr strangelove
Danas se više koristi pojam "premijera" kao izvedba/predstava (ne prva), a "pretpremijera" kao prva premijera.



Ja sam više stekao dojam da je pretpremijera prikazivanje prije prvog pravog za mase prikazivanja u dotičnoj zemlji ili kinu, ili gdje već. A premijere su svejedno noviji filmovi, ako igra više od dva tjedna, teško bih ga nazvao premijerom. Ako premijera znači prva, kako onda može biti naziv generalno za izvedbu?



Ja svako prikazivanje nazivam premijerom
a mislim da je pojam pretpremijera uveden baš zbog ovakvih poput mene (a premijera je u početku isključivo označavala prvu izvedbu).

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 01/02/2010 : 13:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by dr strangelove
Danas se više koristi pojam "premijera" kao izvedba/predstava (ne prva), a "pretpremijera" kao prva premijera.



Ja sam više stekao dojam da je pretpremijera prikazivanje prije prvog pravog za mase prikazivanja u dotičnoj zemlji ili kinu, ili gdje već. A premijere su svejedno noviji filmovi, ako igra više od dva tjedna, teško bih ga nazvao premijerom. Ako premijera znači prva, kako onda može biti naziv generalno za izvedbu?



Ja svako prikazivanje nazivam premijerom
a mislim da je pojam pretpremijera uveden baš zbog ovakvih poput mene (a premijera je u početku isključivo označavala prvu izvedbu).



Tzv. praizvedba
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 01/02/2010 : 13:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Gledao ga u kinu u prvom redu,odlichan.Malo me vrat zabolio.:D

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 01/02/2010 : 17:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Sir Arthur Conan Doyle je u svojim djelima dao nazrijeti da se Sherlock Holmes koristio drogama kada se je nalazio u gabuli glede rijesenja problema .



Pogrešno. Holmes je koristio drogu kada NIJE bio zauzet slučajem, i to kao zamjenu za rješavanje slučaja (tj. kao zamjenu za svoj uobičajeni stimulans). Evo kako on to objašnjava: "My mind rebels at stagnation. Give me problems, give me work, give me the most abstruse cryptogram, or the most intricate analysis, and I am in my own proper atmosphere. But I abhor the dull routine of existence. I crave for mental exaltation."

quote:
Originally posted by mr murdoc

Volio bi cuti i vasu ocjenu .



Film je sranje. Odnosno, sranje je kao ekranizacija Holmesa, a kao film je samo loš.
Nadao sam se da ću vidjeti svjež (ali još uvijek kanonski) pogled na jednog od svojih omiljenih likova; nade su bile ojačane trailerom iz kojeg mi se činilo da su ovaj put naglašene neke stvari koje inače nisu općepoznate, kao što je okolnost da Holmes nije bio "detektiv iz naslonjača", nego izrazito fizički aktivan, i nije bježao od fizičkih obračuna (između ostalog bio je i poznavatelj "baritsua"). Međutim, dobili smo nekakav bućkuriš koji nema mnogo veze s onim što Holmesa čini Holmesom, ali je ime tu da privuče publiku i omogući franšizu. Ah... barem nismo vidjeli onaj kretenski deerstalker, i na tome valjda treba biti zahvalan.
Čini mi se da bi glumac koji glumi Blackwooda bio daleko bolji izbor za Holmesa. Ako ništa drugo, sliči Brettu.

Da je mr. Madonna dao tom liku neko drugo ime, film opet ne bi bio dobar. Previše je toga nabacano, kao da se ne može odlučiti želi li biti film detekcije, ili akcijski, ili horror...

Konačno, drago mi je da se kolega ljubitelj i poznavatelj, rommel, slaže sa mnom.

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 01/02/2010 : 19:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Witchblade

quote:
Originally posted by mr murdoc

Sir Arthur Conan Doyle je u svojim djelima dao nazrijeti da se Sherlock Holmes koristio drogama kada se je nalazio u gabuli glede rijesenja problema .



Pogrešno. Holmes je koristio drogu kada NIJE bio zauzet slučajem, i to kao zamjenu za rješavanje slučaja (tj. kao zamjenu za svoj uobičajeni stimulans). Evo kako on to objašnjava: "My mind rebels at stagnation. Give me problems, give me work, give me the most abstruse cryptogram, or the most intricate analysis, and I am in my own proper atmosphere. But I abhor the dull routine of existence. I crave for mental exaltation.


Da, u pitanju je kokain.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/02/2010 : 19:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

sinoć u premijeri?
zar tako kasno dođe u Švicarsku?
Inače,sjajan film!

Sorry , bijah pod banom i u nemogucnosti da ovaj post postavim kada sam ga uistinu i napisao

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/02/2010 : 19:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Witchblade

quote:
Originally posted by mr murdoc

Sir Arthur Conan Doyle je u svojim djelima dao nazrijeti da se Sherlock Holmes koristio drogama kada se je nalazio u gabuli glede rijesenja problema .



Pogrešno. Holmes je koristio drogu kada NIJE bio zauzet slučajem, i to kao zamjenu za rješavanje slučaja (tj. kao zamjenu za svoj uobičajeni stimulans). Evo kako on to objašnjava: "My mind rebels at stagnation. Give me problems, give me work, give me the most abstruse cryptogram, or the most intricate analysis, and I am in my own proper atmosphere. But I abhor the dull routine of existence. I crave for mental exaltation.


Da, u pitanju je kokain.

U pravu si..isprika i hvala na korekciji .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/02/2010 : 19:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da se glede ovog topica razvila jedna sarena rasprava , to mi uistinu i bijase cilj

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000