forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6071 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/02/2024 : 12:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Praviš video o Dylanu, a nisi Nathana stavio na prvo mjesto, cccc....



Ne samo o DD, već i MNO, misli da je i Zagi bio...uglavnom, Drogsy radi meni baš zanimljeve te videe. Prošvrljaj po kanalu, ima toga, malo je izmješan i sa drugim stvarima jer kanal nije samo o stripovima.





Čovjek se potrudi, napravi video....i onda se ni ne reklamira...ccc

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 07/02/2024 12:19:08
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7041 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/02/2024 : 13:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Pogledat ću svakako.

Skroman momak ovaj drogsy. Sjećam se kad je bio klinjo i došao na Mafest prije desetak ili više godine. Ja bio s Deejem na tribini, tada još u hotelu i nije se htio javiti ekipi ili se možda sramio. A tada smo žarili i palili na forumu i sajtu s Nathanom.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/02/2024 : 19:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mladjo

Nije mi u ovom stanu.
daj nabaci par naslova pjesama, ako ti nije teško.



Evo ovako;

Vec u prvom broju Nathan vadi LP The Joshua Tree, od U2 i slusa Bullet the Blue Sky.

U drugom broju, Crni monolit, kolekcionar Hal Castle, (koji je likom Alfredo Castelli), pokazuje Nathanu singl Beatlesa na 45 okretaja, Love me Do, te album Boba Dylana Freewheelin.

Nevidljiva sila, broj 5, nam donosi situaciju gdje Nathan i Legs ulaze u nocni klub gdje se svira; You Can Leave Your Hat On od Randy Newmana ali puno poznatijoj po izvedbi Joe Cockera.

Broj 9, Oci stranca je epizoda kompletno inspirirana pjesmama Suzanne Vege, a uvodna sekvenca je recimo, pjesma Tom's Diner.

32, epizoda Dirty Boulevard naslov i radnju duguje Lou Reedu, te njegovom albumu New York, a zadnja je tabla pjesma sa tog albuma, bas istoimeni Dirty Boulevard.

Buffalo Express, 34, nam donosi pregrst referenci na Country i Folk, pa se tako u onim drumskim krstaricama, izmedu ostalog pjeva; Hit the Road Jack-Ray Charlesa i Your Gonna Quit Me-Boba Dylana.

U broju 35, Mrtva zemlja, zadnja tabla je referenca na Toma Waitsa i pjesmu Earth Died Screaming sa albuma Bone Machine iz 1992.

Pa onda u Zavjeri na Melpomeni, Nathan i kolegica mu Nichole Bayeoux, odlaze na koncert grupe koja je teski Tribute to; Pogues a bend svira njihovu stvar Drunken Boats.

U Specijalu 2, referenca je na Tom Waitsovu stvar Burma Shave.

Gigant 4, Ustanak, zavrsava sa No Killing pjesmom Violent Femmes...

I tako to... bio sam to i zapisivao, ali tko zna gdje mi je to sve. Ima toga jos uz vec spomenute referencu u Pjesmi za Saru, samo se sad ne mogu sjetiti. Znam i da negdje drzi CD jednog benda iz Italije, a i robot Mac mu je mnogo toga pronasao na nosacima zvuka. Trebalo bi mu i pogledati fonoteku, (uz biblioteku), koja se ponekad dobro vidi u ranim brojevima u starom stanu na vrhu one zgrade, pa checkirati naslove albuma...

Znam da se negdje spominje i Rocky Horror Picture Show, Kao i kod Dylana, ali kod istrazivaca nocnih mora taj se plakat vidi, pa bar 50 puta...




Ti to iz glave?!!

Svaka čast!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/02/2024 : 19:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li znate ali osim što sam stripofil ja sam i audiofil - volim pojačaka, zvučnike & co...a uz to ide i fina glazba. Nsjviše volim osamdesete i jako sam sretan što je i draga ljubiteljica iste mjuze.
Da vam budem iskren, ja ne bih ni mogao biti sa nekom ženom koja sluša cajke. Slušati to na televiziji, radiju, u autu, trpjeti njene odlaske ba cajkaške koncerte...Ma nema šanse:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2024 : 19:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo si me ti ponukao jer sam citao tvoje recenzije Nathana i Dylana od kad si ih poceo vjesati. Pa jos kad si pitai moze li koja pjesma iz Nathana... Imam srece i dobro pamtim, (laskam si sebi), a i ja ti stvarno cesto iscitavam cijele serijale. Periodicno se vracam i nekim meni bitnim epizodama. Pa onda i drzim to u glavi, jbg. Mislio sam i ja, kao ti izrecenzirati epizodu po epizodu dragih mi junaka iz mog ugla i sa moje tocke gledista, ali vremena mi treba za jos i jos citanja, pa se nisam u to upustio. (Nema dugo bas, po treci put sam iscitao Magicnog Vjetra, i bila je zgoda za takvo sto, ali nisam)
Vjerovatno cu postaviti i ono sto se sjecam da Dylan Dog slusa, ovih dana.
Glazba mi je prevazna u zivotu i nisam nacisto sto mi je draze i bitnije; deveta umjetnost ili rokijanje. Najbolje udrobljeno. A o koncertima da ne govorim, to je onaj najveci cin dozivljenja glazbe, bez toga nema nista i ne bi ni mene bilo. A i cesto idem na koncerte sa likovima iz stripa na majici.
Dva nosiva stupa mog zivota, davno je to proslo rijec; hobi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/02/2024 : 21:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da, ovo za Magičnog je bilo nedavno, zapamtio sam da si cijeli serijal smazao dosta brzo. po 7-8 epizoda dnevno.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/02/2024 : 07:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Dylan nije bas fan Maidena, jer uzricito je bio nekom sugovorniku rekao "mozes pustiti muziku, ali samo ne Iron Maiden! "
Znaci, ima plocu u kuci, ali je ne slusa.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/02/2024 : 07:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Dylan nije bas fan Maidena, jer uzricito je bio nekom sugovorniku rekao "mozes pustiti muziku, ali samo ne Iron Maiden! "
Znaci, ima plocu u kuci, ali je ne slusa.



Imam ti bar 5-6 primjera pjesama Maidena u Dylanu, ali ovde tome nije mjesto. Bas sam sinoc gledao svoje biljeske, previse je pjesama kod Dylana. Desetine. I to samo Rocka, sto je meni bilo bitno, bez kancona, slagera, klasike...
Mogao bi jedan dan to sve i 'iskrcati' na Dylan Dog temi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/02/2024 : 11:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Dylan nije bas fan Maidena, jer uzricito je bio nekom sugovorniku rekao "mozes pustiti muziku, ali samo ne Iron Maiden! "
Znaci, ima plocu u kuci, ali je ne slusa.



To je u SP 02:Crni užas. Onaj mali mu je poklonio ploču:D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 10/02/2024 : 08:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Postoji li igdje mapa (mape) Natanovog svijeta?
Neki dan sam počeo čitati Natana, po prvi put, od broja 1 naravno, pa bih volio da vidim i mape, ako postoje.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2024 : 12:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nazalost nisam nikad vidio nikakve mape Nathanovog svijeta.

A ako si poceo od broja 1 redovnog i imas sve od ovog junaka trebao bi ti i spisak citanja po kronoloskom redu. Pozeljne su neke upute kad predes odredene brojeve redovnog serijala.

Najbolje ti se posluziti spiskovima u Specijalima. Ako imas sve, naravno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7041 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/02/2024 : 12:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

Postoji li igdje mapa (mape) Natanovog svijeta?
Neki dan sam počeo čitati Natana, po prvi put, od broja 1 naravno, pa bih volio da vidim i mape, ako postoje.


Prva stranica topica. Ali nažalost tinypic ih izbrisao. Uglavnom ima je u ediciji Universum Alfa.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 10/02/2024 : 13:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nazalost nisam nikad vidio nikakve mape Nathanovog svijeta.

A ako si poceo od broja 1 redovnog i imas sve od ovog junaka trebao bi ti i spisak citanja po kronoloskom redu. Pozeljne su neke upute kad predes odredene brojeve redovnog serijala.

Najbolje ti se posluziti spiskovima u Specijalima. Ako imas sve, naravno.



Prvo što sam uradio, pogledao prvu stranicu ove teme i odštampao sebi hronologiju čitanja :)

quote:
Originally posted by Jerry Krause
Prva stranica topica. Ali nažalost tinypic ih izbrisao. Uglavnom ima je u ediciji Universum Alfa.



Da, vidio sam to za tinypic. Ponadao sam se da ih je neko sačuvao.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.

Edited by - djukak on 10/02/2024 13:16:01
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7041 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/02/2024 : 13:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ako stignem danas uslikati tu stranicu iz Universum Alfa pa stavim na topic.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/02/2024 : 19:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Kaj nije bila i u nekom specijalcu?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6071 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/02/2024 : 08:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/02/2024 08:33:11
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 11/02/2024 : 09:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Sjajno. Hvala puno :)

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2024 : 17:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja sam jbg. skroz drugacije ovo pitanje razumio...

Ne kao trazenje zemljopisne mape/karte... ja sam fulao sa svojim zamislima prikaza Nathanovog univerzuma, nesto kao 'porodicno stablo' prikaz razvoja zemalja i svjetova...

Uglavnom, 'omasio' bit. Fulao. Da, ova karta je poznata.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7034 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 13/02/2024 : 07:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Drogsy se vraća Nathanovim recenzijama s jednom neslavnom Meddinom pričom:

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-mx-4a-krik-u-tami/3180/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/02/2024 : 09:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Jedna od onih priča koje su mi bile toliko traumatične za čitanje da sam ih potisnuo u zaborav.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/02/2024 : 18:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ima kakvih najava o agenciji Alfa? Baš planiram ponoviti prethodne brojeve.
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 14/02/2024 : 19:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
vjerujem da će ovaj mjesec, najavljeno poodavno :)

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2513

Till I Collapse
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/02/2024 : 19:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Još koji dan i stiže AA.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 14/02/2024 : 20:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
yes!
jako me zanima završetak trilogije o alfi dalje budućnosti nakon čega možemo početi kefkati kada će knjiga 85 da konačno razriješimo sigmundovu priču.

Till I Collapse
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 14/02/2024 : 20:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Uuu, pa da potvrdimo moju teoriju 🫡
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.8 seconds. Snitz Forums 2000