forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ReemCP Posted - 29/09/2019 : 13:11:35


quote:
Originally posted by Golconda

👀 Poštovanje, svi naši budući prijatelji!

Evo, dočekasmo i ovaj trenutak, da vam se zvanično obratimo i predstavimo, kažemo koju reč o nama i našim planovima, moramo priznati, već neko vreme se sve ovo krčka, ali nam je uglavnom pošlo za rukom da se zadržimo "ispod radara", barem za širi auditorijum... 😎

Mi smo potpuno nova mala (možemo, donekle, reći i - porodična) izdavačka kuća, sa solidnom ambicijom da po ugledu na neke, u ovom poslu, "susedske uzore", ovoj našoj, ne preterano velikoj, ali ipak brojnoj publici, predstavimo neka izdanja koja drugi nisu, te na taj način pokušamo da obogatimo još malo ovu našu zajedničku strip scenu. Nema nas puno, ali imamo sjajnu ekipu istinskih stripoljubaca, pa će naša izdanja biti rađena, bukvalno, „kao da ih radimo za sebe“… 🙂

👋 Puno pozdrava iz 🎩 Golconde!


Ova tema/topic neka bude o novom, ambicioznom izdavaču kojem želimo svi mnogo sreće u njihovom radu Možda ne bi bilo loše da ovdje pišemo o njihovim izdanjima, najavama, da im postavljamo pitanja o njihovim izdanjima, prijedlozima i svemu čega se sjetimo

Facebook: https://www.facebook.com/golconda.rs/
Instagram: https://www.instagram.com/golconda.srb/

Službeni sajt: https://www.golconda.rs/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
I like girlz Posted - 17/05/2024 : 09:27:18
quote:
Originally posted by vetropiroman

Sublimirane Golconda novosti od jučerašnjeg gostovanja dva Bojana u Bulevar Booksu:

- Koncentracija na završavanje započetih serijala ove godine, barem onih koji se najbrže mogu završiti.
- Dobili su zeleno svetlo za završetak Trapera Kerija, odnosno poslednje 3 epizode. Trenutno se skeniraju i sređuju s obzirom da one nisu bile ponovo reizdavane usled Sklavijevog prigovora, kako kaže legenda, tako da će te epizode biti jedna mala ekskluziva. S obzirom da nema naslovnica, iste će da radi domaći car-kralj Bane Kerac.
- Uskoro nastavak započete Bonelijane, Natana, Julije, Magičnog etc. Nisam ciljna grupa pa nisam ni pamtio ovo.
- Uskoro nova kiosk-Spajdermen sezona.
- Biće novih kornjača, sledeće će kornjače da praše Ulične borce, za sve retro entuzijaste.
- Edicija "Majstori stripa", će promptno da završi Berardi-Milazzo materijal (do Sajma), a pored njih, u istoj ediciji će se pojaviti i Žiže, tačnije Džeri Spring, i to kako Bog zapoveda, crno-beo! U kom obimu i kojim tempom, nije konkretizovano. Pominuli su i Kastelinija u ovoj ediciji, ako nisam utripovao.
- Sa četvrtom Durango knjigom će završiti Svolfsov trk na crtanju i stati, makar dok se ne nakupi materijala za sledeći integral.
- Do kraja godine ide prvi integral XIII, materijali iz francuske edicije za 30 godina serijala, 4 epizode po integralu. Nakon glavnog serijala ide i spinoff.
- Badi Longvej minimum još jedna knjiga do kraja godine.
- Jakari se nastavlja, očekuju se još dve knjige do sajma, ali ovog puta po 5 epizoda po knjizi.
- Ove godine još 3 knjige iz edicije Kist, od čega 2 Transportera.
- Oldboj 4. tankobon u avgustu, ostatak serijala završava do kraja godine. To je to što se tiče mangi, za sad.
- Pominjao se Del Kastiljov Larami, ali ne za skorije vreme.
- Što se tiče tehnikalija, polako će da prebacuju štampanje Publikumu, što me ekstremno veseli.

Verovatno sam nešto zaboravio, bilo je previše informacija za moje limitirane memorijske ćelije.



hvala za info.

mene razočarava što mi je krajem prošle godine rečeno da će prugnea završiti integralno u što kraćem roku, a evo na polovini smo i 2024. od njega ni traga, ni glasa.

tu sam grešku napravio što nisam čekao fibrino integralno izdanje (tačnije, nisam znao da će fibra to objaviti u integralu).
DRAŽEN Posted - 17/05/2024 : 07:23:56
Meni boja ne bi smetala. Ljepše je.
risbozg Posted - 17/05/2024 : 07:19:59
Crno - bijeli je ipak ljepši i atraktivniji..
ned_lynx Posted - 17/05/2024 : 03:40:57
Uostalom:



"Autor je mislio i crtao avanture Džeri Springa crnim mastilom na belom papiru. U ovom integralu, table koje je nacrtao Žozef Žilan biće stoga predstavljene crno-belo, po želji autora i za najveće zadovoljstvo ljubitelja."

Ovo stoji u Jerry Spring CB Integralu #1, Dupuis, 2010.
Dzimi Gitara Posted - 17/05/2024 : 00:42:07
Crno-beli Džeri, pametan izbor!

Prelistaje ovaj integral, šta se tu dobija bojom?
Gubi se puno.

https://archive.org/details/jerry-spring-int-5-1966-1977-jije-lob-philip-1920/mode/2up


lifesence Posted - 17/05/2024 : 00:09:23
Mislim da se ti materijali u boji ne mogu ni sakupiti kako Bog zapovijeda, a i sam Žiže je više puta izjavio da mu se ovaj kolor ne dopada, tako da su verovatno kupljeni Dupuisovi c/b integrali, koji su po meni savršeni, i prepuni dodatnih tekstova i skica...
Renky Posted - 16/05/2024 : 22:37:46
quote:
Originally posted by vetropiroman

Ovaj kolor zapravo i nije loš, ali mi je opet draže da te stripske mastodonte vidim i kako su originalno bili objavljivani...



Mislim da su originalno bili objavljeni u boji.
Peyo Posted - 16/05/2024 : 17:33:29
Bit će odličan i c/b:

https://www.dupuis.com/seriebd/jerry-spring-l-integrale/3021
anto Posted - 16/05/2024 : 17:25:15
Boja obavezno
logo111 Posted - 16/05/2024 : 16:19:31
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vetropiroman
... u istoj ediciji će se pojaviti i Žiže, tačnije Džeri Spring, i to kako Bog zapoveda, crno-beo! U kom obimu i kojim tempom, nije konkretizovano.



Ja ga imam u boji i ništa me ne smeta (možda zato što sam ateist )!



Šalu na stranu samo neka se što prije objavi.



Ovo baš puno bolje izgleda u boji.
teller Posted - 16/05/2024 : 15:56:03
quote:
Originally posted by vetropiroman

quote:
Originally posted by teller

odlične najave...
fali samo... "LMS ide od broja 1034 dvotjedno!"



Bilo je ipak "još uvek se nisu stekli uslovi"...



Daje nadu!
Hvala na informacijama!
vetropiroman Posted - 16/05/2024 : 15:43:09
quote:
Originally posted by teller

odlične najave...
fali samo... "LMS ide od broja 1034 dvotjedno!"



Bilo je ipak "još uvek se nisu stekli uslovi"...
vetropiroman Posted - 16/05/2024 : 15:42:23
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vetropiroman
... u istoj ediciji će se pojaviti i Žiže, tačnije Džeri Spring, i to kako Bog zapoveda, crno-beo! U kom obimu i kojim tempom, nije konkretizovano.



Ja ga imam u boji i ništa me ne smeta (možda zato što sam ateist )!



Šalu na stranu samo neka se što prije objavi.



Ovaj kolor zapravo i nije loš, ali mi je opet draže da te stripske mastodonte vidim i kako su originalno bili objavljivani...
Betmen987 Posted - 16/05/2024 : 15:25:42
Sad sam video u Darkwood-u. Prelepo izdanje, kvalitetno urađeno, papir odličan. Baš bap dobro urađeno.

quote:
Originally posted by SPQRoma

Majstori stripa 1 u prodaji!



teller Posted - 16/05/2024 : 14:19:24
odlične najave...
fali samo... "LMS ide od broja 1034 dvotjedno!"
Peyo Posted - 16/05/2024 : 13:50:06
quote:
Originally posted by vetropiroman
... u istoj ediciji će se pojaviti i Žiže, tačnije Džeri Spring, i to kako Bog zapoveda, crno-beo! U kom obimu i kojim tempom, nije konkretizovano.



Ja ga imam u boji i ništa me ne smeta (možda zato što sam ateist )!



Šalu na stranu samo neka se što prije objavi.
vetropiroman Posted - 16/05/2024 : 11:46:22
Sublimirane Golconda novosti od jučerašnjeg gostovanja dva Bojana u Bulevar Booksu:

- Koncentracija na završavanje započetih serijala ove godine, barem onih koji se najbrže mogu završiti.
- Dobili su zeleno svetlo za završetak Trapera Kerija, odnosno poslednje 3 epizode. Trenutno se skeniraju i sređuju s obzirom da one nisu bile ponovo reizdavane usled Sklavijevog prigovora, kako kaže legenda, tako da će te epizode biti jedna mala ekskluziva. S obzirom da nema naslovnica, iste će da radi domaći car-kralj Bane Kerac.
- Uskoro nastavak započete Bonelijane, Natana, Julije, Magičnog etc. Nisam ciljna grupa pa nisam ni pamtio ovo.
- Uskoro nova kiosk-Spajdermen sezona.
- Biće novih kornjača, sledeće će kornjače da praše Ulične borce, za sve retro entuzijaste.
- Edicija "Majstori stripa", će promptno da završi Berardi-Milazzo materijal (do Sajma), a pored njih, u istoj ediciji će se pojaviti i Žiže, tačnije Džeri Spring, i to kako Bog zapoveda, crno-beo! U kom obimu i kojim tempom, nije konkretizovano. Pominuli su i Kastelinija u ovoj ediciji, ako nisam utripovao.
- Sa četvrtom Durango knjigom će završiti Svolfsov trk na crtanju i stati, makar dok se ne nakupi materijala za sledeći integral.
- Do kraja godine ide prvi integral XIII, materijali iz francuske edicije za 30 godina serijala, 4 epizode po integralu. Nakon glavnog serijala ide i spinoff.
- Badi Longvej minimum još jedna knjiga do kraja godine.
- Jakari se nastavlja, očekuju se još dve knjige do sajma, ali ovog puta po 5 epizoda po knjizi.
- Ove godine još 3 knjige iz edicije Kist, od čega 2 Transportera.
- Oldboj 4. tankobon u avgustu, ostatak serijala završava do kraja godine. To je to što se tiče mangi, za sad.
- Pominjao se Del Kastiljov Larami, ali ne za skorije vreme.
- Što se tiče tehnikalija, polako će da prebacuju štampanje Publikumu, što me ekstremno veseli.

Verovatno sam nešto zaboravio, bilo je previše informacija za moje limitirane memorijske ćelije.
dzoni Posted - 05/05/2024 : 22:44:21
kada mozemo ocekivati knjigu julije sa redovnom epizodama? nema je vec 9 meseci
SPQRoma Posted - 30/04/2024 : 18:26:24
Ken Parker 10: Epizode 19-20




🎩 Dragi prijatelji,

Ponovo je, nakon dva meseca, došlo vreme za druženje s legendarnim kaubojem 𝗞𝗲𝗻𝗼𝗺 𝗣𝗮𝗿𝗸𝗲𝗿𝗼𝗺, u vrhunskom kolekcionarskom izdanju koje su vam zajednički pripremile izdavačke kuće 𝗚𝗢𝗟𝗖𝗢𝗡𝗗𝗔 I 𝗗𝗔𝗥𝗞𝗪𝗢𝗢𝗗.

Najpoetičniji od svih italijanskih scenarista, Đankarlo Berardi, napisao je scenarije i za epizode u ovoj knjizi, a crtačku podršku pružili su mu neprevaziđeni Ivo Milaco i sjajni Đorđo Trevizan. Dve nove epizode, 19. i 20. po originalnoj numeraciji spakovane su u najnoviju knjigu koju već od danas možete kupiti na našem sajtu, a svakog trena stižu i u vaše omiljene striparnice i knjižare.

#𝗭̌𝗶𝘃𝗲𝗹𝗶𝗦𝘁𝗿𝗶𝗽𝗼𝘃𝗶!
henry Posted - 19/04/2024 : 21:51:11
Odličan dizajn i još bolji dvojac
john connor Posted - 19/04/2024 : 21:21:20
Jbt zivot, kako ruzno resenje. Zajebase i Makondo sa tapetama.
SPQRoma Posted - 19/04/2024 : 21:19:02
Majstori stripa 1 u prodaji!

Dwayne_Looney Posted - 19/04/2024 : 13:50:25
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Hvala na odgovorima.. :)
ali cinilo mi se da je bilo
price i o necemu drugome
nisam previse pazljivo citao ni pratio
tako da sam verovatno sve umislio..
u svakom slucaju neko od izdanja ce se uzeti..




Nisam ni ja pratio, a među onime što jesam nigdje nisu rekli/potvrdili, ali je bio kao neki teaser s nekom slikom iz tog Berardi&Milazzo stripa. Sad kad razmislim, ima od toga bar 3 mjeseca...
matori paraliticar Posted - 19/04/2024 : 13:43:22
Hvala na odgovorima.. :)
ali cinilo mi se da je bilo
price i o necemu drugome
nisam previse pazljivo citao ni pratio
tako da sam verovatno sve umislio..
u svakom slucaju neko od izdanja ce se uzeti..
Dwayne_Looney Posted - 19/04/2024 : 13:21:10
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Sta je Golconda zapravo najavila da ce ici "od Milazza" (zanima me kako se to poklapa sa onim sto je fibra sada izdala kao orka) ?



Mislim da je Tomov bar.
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-3-toms-bar/20/

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000