forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Lazarus Ledd
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 32

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 28/08/2012 : 16:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

propustilo se...

To se namjerno izbjegava reklamirati LL.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4135 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 28/08/2012 : 18:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Drago mi je sto vidim pozitivan utisak u prvih 15 epizoda, znaci da ce sigurno da ti legne i posle, posto je taj period koji si presao ustvari najkriticniji u celom serijalu.


Pa, nije baš najkritičniji ali kužim što hoćeš reći; kritičan je za nekoga tko nikad nije čitao nijednog Larryja.
Mene su zapravo i zanimale samo te prve epizode jer ove kasnije znam napamet. Brat i ja smo počeli redovito kupovati baš od tog broja 22.

quote:
Originally posted by Zagor12

Meni je Betsy Blues prekrasna epizoda...



Nisam niti rekao da nije. Meni je također fenomenalna. Ali u sferi Lazarusovog ''univerzuma'' je nevažna Nema Garretta, nanobota, umjetne inteligencije, Cobra-e, virtualne stvarnosti itd.
Jedino što je u njoj malo produbio odnos sa Meg.

quote:
Originally posted by supermark

odličan je lazarus, steta samo sto pati od previse ispodprosjecnih crtača



Ne znam zašto se to uvijek tvrdi ali u usporedbi sa Bonelli stripovima mislim da ne možemo govoriti o previše. Mislim da ih ima čak manje ili u krajnju ruku jednako. Da ne gledam sad kako se zovu crtači ali ovako po sjećanju bubnut ću max 7-8 lošije nacrtanih: Operacija Golijat, Život ili smrt, Mračni Gyjex, Lov na lisicu (ovaj je posebno oduran). .... više se ne sjećam

Bok, kako si.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/08/2012 : 23:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

odličan je lazarus, steta samo sto pati od previse ispodprosjecnih crtača


nema ih previse. Par, kao i svaki serijal. Seti se samo Boccija, Bisija, Avogarda...

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/08/2012 : 02:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Macka Kradljivica


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/08/2012 : 02:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ovo mislim daje odgovor na sva pitanja


Sa Lazarusnews.wordpress.com
6.juni 2012.
This is the end...




Reakcije na Facebooku, malo nakon sto sam objavio vest da ce u 2013. godini izaci zakljucna prica LL sage, su otisle van mojih ocekivanja, i priznajem da me je to dotaklo (ovde iznad mozete videti par vinjeta te price, crtane rukom Ivana Cappiella).
Dakle, hvala...hvala od srca. Sada stizemo do tacke koju sam obecao. Da bih bio sto je moguce vise jasniji, pisacu u tezama:

1.Prica ce imati otprilike 140 strana (mozda i vise). Tekst je moj, crtaca ce biti vise, smenjivace se zavisno od delova price-

2.Svaki deo (poglavlje) nosice naziv neke pesme od Doorsa. Poslednja ce se zvati THE END, posto je ovo zaista poslednja prica serijala. I molim vas da me ne molite da ponovo razmislim o tome zato sto (videli ste to u regularnoj seriji) ja nikad ne menjam svoje odluke.
Mislim da se italijanska publika mora navici na ideju da neke serije ne moraju biti vecne. Autor ima pravo da ih prekine kada on misli da je to ispravno.

3.Voleo bih da prica izadje u kiosk-verziji (u dva albuma, uobicajenog formata) kao i u verziji za striparnice (jedna jedina sveska). Sada, na onaj nacin na koji je ja organizujem, u smislu da placam crtace iz svog dzepa, imam potpunu kontrolu nad proizvodom-

4. Bice cak i verzija PO NARUDZBI (ON DEMAND), tj. stampana po zahtevu, u jednoj svesci, ako neko bude narucivao online. Kada dodje vreme, kreiracu neophodnu web stranicu na kojoj ce se epizoda moci naruciti. Bice stampane samo narucene kopije. Cena ce biti jednaka onoj u striparnici-

5. Objavicu na Facebooku i na ovoj stranici Newsletter kada se bude moglo krenuti sa narudzbama. Ko bude hteo imace naravno potpisanu kopiju.

6. Voleo bih da je ova prica mogla izaci u 2012-oj godini, ali ako izuzmemo televizijske obaveze (i ne samo to:i obaveze oko knjige, filma i jos jedne knjige koju sam upravo zavrsio) cekao sam da mi se vrati volja da pisem Lazarusa kojeg sam imao neko vreme ali i kojeg sam neko vreme izgubio. Nikako mi se ne bi svidelo da sam pisao po inerciji. On ne zasluzuje to, vi to ne zasluzujete-


7. O Triggeru cemo pricati neki drugi put...(nama nebitno. PP)

8. Ima dosta Leddersa koji jos ne znaju da je 2009. godine, u Lucci, izasla jedna epizoda LL od 32 stranice, samo za izlozbe i stripovnice, koja se zove ARIZONA MOON. To je zakljucna epizoda sage Genesis i podloga za ovu koja sledi, koju sada pisem. Ako neko od vas i dalje trazi taj album neka me kontaktira na e-mail adresu lazarusnews@gmail.com-

Za sada toliko. Veliki pozdrav

Ade Capone



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/08/2012 : 11:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Tužno je to da jedan odličan serijal kao Larry ovako skromno završava...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/08/2012 : 11:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Koliko će koštati taj zadnji Lazarus?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/08/2012 : 12:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ovi zadnji extra brojevi su do sada kostali 3,5 eura. Ne verujem da ce biti vise od toga. Ja cu ga svakako naruciti

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/08/2012 : 12:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ovaj lazarus gore na naslovnici uopce ne lici na sebe
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9240 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/08/2012 : 14:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ade već, mislim, dvije godine najavljuje ovu posljednju epizodu Lazarus Ledda. Najprije je to trebala biti epizoda u obliku reality showa, kako kritika na današnje društvo, mislim da je kasnije odustao od ovog koncepta. Datum izlaska ove epizode se stalno prolongira upravo zbog njegovih obaveza na TV i knjizi. Nadam se da će sljedeće godine konačno i izaći ova posljednja epizoda.
Žalosno je da jedan serijal s toliko potencijala završava, ali čitajući zadnje epizode vidljivo je da to više nije onaj stari Larry, mnogo toga se promijenilo i iskreno bi žalio vidjeti jedan dobar završetak jedne takve sage.
Tko zna, možda po završetku serijala netko se odluči objaviti ga u cijelosti i na ovim prostorima.
EDIT: Da je upalio onaj pokušaj s reprintima siguran sam da bi ta epizoda već bila izašla

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 30/08/2012 14:59:22
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16884 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 31/08/2012 : 10:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ovaj lazarus gore na naslovnici uopce ne lici na sebe



Da gore nije logo nikad ne bi rekao...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4135 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 31/08/2012 : 11:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ovi zadnji extra brojevi su do sada kostali 3,5 eura. Ne verujem da ce biti vise od toga. Ja cu ga svakako naruciti



Jesi već naručivao Lazarusa iz Italije? Ako jesi- to si direktno od Caponea ili...?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/09/2012 : 17:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pokusao sam doci do kompleta, bezuspesno, i do premalog broja pojedinacnih epizoda.

pokusao sam i sa ovim reprintima ali nemam nameru da dajem pare na par epizoda koje em imam na hr.jeziku, em na ediciju koja je ugasena na samom pocetku.

Preko Caponea nula bodova. Ima samo svoju licnu kolekciju

pa mi je jedino resenje ovo sta sam postavio na prosloj stranici

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Dao sam na stampanje ove lepotane...plan mi je da tako svakog meseca uradim sebi po 6-9 epizoda

055 "Krvavi mesec"
056 "Vatreno krstenje"
057 "O ženama, mačkama, vitezovima i ljubavima"







58 "Kameni pakao"
59 "Tetovirani covek"
60 "Crni oklop"







DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4135 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/09/2012 : 17:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ok.

Btw pogledaj going goingov post negdje na sredini stranice. http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41319&whichpage=53

Bok, kako si.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/09/2012 : 17:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote


'bem ti moje putovanje po francuskoj, svasta sam propustio!

Cromwell, ako se ikada sretnemo nemoj da brines za racun za alkohol!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/09/2012 : 18:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak



'bem ti moje putovanje po francuskoj, svasta sam propustio!

Cromwell, ako se ikada sretnemo nemoj da brines za racun za alkohol!

Pazi ako je momak Zagorac onda si...




Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/09/2012 : 18:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote


mislis?

nije to nista sto jedna boca rakije iz Mrkonjica ne moze da sredi

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4135 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/09/2012 : 19:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Bah, ja sam samo glasnik iz treće ruke. Trebalo bi poslat pečenog piceka i rakije u kancelariju tom Milanu. Naravno, ako Lazarus zaživi.

Što se mene tiče ja puno popijem samo ako ima i za pojest. Ovako pivu do 2 max.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/09/2012 : 19:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
ja jelo nisam spominjao

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/09/2012 : 23:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote


Evil is awake
Lazarus Rap

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4135 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/09/2012 : 00:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Sad će Zagor12 skočit: ''Ovo nema veze sa Rapom!''

Baš sam se prije par tjedana (čitajući epizodu s najglupljim naslovom ikad) pitao kako bi zvučao uglazbljen ''Evil is awake''. Preloše

Bok, kako si.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/09/2012 : 20:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
pa ti idi u skolu, studiraj, radi kao kancelarijski moljac ili omrazeni profa u skoli...

a gle sta trpa jedan taksista!


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/09/2012 : 20:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
P.S. i nemojte da scrollate stranicu prema gora. Na mom drugom postu ima i Vivian. Nemojte da vas nosim na dusi

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Tome272
New Member



Croatia
109 Posts

Member since 09/08/2010

Posted - 04/10/2012 : 20:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tome272 a Private Message  Reply with Quote
Danas stiglo iz Italije sa posvetom od Ada Capona.

Šteta što gasi ovaj super strip.

Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 04/10/2012 : 23:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Zašaran ti je.
Baci ga.
Go to Top of Page
Page: of 32 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000