forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibra i PDV

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 21/12/2012 : 09:59:17
Od 1.1.2013 u Hrvatskoj se uvodi PDV na knjige u iznosu od 5%. Fibra još nije donijela konačnu odluku, ali sigurno ćemo podignuti cijene za tih 5% na jednom dijelu naslova iz našeg kataloga, stoga Vam preporučamo da iskoristite još ovih zadnjih par dana za nabavku po starim cijenama.
17   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
supermark Posted - 24/01/2013 : 19:30:39
raymond, ako je u pitanju izvoz mozes traziti povrat poreza
no moras potvrditi na granici da je izvoz u pitanju
Raymond Posted - 24/01/2013 : 00:31:26
hvala supermark..hmm, jel to mimo UE zakona ako ga ima (jer nikad ne placam VAT kad narucujem iz Fr ili UK) ili to svaka EU drzava odlucuje kako im se cefne? Mrzim poreze i moracu biti selektivan vise sa kupovinom stripova (nije samo novac u piotanju nego i moral itd..)
supermark Posted - 23/01/2013 : 22:56:32
naplaćivati će
Raymond Posted - 23/01/2013 : 22:40:10
pitanje: po evropskoj uniji pdv ne vazi kad neko narucuje izvan te zone (naprimjer ja kad narucujem iz Fr ili Engleske ne naplacuju mi VAT) tako valjda nece online striparnice naplacivati pdv kad nemo kao ja narucuje knjige iz Hrv (ja sam u SADu)..jel' moze neko potvrditi.
no1 Posted - 25/12/2012 : 18:45:00
Dobro, mozda sam uzeo krivi primjer ali ovdje je kljucno, vremenski period, a to je 3 ili 4 god.
I u tom periodu ako se ne proda da se pokusa nesto slicno.
Znam, bilo je slucajeva kad izdavac vec u istoj godini proda svoje albume po 50% nizoj cijeni.
Mislima na Beli Put e to je vec nisko i tu se kupac osjeca kao budala,ovo je ipak duzi period i onda tu dolazimo do
ove tvoje, roba koja je ispala iz mode:)
I jos nesto, ionako svi ili skoro svi kupujemo na Festivalima, Interliberu ili raznim akcijama gdje su i onako stripovi vec snizeni
na 20 ili vise %.
S ovim bi dobili jos jedan dodatni popust i uzeli stripove koji nam nisu prioritet da tako kazem, tj htjeli
bi ih imati ali nam nisu vrijedni redovne cijene.
Tako da mislim da bi i sami izdavaci imali od toga koristi, smanjili bi si skladiste za stripove koje bi ionako tesko prodali.


supermark Posted - 25/12/2012 : 18:08:52
a ne znam ja se ne slazem
drugo je to sa trgovinama, spustaju se cijene na staru robu koja je ispala iz mode i slično

osim toga, kad jednom spustis cijene onda nitko vise nece kupovati po punim cijenama, svi ce cekati snizenja
no1 Posted - 25/12/2012 : 17:34:23
Zasto bi ispali budale?! pa uzmi sad Bozicne popuste u tgovinama koji idu do 70%, pa sta sad treba znacit da svi
koji su tu istu robu platili po punoj cijeni budale.
Jednostavo se rijesavaju starih stvari da bi ih napunili novim, i pritom su obradovali mase.
Neznam, mozda krivo razmisljam ,ali mislim da se nitko tu nebi trebao osjecat prevaren ili budala.


supermark Posted - 25/12/2012 : 17:26:19
quote:
Originally posted by no1

Mislim da bi bilo bolje, kada bi ( pritom mislim na sve izdavace )stripove koje stoje na skladistu 3 ili 4 godine
a jos ih ima 100kom ili vise prodavali u pola cijene ili recimo za cijenu koja pokriva njegov tiraž.
Time bi se dobilo barem nesto novca za nove naslove a i stripoljubci bi dosli na svoje :)
Jer ako se nisu prodali u tom periodu a od onda je izaslo masu novih izdanja malo je vjerovatno da ce i biti rasprodani.



onda ovi što su platili punu cijenu ispadaju budale
cat claw Posted - 25/12/2012 : 17:24:08
quote:

Tex:
Mi nemamo razloga za brigu, nikad necemo u EU



Ali to ne znaci da se ovi nasi kreteni nece setiti da i nama rebnu taj PDV - kao, da se usaglasimo sa EU jerbo,eto, nece da nas prime dok se ne usaglasimo.

no1 Posted - 25/12/2012 : 17:13:45
Da, ali tesko da to kome ista i znaci.
Realno, kupovina bi se trebala odnositi na nekoliko tisuca kuna, da bi imalo smisla kupovati.
Recimo da uzmem stripova za 5000kn ustedio bih 250kn, po meni zaista mala usteda za velik ulog,
a malo vjerovatno da itko danas moze u komada da si kupi stripova za toliki iznos.
Mislim da bi bilo bolje, kada bi ( pritom mislim na sve izdavace )stripove koje stoje na skladistu 3 ili 4 godine
a jos ih ima 100kom ili vise prodavali u pola cijene ili recimo za cijenu koja pokriva njegov tiraž.
Time bi se dobilo barem nesto novca za nove naslove a i stripoljubci bi dosli na svoje :)
Jer ako se nisu prodali u tom periodu a od onda je izaslo masu novih izdanja malo je vjerovatno da ce i biti rasprodani.



Raoul Duke Posted - 22/12/2012 : 13:00:20
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by kiky

dobrodošli u europsku uniju








...i sada krepajte



Mi nemamo razloga za brigu, nikad necemo u EU



Zato je kod nas PDV na knjige 8% :)
feka82 Posted - 21/12/2012 : 11:43:11
je li ovo šala pošto je danas smak svijeta
1Euro Posted - 21/12/2012 : 11:03:52
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by kiky

dobrodošli u europsku uniju








...i sada krepajte



Mi nemamo razloga za brigu, nikad necemo u EU



blago vama....
dcopic Posted - 21/12/2012 : 10:56:49
Tex Willer Posted - 21/12/2012 : 10:56:00
quote:
Originally posted by kiky

dobrodošli u europsku uniju








...i sada krepajte



Mi nemamo razloga za brigu, nikad necemo u EU
kiky Posted - 21/12/2012 : 10:26:03
dobrodošli u europsku uniju








...i sada krepajte
edvin Posted - 21/12/2012 : 10:06:14
Tako je, ljudi, navalite!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000