forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Colosseum /ZVANIČNA TEMA/

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Colosseum Posted - 21/09/2023 : 12:24:18
🐎 𝐓𝐄𝐗 𝐉𝐄 𝐔 𝐆𝐑𝐀𝐃𝐔!

Pozdrav, društvo!

🌵 Dozvolite nam da vam se ovom prilikom ukratko predstavimo. Mi smo nova izdavačka kuća sa sjedištem u Banjaluci i svi članovi redakcije su dugogodišnji ljubitelji, ali i kolekcionari stripova. Ideja o vlastitoj izdavačkoj kući koja bi se, prije svega, bavila izdavanjem stripova izdavača „Serđo Boneli Editore“ iz Milana, dugo je postojala, ali zbog brojnih razloga, kako subjektivne, tako i objektivne prirode, do njene realizacije je došlo tek sad.

✅ Kao što smo rekli, želja nam je da se posvetimo junacima italijanskog giganta, a zaista ne postoji bolji izbor za naše prvo izdanje od 𝐓𝐞𝐤𝐬𝐚 𝐕𝐢𝐥𝐞𝐫𝐚, perjanice izdavača iz ulice Buonaroti u Milanu, koji upravo krajem ovog mjeseca puni 7️⃣5️⃣ 𝐠𝐨𝐝𝐢𝐧𝐚 neprekidnog izlaženja i beskompromisne borbe za pravdu na Divljem zapadu.

✅ Mišljenja smo da je Teks nedovoljno zastupljen na našim prostorima i želja nam je da učinimo sve što je u našoj moći kako bismo tu nepravdu ispravili. Za sada nam je u planu da se isključivo posvetimo ovom neustrašivom rendžeru, a poslije, ukoliko prilike to dopuste, i drugim junacima iz SBE kuhinje. Izbor epizoda kojima otpočinjemo naš izdavački poduhvat dugo je bio predmet razgovora članova redakcije, međutim, na kraju smo se odlučili upravo za epizode iz knjige koju ćete uskoro držati u rukama, i to iz najmanje dva razloga: prvi, jer se radi o epizodama koje od druge polovine 80-ih godina nikad nisu objavljene na našim prostorima, iako to definitivno zaslužuju, pri čemu je novosadski „Dnevnik“, u dobrom dijelu njih, nažalost, ranije izbacio čitav niz stranica, i drugi, jer se, po dubokom uvjerenju članova redakcije, radi o epizodama koje predstavljaju zlatno Teksovo doba i koje su nam kao takve izuzetno drage, naročito imajući u vidu činjenicu da smo odrasli sa njima. To naravno ne znači da u planu nemamo i neke druge epizode omiljenog nam rendžera, ali o svemu tome bićete na vrijeme obaviješteni.

✅ Ovim putem želimo i da vam se unaprijed izvinimo za eventualne propuste koji su možda načinjeni prilikom pripreme ove knjige, jer, iako smo utrošili ogromnu količinu vremena kako bi ovo, a i sva naša buduća izdanja, bila onakva kakva i zaslužuju i kakva želimo da budu, kao što kaže narodna poslovica „ko radi taj i griješi“. Pritom treba imati u vidu i da se radi o našem prvom izdanju. Iako smo pokušali da razmotrimo početna iskustva naših kolega izdavača, koji već dugi niz godina izdaju stripove na ovim prostorima, uvijek postoji mogućnost da se nešto propusti i zbog toga smo potpuno otvoreni za sve vrste kritika koje mogu i treba da dolaze od naših čitalaca. Pišite nam preko naših društvenih mreža ili na e-mail, a mi ćemo se truditi da vam odgovaramo u skladu sa našim mogućnostima.

𝐊𝐎𝐍𝐓𝐀𝐊𝐓:
Telefon/Viber/WhatsApp: +38765439843
E-mail: colosseumbl@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/ColosseoBL
Instagram: https://www.instagram.com/colosseobl/
Twitter/X: https://twitter.com/colosseumbl





















✅ Mi smo svoj san ispunili, a nadamo se da ćemo, uz vašu podršku, nastaviti da sanjamo i da ćemo, na obostrano zadovoljstvo, zajedno uživati u predstojećim izdanjima.

Čujemo se uskoro!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
SPQRoma Posted - 05/05/2024 : 21:36:05
cronos six Posted - 03/05/2024 : 22:55:19
Nakon citanja mogu samo jos dodati da je i prevod"vrhunski-najbolji moguci"
teller Posted - 24/04/2024 : 19:59:04
quote:
Originally posted by cronos six

Stigle su mi sve 4 knjige Texa i mogu reci da je napokon odabir papira pravi,vrhunski.Otisak,sken,ma sve super.Prezadovoljan sam ovim izdanjem koje
je možda i najbolje izdanje Boneli stripova.Ovo je dokaz da beli(kazi ga kvalitetniji)nije ni primas papiru koji je odabrao Colloseum.Svaka cast,želim vam puno uspeha u daljem radu!Tako se radi!!Bravo sampioni!!!



vidiš da nismo pretjerivali kad smo hvalili izdanje!
cronos six Posted - 24/04/2024 : 16:24:43
Stigle su mi sve 4 knjige Texa i mogu reci da je napokon odabir papira pravi,vrhunski.Otisak,sken,ma sve super.Prezadovoljan sam ovim izdanjem koje
je možda i najbolje izdanje Boneli stripova.Ovo je dokaz da beli(kazi ga kvalitetniji)nije ni primas papiru koji je odabrao Colloseum.Svaka cast,želim vam puno uspeha u daljem radu!Tako se radi!!Bravo sampioni!!!
jaki Posted - 23/04/2024 : 09:34:11
Nađite drugu "žrtvu".
mpavin Posted - 23/04/2024 : 08:14:34
Ma, meni bi bilo dosta da objave afričku sagu, i odabrane priče poput Pantanala, Osvetnika iz Bonampaka, Etrurskog demona itd...
AleksandarN Posted - 23/04/2024 : 08:01:28
Valjalo bi da Colosseum krene Mister Noa od 160. epizode jer tu Libellus staje sa knjigama u boji jer ni Bonelli nisu nastavili a verujem da bi svi voleli da imaju ceo serijal pa makar pola u boji, pola crno belo.
Colosseum Posted - 23/04/2024 : 07:56:26
quote:
Originally posted by dzoni

dal imate u tuzli neku radnju gde se mogu naci vasi stripovi?



Pozdrav.

Provjerite u knjižari Kultura koja se nalazi u TC Bingo City Center, na adresi Mitra Trifunovića Uče 2.
dzoni Posted - 22/04/2024 : 23:22:18
dal imate u tuzli neku radnju gde se mogu naci vasi stripovi?
zlatan bihac Posted - 22/04/2024 : 22:06:13
quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by velka031

Znam da su možda male šanse za to, ali imamo se pravo nadati da fenomenalan izdavač, kakav Colosseum postaje, može na istom ovom principu objaviti i Mister Noa. To bi bilo genijalno.


Ne bih imao ništa protiv, mada se i dalje nadam kiosk izdanju od prvog broja, sa originalnim naslovnicama i cb.
Izdavači sa ovih prostora kao da imaju alergiju na takva izdanja.


Da,kad strip agent nije krenuo prije nekoliko godina po if edizioni principu, kao sa psdz, Bella i Bronco, kit, Miki, Mark, Blek, mislim da neće više nikada...
teller Posted - 22/04/2024 : 21:35:21
quote:
Originally posted by SPQRoma

Aha, pa to stoji, ima ljudi koji bi to željeli, ali ne vjerujem da ih ima baš dovoljno da bi bilo isplativo. I ovo trenutno što se prodaje je mizerno, računajući sve izdavače.


Nadam se da je Golkonda svetli izuzetak i da LMS bar raztura..
SPQRoma Posted - 22/04/2024 : 21:26:29
Aha, pa to stoji, ima ljudi koji bi to željeli, ali ne vjerujem da ih ima baš dovoljno da bi bilo isplativo. I ovo trenutno što se prodaje je mizerno, računajući sve izdavače.
henry Posted - 22/04/2024 : 21:23:00
quote:
Originally posted by jaki

Samo nam to fali...
Nek se drže Texa dok ide😁



I nisam mislio u izdanju Koloseuma već uopšteno
jaki Posted - 22/04/2024 : 18:28:16
Samo nam to fali...
Nek se drže Texa dok ide😁
henry Posted - 22/04/2024 : 18:19:22
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by henry
mada se i dalje nadam kiosk izdanju od prvog broja, sa originalnim naslovnicama i cb.
Izdavači sa ovih prostora kao da imaju alergiju na takva izdanja.



Texove epizode od prvog broja imamo u nekoliko izdanja, tako da nema svrhe objavljivati ih ponovo. Colosseum radi ono što fali na tržištu.


Mislio sam na Mister Noa
SPQRoma Posted - 22/04/2024 : 16:30:31
quote:
Originally posted by henry
mada se i dalje nadam kiosk izdanju od prvog broja, sa originalnim naslovnicama i cb.
Izdavači sa ovih prostora kao da imaju alergiju na takva izdanja.



Texove epizode od prvog broja imamo u nekoliko izdanja, tako da nema svrhe objavljivati ih ponovo. Colosseum radi ono što fali na tržištu.
henry Posted - 22/04/2024 : 12:56:31
quote:
Originally posted by velka031

Znam da su možda male šanse za to, ali imamo se pravo nadati da fenomenalan izdavač, kakav Colosseum postaje, može na istom ovom principu objaviti i Mister Noa. To bi bilo genijalno.


Ne bih imao ništa protiv, mada se i dalje nadam kiosk izdanju od prvog broja, sa originalnim naslovnicama i cb.
Izdavači sa ovih prostora kao da imaju alergiju na takva izdanja.
velka031 Posted - 22/04/2024 : 12:47:52
Znam da su možda male šanse za to, ali imamo se pravo nadati da fenomenalan izdavač, kakav Colosseum postaje, može na istom ovom principu objaviti i Mister Noa. To bi bilo genijalno.
velka031 Posted - 21/04/2024 : 21:23:37
quote:
Originally posted by jasar123

Za sada imamo 3 tačke od kojih je krenuo coloseum - od broja 101, od broja 276 i od broja 730.
Videćemo koliko će još tih tačaka biti, ja se iskreno nadam što više, pošto tex nije Magični ili Ken da mora hronološki da izlazi.

Dnevnik je preskočio Teksa od originalnog broja 160 pa sve do 270. To je baš puno i tu treba biti bar jedna tačka koju treba pokrenuti (recimo od 201 pa nadalje). Jeste da je to libellus objavio, ali ne bi trebalo to da utiče pošto ipak bi trebalo da ciljate na one kojima je liberius skup.





To!
Hercule Poirot Posted - 21/04/2024 : 18:35:15
Da, djeluje dobro ovaj projekt, mene veseli
jasar123 Posted - 21/04/2024 : 18:18:19
Za sada imamo 3 tačke od kojih je krenuo coloseum - od broja 101, od broja 276 i od broja 730.
Videćemo koliko će još tih tačaka biti, ja se iskreno nadam što više, pošto tex nije Magični ili Ken da mora hronološki da izlazi.

Dnevnik je preskočio Teksa od originalnog broja 160 pa sve do 270. To je baš puno i tu treba biti bar jedna tačka koju treba pokrenuti (recimo od 201 pa nadalje). Jeste da je to libellus objavio, ali ne bi trebalo to da utiče pošto ipak bi trebalo da ciljate na one kojima je liberius skup.

teller Posted - 21/04/2024 : 16:55:18
Savršeno...
Bravo...
Malo starog i malo modernog Texa...
Colosseum Posted - 21/04/2024 : 15:07:22
A u novoj knjizi... 💣

velka031 Posted - 19/04/2024 : 08:19:22
Ma ljudi, svaka vam čast, ovo mi je jedno od najdražih izdanja.
Samo tako dalje i nadamo se još koječemu.
Colosseum Posted - 18/04/2024 : 14:01:21
Nažalost, nismo blizu Srbiji, tako da nismo u mogućnost da pošaljemo. Pogledajte po oglasima, bilo je naših izdanja.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000