forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 525

alexts
Advanced Member



Serbia
6891 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2024 : 00:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
To je aksiom, ne objašnjava se i ne dokazuje.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6891 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2024 : 01:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Red Dawn

1984



U trećem svetskom ratu Sovjeti osvajaju USA (i Kubanci i dr.). /Ili možda samo deo?/ U jednom gradiću grupica tinejdžera i omladinaca odlazi "u partizane" i pokreće gerilske napade na okupatorske snage.

Da bi bilo jasnije (ko nije gledao, a verujem da mnogi jesu), na samom početku, osvajači padaju sa padobranima i kad padnu, kreću da rešetaju decu u školi.

Vrlo čudno (prosto neverovatno), da je John Milius posle sjajnog rediteljskog niza filmova (Dillinger, The Wind and the Lion, Big Wednesday, Conan the Barbarian) snimio ovako nešto. Pomislio sam da se zato, posle još samo dva filma, njegova bioskopska karijera i završila. Ali neuspeh Red Dawn ne može biti razlog, prosto zato jer je to bio uspešan film.

Iako, po meni, jedva prosečan i beskrajno naivan, Crvena zora je imala temu, koja je u Reganovoj eri bila interesantna, provokativna i privlačna Amerikancima. U ovom filmu su mogli da vide i osete atmosferu evropskih filmova (i stvarnosti) iz WW2 u zemljama pod okupacijom i poistovete se sa tom pobunjeničkom borbom protiv mrskih okupatora. Nasuprot nižem budžetu, Crvena zora je imao dobru gledanost i zaradu.

Ali ničeg natprosečnog ovde nema. Ne zameram Milijusu nikakvu desničarsku ideologiju, ali režiju na nivou slabijih partizanskih filmova iz vremena SFRJ, sa nešto pirotehničke akcije i dosta propagandnog patriotizma, da. Čak su i buduće zvezde Patrick Swayze i Charlie Sheen potpuno bledi (kako li su postali poznati, na osnovu ovakvih početaka - izgled, roditelji...?). Tu su i C. Thomas Howell, Lea Thompson i Jennifer Grey. Od starijih (poznatih) Harry Dean Stanton, Ben Johnson i Powers Boothe koji jedini ima malo veću ulogu. Svi su likovi dati bez nekih posebnih karakteristika i ne vezujemo se za njih (a trebalo bi).

Još neke zanimljivosti. Ovaj film su nekada smatrali vrlo brutalnim (ima ubistava, pogibija, streljanja) i nasilnim, a ja to uopšte nisam primetio. Pokazuje koliko su se vremena promenila (i filmovi).

1984-e (i još neku godinu, za ono vreme uobičajenog kašnjenja) ovaj film iz razumljivih razloga nije prikazivan u tadašnjoj nam zajedničkoj domovini. Uspeo sam da ga propuštam i narednih 40 godina, a ne bih ništa propustio da sam ga propustio (radoznalost, ipak...).

Postoji rimejk iz 2012-e, sa Chrisom Hemsworthom, u kome Severna Koreja osvaja USA, koji nije bio hit i za koji (verovatno) i publika misli da ne valja.

5/ 10
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/04/2024 : 01:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Posvete, omažiranja, postmodernizam i razni mishmash-ovi, ne zaslužuju da budu tretirani kao superiorniji u odnosu na uzore. Uprkos Tarantinovom talentu, njemu je baš slaba tačka - preterano oslanjanje na filmsku istoriju, što ga čini u jednom delu ne-originalnim, sa izuzetkom par stvari u filmskoj naraciji i sadržaju, koje je ubacio i koji su tipični za njega i daju mu autorski pečat.

Kill Bill, koliko se sećam, nisam gledao odavno, oslanja se na mnoge stvari, a prvi deo najviše na istočnjačke kung-fu i samurajske filmove.

Ljubiteljima takvih stvari je bolje da malo istraže kinematografije Hong Konga i Japana, nego da automatski pretpostavljaju da je beli američki reditelj i u tom žanru nadmoćan.



Moram se apsolutno složiti sa alextsom.
Tarantino je postmodernistički prevarant i priznajem mu samo prva 3 filma plus ajde Djanga. Sve ostalo teška prevara. I cela fama i idolopoklonstvo oko njega. Teški prevarant a vadi se kao na postmodernizam.
Slični su donekle (ali samo donekle) i Fincher i Nolan, a svoj trojici je zajedničko da su nenormalno precenjeni.

Edited by - going going on 07/04/2024 01:36:17
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6954 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2024 : 01:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

To je aksiom, ne objašnjava se i ne dokazuje.


Naravno.


quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by alexts

Posvete, omažiranja, postmodernizam i razni mishmash-ovi, ne zaslužuju da budu tretirani kao superiorniji u odnosu na uzore. Uprkos Tarantinovom talentu, njemu je baš slaba tačka - preterano oslanjanje na filmsku istoriju, što ga čini u jednom delu ne-originalnim, sa izuzetkom par stvari u filmskoj naraciji i sadržaju, koje je ubacio i koji su tipični za njega i daju mu autorski pečat.

Kill Bill, koliko se sećam, nisam gledao odavno, oslanja se na mnoge stvari, a prvi deo najviše na istočnjačke kung-fu i samurajske filmove.

Ljubiteljima takvih stvari je bolje da malo istraže kinematografije Hong Konga i Japana, nego da automatski pretpostavljaju da je beli američki reditelj i u tom žanru nadmoćan.



Moram se apsolutno složiti sa alextsom.
Tarantino je postmodernistički prevarant i priznajem mu samo prva 3 filma plus ajde Djanga. Sve ostalo teška prevara. I cela fama i idolopoklonstvo oko njega. Teški prevarant a vadi se kao na postmodernizam.
Slični su donekle (ali samo donekle) i Fincher i Nolan, a svoj trojici je zajedničko da su nenormalno precenjeni.


Ma Tarantino je daleko precijenjen (a i ova dvojica), s tim se slažem i ja, ali to je ovdje sporedno. Pitanje je da li nešto novo inspirirano/temeljeno na/napravljeno kao omaž nečem starom može biti bolje od tog starog? alexts kaže "ne", ja kažem "da", što ti kažeš?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6954 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2024 : 01:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Plein soleil (René Clément, 1960.) vs. The Talented Mr. Ripley (Anthony Minghella, 1999.)

Nisam čitao književni predložak Patricie Highsmith pa ne znam koji mu je film vjerniji niti sam ih mogao uspoređivati s njim, ali je zato bilo neizbježno uspoređivati ih međusobno. Minghellinog Ripleya sam prvi put gledao malo nakon što je izašao i pamtio sam ga kao dosta dobrog. Sad, nakon drugog, svježeg gledanja, rekao bih da jest dobar, ali blijedi u usporedbi s Clémentovom verzijom. Minghellin film traje 20 minuta duže i u njemu se dogodi više stvari, ali se ni jednoj ne pristupa s posebnom pažnjom, dok su kod Clémenta sekvence duže što doprinosi stvaranju upečatljivije atmosfere. Odličan primjer su ključni momenti priče s Philippeom/Dickiem Greenleafom i Freddyjem Milesom koji su u francuskoj verziji napeti i uznemirujući, dok su u onoj američkoj tek odrađeni kao još jedni u nizu događaja u radnji. Clément u više pogleda pokazuje da i ovdje vrijedi ona poznata "less is more". Od manjeg broja likova, kojima onda posvećuje više pažnje i čini ih uvjerljivijima, do poigravanja s gay podtekstom kojim u nekim prizorima dovodi latentnu homoseksualnost do usijanja, za razliku od Minghelle koji eksplicitnošću ne postiže ništa. Gluma je u oba filma na visokoj razini all-around, s iznimkom Paltrow koja djeluje blijedo i neuvjerljivo, ali posebno se ističe Delon kao Ripley. Na kraju, tu su i potpuno različiti završeci, oba jako dobra, iako je opet onaj stariji upečatljiviji. U svakom slučaju, riječ je o dva filma vrijedna gledanja i preporučio bi ih svakome tko to još nije napravio.

Plein soleil 8/10

The Talented Mr. Ripley 6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6891 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2024 : 02:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
@Shaner

quote:
Originally posted by alexts

Posvete, omažiranja, postmodernizam i razni mishmash-ovi, ne zaslužuju da budu tretirani kao superiorniji u odnosu na uzore.



Da budu apriori tretirani, bez uvida u izvore.

Mlađi ljudi, kad nalete na nešto što im se svidi, oni to nahvale i prehvale, a nisu pogledali neke uzore na osnovu kojih je delo nastalo i čija je posveta. Nemaju dovoljno životno/filmskog iskustva, kao i svi mi tada, ali im se može skrenuti pažnja na nešto.

Kad vide i uzore svog omiljenog autora, sami neka procenjuju ko je bolji, ko je nadmašio učitelja, ko je samo bleda senka i sl.

(naravno da ja ne kažem, ono što misliš da sam kazao )

Edited by - alexts on 07/04/2024 02:04:36
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6891 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2024 : 02:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


Plein soleil 8/10

The Talented Mr. Ripley 6/10





Lepe ocene kad porediš ta dva filma.
Ali, potcenjen Ripli kad se poredi sa mnogim drugim 6-ica filmovima. Zeznuto je to numeričko ocenjivanje.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/04/2024 : 08:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pogledao npokon Bliske susrete treće vrste

Zijev
Ne znam zasto ovaj Spielbergov film ima toliku sljedbu
Pojelo ga vrijeme
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24673 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/04/2024 : 09:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Posvete, omažiranja, postmodernizam i razni mishmash-ovi, ne zaslužuju da budu tretirani kao superiorniji u odnosu na uzore.



Ko je ovo tvrdio?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6954 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2024 : 10:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

@Shaner

(naravno da ja ne kažem, ono što misliš da sam kazao )


Naravno.


quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by alexts

Posvete, omažiranja, postmodernizam i razni mishmash-ovi, ne zaslužuju da budu tretirani kao superiorniji u odnosu na uzore.



Ko je ovo tvrdio?


Ma pusti. Vidiš da alexts govori nešto sasvim drugo od onog što mi mislimo da govori.


quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Shaner


Plein soleil 8/10

The Talented Mr. Ripley 6/10





Lepe ocene kad porediš ta dva filma.
Ali, potcenjen Ripli kad se poredi sa mnogim drugim 6-ica filmovima. Zeznuto je to numeričko ocenjivanje.


Je, da. Kad se krene u analize i usporedbe, kako god da okreneš ispada mala skala.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2024 : 11:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ma to ocjenjivanje filmova se, bar po meni, ne moze gledat tako uopceno. Filmovi se ocjenjuju prema nekim generalnim kategorijama, ako ne po zanrovskim. Sasvim je normalno da nekome ocjenu 7 ponese fast & furious u kategoriji bezumne popcorn zabave jer je sasvim ispunio svrhu i ne znam, lighthouse kao art psiholoski triler. Te dvije ocjene se ne mogu usporedjivat, a mogu bit zasluzeno jednake.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6954 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2024 : 11:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Imaš pravo.

Iako, očekivao sam veću ocjenu za F&F.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6891 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2024 : 14:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by alexts

Posvete, omažiranja, postmodernizam i razni mishmash-ovi, ne zaslužuju da budu tretirani kao superiorniji u odnosu na uzore.



Ko je ovo tvrdio?


Ma pusti. Vidiš da alexts govori nešto sasvim drugo od onog što mi mislimo da govori.




Suviše je lep dan, neću baš imati više vremena danas, ali da raščistimo i ovo.

Gore sam pojasnio šta sam hteo da kažem (manhunter je to preskočio), ali da pojasnim i šta nisam i dodam rečenicu-dve.

Nigde nisam izrekao besmislenu tvrdnju da "učenik ne može da nadmaši učitelja"; bespotrebno i komentarisati, jer bukvalno shvaćeno značilo bi da ljudsko znanje može samo da nazaduje.

Svi reditelji (o njima pričamo sada) imali su uzore ili omiljene favorite u ranijim generacijama (izuzimamo pionire filma).
Svaki veliki i značajan reditelj je možda voleo i cenio filmove nekog svog prethodnika, koji nije imao status kvaliteta i značaja, za koji se ovaj izborio. Automatski može da znači - nadmašio je one od kojih je učio.

Ali da potcrtam - nije ovde reč o svim režiserima, nije o većini njih, nego o vrlo malom broju/procentu onih, koji su skloni omažiranjima, citiranjima i bukvalnom preuzimanju postupaka i ideja.

Tarantino je primer takvog. U stripu, scenarista Sclavi je takav bio (na Dilanu). Ovakvi autori mogu da budu talentovani, kvalitetni i da ubacuju nešto svoje, ali uvek igraju na ivici plagijata, ponekad je i pređu.

U tim slučajevima "parazitiranja" na tuđem radu, skoro da je pravilo da su uzori-originali bolji (iako čvrsta pravila u umetnosti ne postoje).

Sad bi trebala tema od mnogo strana da se navode primeri (i eventualni kontra-primeri), ali nema ni potrebe (uvek ili sada) o svemu naglabati.

Dok kucam, pada mi primer Brajana De Palma, za koga se dok je radio u naponu snage i kreativnosti, uveliko pisalo da je nadmašio Hičkoka. Danas je takvo tvrđenje smešno, jer u poređenjima opusa DePalma pada i retko ko izbiljan bi ga stavio iznad Hičkoka.

Edited by - alexts on 07/04/2024 14:48:24
Go to Top of Page

Zula
Average Member

775 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/04/2024 : 14:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Zašto bi uopće raspravljali i zaključivali tko je bolji? Volim pogledati i Alfredove i Brianove filmove. Po meni Brian ima neke izvrsne filmove, a Alfred neke manje dobre, i to neće umanjiti da volim gledati njihove filmove.
Lakše je u poplavi novih filmova naći nešto dobro ako je preporučeno ili gledano, ali nije garancija.
Ne treba mi sigurnost i zaklon većine da bih proglasio neki film (režisera) izvrsnim ili manje dobrim.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6891 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2024 : 14:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

Zašto bi uopće raspravljali i zaključivali tko je bolji? Volim pogledati i Alfredove i Brianove filmove. Po meni Brian ima neke izvrsne filmove, a Alfred neke manje dobre, i to neće umanjiti da volim gledati njihove filmove.




Slažem se u potpunosti.

Ali sve to odvlači od diskusije sa prethodne strane zašto su neki preteraano oduševljeni sa Kill Bill, a nekima je trash.
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
376 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 07/04/2024 : 15:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
Kill Bill je umetnost lišena umetnickog stereotipa, a takvu je tesko prepoznati. Uz Petparacke price, njegovo najvece delo.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24673 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/04/2024 : 15:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Meni su ispred Billa i Pulp fiction, Reservoir dogs i Basterds. Dobar film, ali nije remek delo. :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6891 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2024 : 15:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lukeruk

Kill Bill je umetnost lišena umetnickog stereotipa, a takvu je tesko prepoznati. Uz Petparacke price, njegovo najvece delo.



Ne razumem šta hoćeš da kažeš.

Meni je Jackie Brown omiljeni Tarantinov film, jer takve najviše volim da gledam.

Volim i Once Upon a Time in... Hollywood zbog teme, The Hateful Eight jer je western (kvalitet režije se podrazumeva).
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2024 : 15:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Moj top 10 tarantina

1. Django
2. Reservoir dogs
3. Pulp fiction
4. Hateful eight
5. Inglorious bastards
6. Kill bill vol.1
7. Once upon a time
8. Death proof
9. Kill bill vol.2
10. Jackie brown

1-3 izvrsno, 4-6 dobro, 7i8 prosjecno, 9i10 slabo.

... i nije da provociram alexa, jackie brown mi je jedan od dosadnijih filmova koje sam gledao u zivotu, dva ipo puta sam mu dao sansu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24673 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/04/2024 : 15:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Bez namere da provociram, ali Jackie Brown mi je ubedljivo najlošiji Tarantinov film. Jedan od najdosadnijih koje sam gledao. A u principu volim te slow burn filmove.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 07/04/2024 15:44:29
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6891 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2024 : 16:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Jasno. Znam i bez izjašnjavanja. Toliko sam vas upoznao.
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
376 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 07/04/2024 : 16:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Lukeruk

Kill Bill je umetnost lišena umetnickog stereotipa, a takvu je tesko prepoznati. Uz Petparacke price, njegovo najvece delo.



Ne razumem šta hoćeš da kažeš.

Meni je Jackie Brown omiljeni Tarantinov film, jer takve najviše volim da gledam.

Volim i Once Upon a Time in... Hollywood zbog teme, The Hateful Eight jer je western (kvalitet režije se podrazumeva).



Ono sto hocu da kazem i na sta krajnje ciljam je da Tarantina smatram velikim umetnikom :)
On u Kill Billu ne obradjuje bitne zivotne teme, odnosno one nisu okosnica filma, pa stoga kazem da je Kill Bill, iako umetnost, od sire publike shvacen vise kao zabava, nazalost. A da je zabavan, jeste.
Ali, Kill Bill donosi potpuno novi rukopis i novi dozivljaj i u zanr i u film uopste. Niti je bilo niti sada ima slicnog koncepta, dakle price, koja je i ispricana na ovakav nacin. Rezija, fotografija, tehnikalije se podrazumevaju.
Sad subjektivno - kroz film se provlaci i dobar deo kulture na kojoj sam odrastao (usamljeni osvetnik, zena zgodna, legenda o macu, legenda o smrtonosnom udarcu, kostim Brus Lija, muzicki zanrovi...), pa su stoga moje simpatije mozda neprimereno uvecane.

Once upon a time... je takodje jedan od njegovih boljih - objektivno, mozda i najbolji.
Sama ideja za film je toliko autenticna, da ja nemam reci.

Ja jedino Djanga ne smatram dobrim filmom. Mislim da je u njemu koketirao i podilazio nekim modernim pravcima i ideologijama. Tu je, po meni,pokusao da se bavi velikim temama i nije se snasao.

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2024 : 22:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
https://www.facebook.com/share/v/h6n75qypBEN74fLB/

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3561 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/04/2024 : 22:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Jackie Brown spada u lošije Tarantinove filmove, jedino su Four Rooms i Death Proof gori.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
520 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 07/04/2024 : 22:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Da ne pišem previše, meni je svaki Tarantinov film ili remek-djelo ili barem odličan. Najbolji Pulp Fiction zbog svoje revolucionarnosti, a "najgori" Jackie Brown, jednostavno me nije toliko dobio. Što se tiče spomenutog Djanga, on mi je super ali malo precijenjen. Hateful Eight mi je miljama bolji i jedan od najdražih filmova uopće. Najviše zbog potpuno neočekivanih skretanja radnje. Spomenut ću još Reservoir Dogs s obzirom da mu je to prvijenac, također izuzetan film sa stilom.

EDIT: Sad vidim da se još spominju Four Rooms i Death Proof. Ovaj prvi nisam gledao još, ali da, Death Proof je ipak lošiji od Jackie Brown. Ima jedva nekoliko dobrih scena vrijednih pamćenja, a sama ideja je bezvezna. Nisam računao na ova 2 filma jer ih inače ljudi ne ubrajaju u njegove "glavne".

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.

Edited by - GitaristRoko on 07/04/2024 22:43:28
Go to Top of Page
Page: of 525 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.01 seconds. Snitz Forums 2000