forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Book Depository
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/01/2011 : 00:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Imaj u vidu da to jos nije razradjena kompanija kao amazon. verujem da je taj zastoj u slanju zbog toga sto cekaju da im se nakupi vise porudzbina za Hrvatsku pa ih onda salju i na taj nacin stede na postarini. ili jednostavno neamju uvek sve na lageru.
Bookdepository je evropski amazon u nastajanju, siguran sam



Ja bih rekao da verovatno nemaju sve odmah na lageru pre nego ovo drugo.

Edited by - Grujah. on 22/01/2011 00:26:12
Go to Top of Page

drablj
New Member

Serbia
233 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 22/01/2011 : 09:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send drablj a Private Message  Reply with Quote
da li placate direktno preko kartice ili preko paypal i slicnih servisa?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/01/2011 : 09:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drablj

da li placate direktno preko kartice ili preko paypal i slicnih servisa?


Preko kartice Visa.
Povjerenje sam poklonio Amazonu (još ranije) i BD-u nedavno...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/01/2011 : 12:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drablj

da li placate direktno preko kartice ili preko paypal i slicnih servisa?



Ja plaćam priko paypala.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

drablj
New Member

Serbia
233 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 22/01/2011 : 14:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send drablj a Private Message  Reply with Quote
ok, znaci rade dobro obe varijante. hvala na odgovorima.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/01/2011 : 17:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Nisu mi odgovorili, ali sada piše:
Naručeno: 11.1
Poslano: 20.1 (danas)
Da li ih je moja poruka ponukala na akciju (slanje) ili ih je jednostavno podsjetila da stave shipped, vidjet ćemo.
Pa ćemo čekati...


Stigao i odgovor na moj upit od prije 4 dana. Imaju puno pitanja od kupaca i ne stignu odgovoriti, pošiljka poslana 20-tog.
U principu, ništa važno ni novo, ali ipak, drago mi je što su odgovorili...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/01/2011 : 12:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Strip je konačno stigao i zadovoljan sam.
No, trajalo je punih 20 dana tako da o nekoj brzini (bar kod mene) nema ni govora.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 31/01/2011 : 13:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Obi, hvala na daily basis izvještavanju. Poučen tvojim iskustvom probati ću malo trgovati s BD-om.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/01/2011 : 13:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ja sam takodje narucio knjigu jednu za fax, rekoh da isprobam malo. sve stoji da je postarina free, etc....ali evo, preko 10 dana proslo, i jos cekam. nije to bas toliko hitro, izgleda :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/01/2011 : 13:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Obi, hvala na daily basis izvještavanju. Poučen tvojim iskustvom probati ću malo trgovati s BD-om.


Drago mi je što sam od pomoći...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/02/2011 : 16:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ja sam takodje narucio knjigu jednu za fax, rekoh da isprobam malo. sve stoji da je postarina free, etc....ali evo, preko 10 dana proslo, i jos cekam. nije to bas toliko hitro, izgleda :)



ocigledno su mi vrlo ispunjeni dani, pa imam osecaj da je mnogo vise vremena proslo nego sto stvarno jeste :D

elem, tacno 10 dana nakon sto sam narucio, stigla mi je knjiga! (u sanduce, thank Heavens!!!!!)

knjiga je super upakovana u debeo karton, cak se ni ivice nisu iskrivile!!!! :O jedini nacin da se ova knjiga osteti je da padne u reku, inace nis' :D :D :)

sve u svemu zadovoljan, isplati se baciti tu i tamo pogled, mozda se nadje koji jeftiniji strip ;)
a svakako je isporuka brza od amazona! (to jest, od one najsporije opcije na amazonu, koju ja stalno biram)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/02/2011 : 18:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma sve u svemu su skroz okej Kad se uzima pojedinačno trejd-dva, izađu daleko jeftiniji od Amazona, ali je zato Amazon povoljniji kod kupovine većeg broja stripova/knjiga odjednom.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/02/2011 : 18:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
evo, sad proverih, samo primera radi TWD Compendium (posto mi je medju stripovima iz sledece ture), i ispadne me 2 dolara jeftinije na Amazonu, zajedno sa standard postarinom.

u osnovi, jebe mi se za dva dolara, nego ce mi ocigledno sa BD brze stici :D :D :D :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/02/2011 : 18:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Dobro ajd, TWD Compendium je dosta masivan, ja sam mislija prvenstveno na one trejdove od oko 200ak stranica

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/02/2011 : 18:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
mm, u pravu si, i ja bejah glup da bas taj proverim :D
evo sad proverih Preachera, 18 dolara naspram 12, not bad :D :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/02/2011 : 18:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Lord Vader89

ja sam takodje narucio knjigu jednu za fax, rekoh da isprobam malo. sve stoji da je postarina free, etc....ali evo, preko 10 dana proslo, i jos cekam. nije to bas toliko hitro, izgleda :)



ocigledno su mi vrlo ispunjeni dani, pa imam osecaj da je mnogo vise vremena proslo nego sto stvarno jeste :D

elem, tacno 10 dana nakon sto sam narucio, stigla mi je knjiga! (u sanduce, thank Heavens!!!!!)

knjiga je super upakovana u debeo karton, cak se ni ivice nisu iskrivile!!!! :O jedini nacin da se ova knjiga osteti je da padne u reku, inace nis' :D :D :)

sve u svemu zadovoljan, isplati se baciti tu i tamo pogled, mozda se nadje koji jeftiniji strip ;)
a svakako je isporuka brza od amazona! (to jest, od one najsporije opcije na amazonu, koju ja stalno biram)


Meni sa Amazona stigne za 10 dana (najsporija tarifa), a evo sa BD-a za ravno 20 dana.
Sa Amazona u kartonskoj kutiji (unutra zračni jastuci), sa BD-a u zračnoj koverti (bez kartona).
Postoje stripovi koji su na BD-u jeftini (izađu 8-12 dolara sa uračunatom poštarinom) i te naručujem sa BD-a jedan po jedan...
Glavne narudžbe definitivno sa Amazona (brža dostava, čvršće pakiranje, ne cjepkaju narudžbe toliko, a i zaslužili su moje povjerenje).
No, i BD je ok. pa i od njih jedan po jedan strip...
Lijepo je imati izbor, svatko će naći šta mu više odgovara.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 01/02/2011 : 18:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
pošto sam vrlo rijetko kod kuće kad dolazi poštar, redovito moram s ceduljicom na poštu po paket i to je glavni razlog zašto ostajem na amazonu ( uz to što su do sada bili vrlo korektni )

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/02/2011 : 18:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Meni sa Amazona stigne za 10 dana (najsporija tarifa), a evo sa BD-a za ravno 20 dana.
Sa Amazona u kartonskoj kutiji (unutra zračni jastuci), sa BD-a u zračnoj koverti (bez kartona).
Postoje stripovi koji su na BD-u jeftini (izađu 8-12 dolara sa uračunatom poštarinom) i te naručujem sa BD-a jedan po jedan...
Glavne narudžbe definitivno sa Amazona (brža dostava, čvršće pakiranje, ne cjepkaju narudžbe toliko, a i zaslužili su moje povjerenje).
No, i BD je ok. pa i od njih jedan po jedan strip...
Lijepo je imati izbor, svatko će naći šta mu više odgovara.

zadnji put sam se iznenadio sto mi je stiglo za 3 nedelje, a to mi je bila vec neka 3./4. trgovina kod njih!

sto se tice pakovanja, jes, ubace oni i kese sa baloncicima i balonima, ali neretko sam dobijao stripove sa vidno ostecenim ivicama (iako, zabole me, nego cisto poredjenja radi)

evo kako je to odradio BD, sa kartonom:





ali ovo jes, ako mi se oce jedan strip, dva eventualno, narucim lepo od BD, i mirni svi :) jbg, danas svi stede, zasto ne bih i ja

naravno, ostajem na Amazonu, ali BD se moze pokazati kao vrlo koristan from time to time :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 01/02/2011 18:51:22
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/02/2011 : 19:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Upravo tako.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 02/02/2011 : 03:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
U pravu je Lord. BD je neuporedivo bolji sto se tice pakovanja. Ovo se narocito odnosi na HC oversized izdanja. Dodju besprekorna. Dok kod amazona nema sanse da se to desi. Makar neki najmanji defekat mora da postoji. A amazon je i nesto promenio u nacinu pakovanja. Kutije su im ranije bile deblje i unutar kutije knjiga je bila fiksirana pomocu kartona i celofana. Sad samo tutnu knjigu u kutiju koja je veca od knjige i nabiju jastucice, a ona onda seta unutra tokom transporta.
BD to zapakuje bez greske.
ko kupuje omnibuse, absolute i ostala HC izdanja, ne treba vise ni da razmislja o Amazonu.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 02/02/2011 03:08:41
Go to Top of Page

Ace of Spades
Junior Member



457 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 05/02/2011 : 14:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Ace of Spades a Private Message  Reply with Quote
Prostudiravši dobro ovu temu, odlučio sam se da se upustim u avanturu sa BD, i mogu reći da sam prezadovoljan. Oba stripa stigla su za tačno 10 dana, u vrhunskom su stanju, i prezadovoljan sam cijenom. Volim kada nešto platim eurima, i kada znam egzaktnu cijenu, a nisam prestrog u tome hoće li strip doći za 7 ili 10 dana. Uglavnom, slažem se sa većinom da treba dobro pogledati i što češće jer neke dilove sa BD ne treba propustiti. Hvala svima na jako dobrim komentarima.

I've spent my entire life doing nothing but collecting comic books... and now there's only time to say... LIFE WELL SPENT!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/02/2011 : 23:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Još jedna informacija:
Postoje BD UK i BD com.
I cijene nisu iste (što znači da je strip koji tražite na jednom od ta 2 mjesta jeftiniji)...
Doduše, ja gledam i plaćam u dolarima pa je možda zato, no vrijedi vam provjeriti...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 05/02/2011 23:13:53
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/02/2011 : 12:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Istina .com je bolji za stripove sa tvrdim koricama (razlika za neke zna bit i 4-5 dolara), dok je .co.uk bolji za trejdove.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/02/2011 : 18:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Evo samo da se javin ja malo oko ovoga opet.
Naručija sam 2 trejda 19.2., poslani su 23.2. i vidit ćemo kad će doć

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Ace of Spades
Junior Member



457 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 25/02/2011 : 19:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Ace of Spades a Private Message  Reply with Quote
ja danas jos tri komada... sta cu navukao se :))))))))))))))

I've spent my entire life doing nothing but collecting comic books... and now there's only time to say... LIFE WELL SPENT!
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000