forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Crtani filmovi & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6086 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/04/2023 : 05:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by sawitch

Sad dosao sa decom iz bioskopa, ovaj put je fasovao Super Mario. Oni su prezadovoljni tako da za sve klince preporuka.



A sada vidim da ima tema baš za crtiće, pa ću samo C/P iz filmova:

Sinoć išli sa nećakinjom na Super Maria i oduševljen sam.
Kao fol smo nju vodili... :D
Što ste više N igara igrali, a posebno je fora ako ste igrali sve Mario igre (i spinofove)....to je film/crtani bolji.
Od muzike, do hrpe detalja koje je gušt tražiti po ekranu, do jednog bizarnog lika(i odličnog) koje nismo nikako očekivali u dječjem crtiću...
Ja sam imao kretenski osmjeh oko glave cijelo vrijeme, ali ja obožavam Maria pa ne nam koliko sam mjerodavan.

Saviću tebi se nije svidio?!



Sad me kopka, na kojeg bizarnog lika misliš?😁



Onog sa nježnim dječjim glasićem čiji govori nisu baš primjereni djeci.
Iz Super Mario Galaxy-a.
Sada mi se čini da sam malo previše spojlao.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Cero
Starting Member



Croatia
7 Posts

Member since 14/11/2022

Posted - 18/04/2023 : 17:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Cero a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Što ste više N igara igrali, a posebno je fora ako ste igrali sve Mario igre (i spinofove)....to je film/crtani bolji.
Od muzike, do hrpe detalja koje je gušt tražiti po ekranu, do jednog bizarnog lika(i odličnog) koje nismo nikako očekivali u dječjem crtiću...
Ja sam imao kretenski osmjeh oko glave cijelo vrijeme, ali ja obožavam Maria pa ne nam koliko sam mjerodavan.




Točno to.

A i sam film je jedan od najboljih koje je Illumination napravio.

Edited by - Cero on 18/04/2023 17:05:20
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6086 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/06/2023 : 15:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pogledao neki dan Suzume. Odličan je, šteta samo što je ipak mrvu predug.
Išli smo u Art kino i tamo su stolice za dlaku iznad sjedenja na betonu i tih 2 i kusur sata sam mislio da ću umrijeti koliko mi je neudobno bilo.
Makoto Shinkai se pokazao kao jedan od najjačih redatelja animea (piči samo hitove), uz bok velikanima.
Uz zanimljivu priču, moram naglasiti da sam pao na dupe kako je ovo perfektno nacrtano i animirano, detlja kao u priči, baš opaka vizualna poslastica.
Samo moram priznat da mi je i dalje debelo najbolji njegov anime, Kimi no wa (Your Name), to mi je u top 10 ili čak top 5 crtana koje sam gledao.




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 05/06/2023 15:15:12
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3595 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/06/2023 : 21:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Vrh je Your Name.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16211 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 07/06/2023 : 13:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Super je ovaj novi Spiderman. Animacija stripovska, iako nisam ljubitelj kompjuterske tehologije, ovo je baš dobro.
Lečinar je predobro nacrtan, ceo taj deo kao da je Leonardo da Vinci pravio.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3803 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 28/06/2023 : 23:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu reći da pratim sve animirane filmove, ali uvijek odgledam nove stvari od Pixara pošto su me njihovi radovi iz 00-ih (+ Toy Story) oduševljavali iznova.

Pa je tako nedavno odgledan Elementals.
Ideja nije nimalo originalna. Radi se o fiktivnom svijetu u kojem obitavaju 4 elemenata (Avatar The Last Airbender nostalgija), od kojih 3 u harmoničnom suživotu, a vatra kao izopćenik. Naravno, logično je da premisa bude da se pripadnik vatrenog plemena i jednog od ova 3 pokušaju spetljati i pobjediti predrasude i animozitet.
Bez obzira što je radnja deja vu, Pixar je ovdje ponudio vizualni spektakl i animacija i vizualne ideje su ovdje stvarno vrhunske. No, negdje sam čitao da je film koštao oko 200 milijuna dolara pa bi i trebao štimati taj vizualni dio. Sama priča vrlo bazična i ziheraška, a samim time i predvidljiva. Pixar je očito izgubio taj svoj dašak kreative i potencijala da stvori neočekivana iznenađenja. Nestalo je te domišljatosti, gotovo pa inteligencije u stvaranju radnji i likova. Ovdje je sve dosta generično i predvidljivo, ali je školski odrađeno.

Sve to ne ostavlja naravno dojam nekog posebno dobrog crtića. Solidan je, vizuali ga drže iznad realne razine kvalitete, uz korektnu priču i izostanak neke kreativne magije. Možda nekada treba i ovakve osnovnije filmove izbacivati, ali činjenica jest da Pixar u zadnje vrijeme nema više tu žicu za crtiće kao nekoć.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/06/2023 : 10:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pitao me sin da gledamo u bioskopu i ja mu kazem da prvo pogledamo trejler. Pogledali smo i kaze on "ipak necu" i time je sve jasno. Bas los kvalitet crtaca poslednjih godina. Ili guraju LGBTQ+ ili sta vec u crtace pa mi zgade sve ili su jednostavno neinventivni, neduhoviti, tankih radnji... Poslednji sto mi je bio bas dobar jeste Raja. Bas ima interesantnih likova poput Bebe Prevare :) To mi je bio stvarno vrhunski crtac. Nakon toga pojma nemam. Gledamo i zaboravimo cim izadjemo iz bioskopa. Elementals mi takodje ostavlja takav utisak a i klincu takodje.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7850 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/07/2023 : 22:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nimona (2023)



Nimona je remek djelo. Nimona je i nešto više. Homofobi će ugasit film nakon par minuta, oni kao ja će na početku biti iznervirani jer se čini kao da je istospolna ljubavna priča glavnog lika isforsirana i sama sebi svrha. Također se početak čini pomalo šablonski i usiljenog humora, ali pojavom Nimone sve se mijenja. Film postaje izrazito zabavan, duhovit i dinamičan, da bi vas onda počeo udarati točno tamo gdje treba i da bi se svatko sa imalo duše, srca i pameti koga je u najmanjem postotku nervirala gej priča s početka trebao osjećati kao najveći kreten na svijetu. Izvrsno posloženog ritma, priče i animacije film udara na svim frontovima i pruža fantastično iskustvo na nebrojeno velikom broju razina. Nimona je priča o čudovištu, Nimona je čudovišno dobar film i Nimona bi svakoga trebala natjerati da se zapita... tko su zapravo čudovišta?



The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3309 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 02/07/2023 : 22:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
ako nadjes vremena, voleo bih da procitam poredjenje sa stripom
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7850 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/07/2023 : 23:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

ako nadjes vremena, voleo bih da procitam poredjenje sa stripom

Bilo bi ga odma da sam citao strip, ali sad cu ga morat nabavit.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3595 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/07/2023 : 23:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni znao da postoji crtać, ali da, vrh je Nimona
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7850 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/07/2023 : 08:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Skull Island (2023) 1. sezona



Solidno. Dosta dobra zabava s malo već prožvakanim humorom baziranom na sarkazmu i izvrsnom karakterizacijom likova.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12536 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 21/07/2023 : 21:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
The Wingfeather Saga:
https://www.imdb.com/title/tt20978970/
https://www.imdb.com/title/tt7801744/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6086 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/07/2023 : 07:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Napokon najavljena druga sezona Invinciblea....za Studeni.



Markooooooo, (iz)daj nam strip!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13380 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/07/2023 : 23:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Meni se Elemental svideo. Nemam pojma dal je pokradena ideja od Last Airbendera posto isti nisam skolovao ali tema svakako vidjena podosta puta. E sad, dal sto nisam gledao nesto od Piksara odavno, dal sto vizuelno izgleda jako lepo, dal sto mi bilo zanimljivo sto likovi elementi ali bilo zabavno itekako.
Svidela mi se simbolika sto stalko puklo kad poricala samu sebe, eh

Odlican mi Spajdi, bez da sam gledao prvi deo, moracu da oba obrnem u cugu pred trojku. Moglo malcice krace da bude ali fino voza celo vreme.

Edited by - Imrahil on 23/07/2023 23:19:36
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16211 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 25/07/2023 : 17:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Nimona, baš dobar crtać.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/08/2023 : 00:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nove kornjace pokidale, samo cu toliko reci
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2471 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 26/08/2023 : 21:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Jbt, ja bio sa sinom u petak, ali pravo sa posla otišao i zaspim na pola ☹️
Ali ne zato što je smor, štaviše bio je do tada baš zanimljiv i duhovit, ali umor jbg!
Klincu se jako dopao, oduševljen izašao iz bioskopa i preuzbuđen mi prepričavao ono što sam prespavao 😀

Edited by - jagodanbg on 26/08/2023 21:56:51
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/08/2023 : 15:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Malo su grozno napravili muvu ali sve je u tom fazonu. Bas bas dobro su uradili.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/08/2023 : 06:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
First Slam Dunk - poseban je gušt pogledat anime u kinu. ^^

Inače jako dobro ostvarenje, koncipiran tako da ga i oni koji nisu čitali mangu ili gledali anime mogu pratit, iako se radi o završnici.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 28/08/2023 06:54:24
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3803 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 28/08/2023 : 18:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Odgledao Suzume

Još jedan jako dobar moderni japanski animirani u režiji Makota Shinkaija koji se prometnuo u možda najrelevantnijeg japanskog animiranog redatelja sadašnjice (zna se tko vlada tim područjem sveukupno).
Moderni crtež premda nema taj šarm kao oni Ghiblijevi iz 90-ih i ranih 00-ih ipak je oku ugodan i ne škrtari na ozbiljno dobrim prizorima.
Radnja i lajtmotivi dosta slični Weathering With You i vidi se ta neka autorova osobna fasciniranost temama katastrofe i našeg utjecaja na takve događaje. Imam dojam da je ovdje i dosta osobni touch ubačen u film i ima tu dosta snažnih emocija.
Radnja je jako dojmljiva i prilično jednostavna za pratiti, ali cijelo vrijeme sjajno tempirana i odlično eksponirana. Na 2 sata sasvim fino raspoređeno i redateljski dio je odrađen za svaku pohvalu.

Teško mi je naći zamjerke ovom filmu i vjerojatno nekih većih ni nemam. Možda nema wow faktor iz Your Name i tu napetost iz Weathering With You, ali Suzume je jedan ugodni i zanimljvii film. Fanovima japanske animacije svkakao preporuka.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4259 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 12/09/2023 : 06:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Zon 100 ~ Zonbi ni Naru made ni Shitai 100 no Koto ~

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7850 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/11/2023 : 13:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Inside Job (2021-2022)



Ovo je ispalo jako dobro. Nekakav križanac između Rick & Mortya i Archera sa malo umjerenijim humorom i bez pretjerivanja. Preporuka.



Adventure Beast (2021)



Onako, nije loše. Blesava kombinacija adult humora i edukacije, ja sam se zabavio.



Pluto (2023)



Nisam čitao, ali serija je jako dobra, atmosfera je bolesna.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6086 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/11/2023 : 17:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitaj Pluta, jedna od najboljih mangi, morat ćeš skenove jer ga nigdje nema.

A kad si spomenuo Archera, njega obožavam, sada je zadnja sezona u điru, gotovo nema više. :(
Inače ne volim taj pretjerani i forsirani humor, ali u Archeru to IMHO rade kako treba. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6984 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/11/2023 : 18:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pročitaj Pluta, jedna od najboljih mangi, morat ćeš skenove jer ga nigdje nema.




Ccc, ovakve stvari pišeš a kompletan serijal stoji na polici u knjižari u tvom gradu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000