forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 362

henry
Senior Member



Serbia
1363 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 30/01/2024 : 00:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ja sam, kad je sve ovo počelo, sav fond namenjen fibri preusmerio na ČK. Nisu se mnogo ovajdili.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1777 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 30/01/2024 : 00:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
To sa jezicima je teška papazjanija na našim prostorima.
Štokavski kad se priča, isti je i u Sarajevu i Zagrebu i Beogradu i Podgorici...
I možeš im izmišljati nazive, to je u biti isti jezik.
Ali hrvatski jezik ima još dva narečja, posebno kajkavsko narečje je bilo u zvaničnoj upotrebi, možda i najdominantnije. I da nije bilo nekih političkih odluka da se štokavski u hrvatskom proglasi za dominantno narečje, danas bi bile velike razlike u govoru, gramatici između srpskog i hrvatskog.
Razumeo bi ga kao i slovenački.


Nismo mi ciljna publika ČK. Nemojte se uzbuđujete.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 30/01/2024 00:57:41
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18477 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/01/2024 : 05:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

@teller

Nemam problem sa tvojim stavom, i nemam šta da ti zamerim. Imam svoje mišljenje i do sada nisam video uverljive argumente zašto bih imao drugačiji odnos prema ČK nego što ga imam do sada. Ne zanimaju me nikakve pohvale, niti statusi, imam dovoljno svojih stvari o kojima brinem, tako da ne očekujem ništa ni od koga. Stvar je prosta: ČK sprečava Fibru da izvozi izdanja u Srbiju, i konkretno meni otežava nabavku stripova koje hoću da imam. Moram da istaknem da načelno kupujem izdanja na svom jeziku, ako postoji izbor između 2 ili više, ali ne mogu da zanemarim ni lošu štampu i uvez, povremeno problematičan prevod i odabir formata izdanja, i još dosta toga. Da li ću pomoći ili odmoći nekom - nije ni bitno, ali tih nekoliko stotina evra koje sam im davao ići će za nešto drugo.

Konkretno sam manje-više odlučio da uzmem Taličnog, jer mislim da neće skoro bolje izdanje, a smatram da bi to trebalo da imam u kolekciji. Koliko sam video sad su negde na polovini celog opusa.






sve ok... tvoja odluka..
Za Talicnog neces pogrešiti..
Sretno

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39580 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/01/2024 : 11:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja sam Jugosloven u duši, meni su oba jezika moja, pa nek me strelja ko hoće.



Nisi jedini. :) Ja se i na popisu izjasnio tako. Ne znam da li je upisala ova ali znam da se zacudila :D
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18477 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/01/2024 : 13:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja sam Jugosloven u duši, meni su oba jezika moja, pa nek me strelja ko hoće.



Nisi jedini. :) Ja se i na popisu izjasnio tako. Ne znam da li je upisala ova ali znam da se zacudila :D



Da su nas sve upisali čudili bi se i načudili neki... seronje nacionalistične..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 30/01/2024 13:19:54
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2478 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/01/2024 : 14:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja sam Jugosloven u duši, meni su oba jezika moja, pa nek me strelja ko hoće.



Nisi jedini. :) Ja se i na popisu izjasnio tako. Ne znam da li je upisala ova ali znam da se zacudila :D



Joj boze
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39580 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/01/2024 : 14:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Na cudan nacin izrazavas neusaglasenost sa tudjim misljenjem..
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3157 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/01/2024 : 15:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja sam Jugosloven u duši, meni su oba jezika moja, pa nek me strelja ko hoće.



Nisi jedini. :) Ja se i na popisu izjasnio tako. Ne znam da li je upisala ova ali znam da se zacudila :D


27 143. I nema nas tako malo
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2478 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/01/2024 : 21:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Na cudan nacin izrazavas neusaglasenost sa tudjim misljenjem..


Nije neusaglašenost već krindž.
Jedina gora stvar od 'jugosloven' na popisu mi je 'džedaj', ali maltene su u istom rangu.

Edited by - jagodanbg on 30/01/2024 21:21:59
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1784 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 30/01/2024 : 22:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by sawitch

Na cudan nacin izrazavas neusaglasenost sa tudjim misljenjem..


Nije neusaglašenost već krindž.
Jedina gora stvar od 'jugosloven' na popisu mi je 'džedaj', ali maltene su u istom rangu.



Sad sam 100% siguran da nemas srece kad razmisljas. Bolje nadji nesto drugo da potrosis slobodno vreme.

iskreno,
Jugosloven

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2478 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/01/2024 : 22:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Joj zar i ti?! ☹️
Mislio sam da su blokčani malo osvešćeniji.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11439 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/01/2024 : 23:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Biti jugosloven je i meni ludilo.
Ali to su te generacije ala Bjelogrlic. Kaze osecam se najvise kao jugosloven pa kao beogradjanin. Jeste malo neprijatno to iskreno. Samo mene interesuje da li kao Jugosloven iz Kraljevine Jugoslavije ili iz SFRJ ili FNRJ ili SR Jugoslavije.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39580 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/01/2024 : 23:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se rodio u Jugoslaviji. Nacionalisticki narativ neka pije ko hoce. Ja necu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11439 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/01/2024 : 23:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pa i ja sam rodjen u Jugoslaviji.

I jagoda je rodjen u Jugoslaviji.

Nisam ovo mislio kao nikakav licni napad ili tako nesto, da me neko ne protumaci pogresno. Samo mi je jako neobicno zazvucala ta pojava.

Edited by - going going on 30/01/2024 23:47:19
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2478 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 31/01/2024 : 00:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja sam se rodio u Jugoslaviji. Nacionalisticki narativ neka pije ko hoce. Ja necu.


Kakav nacionalizam? U kojoj državi živiš, šta si po nacionalnosti, u kojoj se crkvi moliš (ako si vernik)..? Zašto te je sramota da kažeš da si Srbin, od čega bežiš, čega se stidiš?
Ja sam rođen u Jugoslaviji, koja ne postoji već 33 godine. Rođen sam u hrvatskom gradu Pakrac, ali sam Srbin, ateista. Moji roditelji su se izjašnjavali kao jugosloveni, dok je Jugoslavija postojala, mada bih ja i tada drugačije, ali razumem ih. Na poslednjem popisu se majka izjasnila kao Srpkinja, žena 60+ godina.
Baš je blamantno da se mi/vi 'klinci' koji jedva da smo zakačili Jugoslaviju, 33 godine nakon raspada, izjašnjavamo kao Jugosloveni.
Nema nikakve veze sa 'nacionalizmom' već sa zdravim razumom!

Edited by - jagodanbg on 31/01/2024 00:20:41
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
226 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 31/01/2024 : 08:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Mozda se covjek ne stidi nicega vec mu je samo bliska ta ideja, tako se osjeca i tako se izjasnjava.
Hocemo li vuci dalje, jesmo li svi slaveni, juzni? Je li to starije od svih plemena koja su nastala? Bez obzira sto ne postoji vise ta drzava, mi smo juznoslavenski narodi svidjelo se to nekome ili ne. Tim vise sto je Yugoslavija kao drzava postojala i sto se covjek rodio u njoj.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39580 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 31/01/2024 : 08:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by sawitch

Ja sam se rodio u Jugoslaviji. Nacionalisticki narativ neka pije ko hoce. Ja necu.


Kakav nacionalizam? U kojoj državi živiš, šta si po nacionalnosti, u kojoj se crkvi moliš (ako si vernik)..? Zašto te je sramota da kažeš da si Srbin, od čega bežiš, čega se stidiš?
Ja sam rođen u Jugoslaviji, koja ne postoji već 33 godine. Rođen sam u hrvatskom gradu Pakrac, ali sam Srbin, ateista. Moji roditelji su se izjašnjavali kao jugosloveni, dok je Jugoslavija postojala, mada bih ja i tada drugačije, ali razumem ih. Na poslednjem popisu se majka izjasnila kao Srpkinja, žena 60+ godina.
Baš je blamantno da se mi/vi 'klinci' koji jedva da smo zakačili Jugoslaviju, 33 godine nakon raspada, izjašnjavamo kao Jugosloveni.
Nema nikakve veze sa 'nacionalizmom' već sa zdravim razumom!



Ja se izjasnjavam kako se osecam. Ne stidim se reci da sam Srbin vec se stidim danasnjeg pojma Srbin koji su nacionalisti ukaljali i radije bih se izjasnio po kucnom vaspitanju nego po vestackom konstruktu kao sto je nacija. Da ne bude samo "Srbin" ukaljan pojam pa da mi se jos zalepi moderan oksimoron "autosovinista" isto je potpuno i sa "Hrvat" ili "Bosnjak." Gadi mi se sve u sta se pretvorilo to izjasnjavanje sta si/sam/je. Jako mi je bliska ideja Jugoslovenstva jer sam rodjen u toj drzavi, taj sam barjak nosio kao dete predstavljajuci skolu, tu sam himnu pevao i potpuno mi je nebitno bilo, kao i mojim roditeljima, babama i dedama, ko je Srbin, ko je Madjar, Hrvat, Rumun, Slovak ili Bosnjak. Voleo sam zemlju u kojoj smo mogli da zivimo zajedno sa svim ljudima sa kojima smo se razumeli pricajuci na maternjem jeziku. A ne volim nijednu od ovih mesnih zajednica koje smo dobili rasturanjem drzave. Mozda zivim u zanosu, mozda mi je nostalgija dominantno uticala na percepciju, mozda je Vojvodina u kojoj sam rodjen drugacijeg sklopa zbog velikog broja drugih nacija i vera ali to je ono sta ja mislim, kako se osecam i kako zelim da se izjasnim. I kao sto se ja ne smejem tvom odabiru da se izjasnis kao Marsovac, nindza stopalo ili indijanac, mislim da je, u najmanju ruku ono smejanje odraz toga zasto ne volim da se izjasnjavam tako uskim pojmom kao sto je "Srbin." Jer svi koji se tako izjasnjavaju imaju istu ili slicnu reakciju.

Iz ovog dobrim delom proizilazi i moj otklon prema ponasanju Carobne knjige prema Fibri kao i ovog kartela koji se sagradio pod izgovorom da se bore za ocuvanje srpskog izdavastva. Svako sakrivanje iza tih ultraponosnih nacionalnih odrednica mi govori da ce uskoro neko da mi zaviri u dzep.

Opet smo malo ispamovali temu pa ne bih dalje da nastavljam. Ali eto, mislim da je zasluzilo odgovor.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18477 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/01/2024 : 09:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja sam se rodio u Jugoslaviji. Nacionalisticki narativ neka pije ko hoce. Ja necu.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2478 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 31/01/2024 : 10:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by sawitch

Ja sam se rodio u Jugoslaviji. Nacionalisticki narativ neka pije ko hoce. Ja necu.


Kakav nacionalizam? U kojoj državi živiš, šta si po nacionalnosti, u kojoj se crkvi moliš (ako si vernik)..? Zašto te je sramota da kažeš da si Srbin, od čega bežiš, čega se stidiš?
Ja sam rođen u Jugoslaviji, koja ne postoji već 33 godine. Rođen sam u hrvatskom gradu Pakrac, ali sam Srbin, ateista. Moji roditelji su se izjašnjavali kao jugosloveni, dok je Jugoslavija postojala, mada bih ja i tada drugačije, ali razumem ih. Na poslednjem popisu se majka izjasnila kao Srpkinja, žena 60+ godina.
Baš je blamantno da se mi/vi 'klinci' koji jedva da smo zakačili Jugoslaviju, 33 godine nakon raspada, izjašnjavamo kao Jugosloveni.
Nema nikakve veze sa 'nacionalizmom' već sa zdravim razumom!



Ja se izjasnjavam kako se osecam. Ne stidim se reci da sam Srbin vec se stidim danasnjeg pojma Srbin koji su nacionalisti ukaljali i radije bih se izjasnio po kucnom vaspitanju nego po vestackom konstruktu kao sto je nacija. Da ne bude samo "Srbin" ukaljan pojam pa da mi se jos zalepi moderan oksimoron "autosovinista" isto je potpuno i sa "Hrvat" ili "Bosnjak." Gadi mi se sve u sta se pretvorilo to izjasnjavanje sta si/sam/je. Jako mi je bliska ideja Jugoslovenstva jer sam rodjen u toj drzavi, taj sam barjak nosio kao dete predstavljajuci skolu, tu sam himnu pevao i potpuno mi je nebitno bilo, kao i mojim roditeljima, babama i dedama, ko je Srbin, ko je Madjar, Hrvat, Rumun, Slovak ili Bosnjak. Voleo sam zemlju u kojoj smo mogli da zivimo zajedno sa svim ljudima sa kojima smo se razumeli pricajuci na maternjem jeziku. A ne volim nijednu od ovih mesnih zajednica koje smo dobili rasturanjem drzave. Mozda zivim u zanosu, mozda mi je nostalgija dominantno uticala na percepciju, mozda je Vojvodina u kojoj sam rodjen drugacijeg sklopa zbog velikog broja drugih nacija i vera ali to je ono sta ja mislim, kako se osecam i kako zelim da se izjasnim. I kao sto se ja ne smejem tvom odabiru da se izjasnis kao Marsovac, nindza stopalo ili indijanac, mislim da je, u najmanju ruku ono smejanje odraz toga zasto ne volim da se izjasnjavam tako uskim pojmom kao sto je "Srbin." Jer svi koji se tako izjasnjavaju imaju istu ili slicnu reakciju.

Iz ovog dobrim delom proizilazi i moj otklon prema ponasanju Carobne knjige prema Fibri kao i ovog kartela koji se sagradio pod izgovorom da se bore za ocuvanje srpskog izdavastva. Svako sakrivanje iza tih ultraponosnih nacionalnih odrednica mi govori da ce uskoro neko da mi zaviri u dzep.

Opet smo malo ispamovali temu pa ne bih dalje da nastavljam. Ali eto, mislim da je zasluzilo odgovor.


Ok, ima smisla to sto pricas i razumem te, iako ne podrzavam.
Ali kad smo kod vestacke tvorevine, zar Jugoslavija nije upravo to?

Edit: i da ne bude da sam neki Srbin 'nacionalista', volim ja i 'bracu' Hrvate :) Evo sta mi bukvalno sada izletelo na FB:


Edited by - jagodanbg on 31/01/2024 10:23:33
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
226 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 31/01/2024 : 11:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Da, Yugoslavija je vjestacka tvorevina bila, sve ostale drzave na svijetu nastale su prirodnim procesima, spajanjem hemijskih elemenata i uticajem klime kroz dugi niz godina.
Druze, sve i jedna je vjestacka tvorevina..koje nije bilo prije tuce stoljece i koje mozda/sigurno nece biti u buducnosti daljoj/blizoj.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1784 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 31/01/2024 : 11:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Kakav nacionalizam? U kojoj državi živiš, šta si po nacionalnosti, u kojoj se crkvi moliš (ako si vernik)..? Zašto te je sramota da kažeš da si Srbin, od čega bežiš, čega se stidiš?
Ja sam rođen u Jugoslaviji, koja ne postoji već 33 godine. Rođen sam u hrvatskom gradu Pakrac, ali sam Srbin, ateista. Moji roditelji su se izjašnjavali kao jugosloveni, dok je Jugoslavija postojala, mada bih ja i tada drugačije, ali razumem ih. Na poslednjem popisu se majka izjasnila kao Srpkinja, žena 60+ godina.
Baš je blamantno da se mi/vi 'klinci' koji jedva da smo zakačili Jugoslaviju, 33 godine nakon raspada, izjašnjavamo kao Jugosloveni.
Nema nikakve veze sa 'nacionalizmom' već sa zdravim razumom!



Ja se izjasnjavam kako se osecam. Ne stidim se reci da sam Srbin vec se stidim danasnjeg pojma Srbin koji su nacionalisti ukaljali i radije bih se izjasnio po kucnom vaspitanju nego po vestackom konstruktu kao sto je nacija. Da ne bude samo "Srbin" ukaljan pojam pa da mi se jos zalepi moderan oksimoron "autosovinista" isto je potpuno i sa "Hrvat" ili "Bosnjak." Gadi mi se sve u sta se pretvorilo to izjasnjavanje sta si/sam/je. Jako mi je bliska ideja Jugoslovenstva jer sam rodjen u toj drzavi, taj sam barjak nosio kao dete predstavljajuci skolu, tu sam himnu pevao i potpuno mi je nebitno bilo, kao i mojim roditeljima, babama i dedama, ko je Srbin, ko je Madjar, Hrvat, Rumun, Slovak ili Bosnjak. Voleo sam zemlju u kojoj smo mogli da zivimo zajedno sa svim ljudima sa kojima smo se razumeli pricajuci na maternjem jeziku. A ne volim nijednu od ovih mesnih zajednica koje smo dobili rasturanjem drzave. Mozda zivim u zanosu, mozda mi je nostalgija dominantno uticala na percepciju, mozda je Vojvodina u kojoj sam rodjen drugacijeg sklopa zbog velikog broja drugih nacija i vera ali to je ono sta ja mislim, kako se osecam i kako zelim da se izjasnim. I kao sto se ja ne smejem tvom odabiru da se izjasnis kao Marsovac, nindza stopalo ili indijanac, mislim da je, u najmanju ruku ono smejanje odraz toga zasto ne volim da se izjasnjavam tako uskim pojmom kao sto je "Srbin." Jer svi koji se tako izjasnjavaju imaju istu ili slicnu reakciju.

Iz ovog dobrim delom proizilazi i moj otklon prema ponasanju Carobne knjige prema Fibri kao i ovog kartela koji se sagradio pod izgovorom da se bore za ocuvanje srpskog izdavastva. Svako sakrivanje iza tih ultraponosnih nacionalnih odrednica mi govori da ce uskoro neko da mi zaviri u dzep.

Opet smo malo ispamovali temu pa ne bih dalje da nastavljam. Ali eto, mislim da je zasluzilo odgovor.
[/quote]

Savicu, ziv bio za ovo! Potpis za sve sto si napisao!

Iako smo imali neslaganja, dodjem ti pivo ili sta god zelis kad se sretnemo!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7065 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/01/2024 : 11:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Jugoslovenstvo je stvarno bila dobra stvar, dok je postojala Jugoslavija. Da je prevladalo onda, ta zemlja bi opstala ili bi bar došlo do mirnog razlaza, vremenom i uz dogovor. Stranka Ante Markovića bio je izbor za to (ne sećam se više, kako se zvala).

Danas - situacija nešto drugačija. Kičmu Jugoslavije su činile Srbija i Hrvatska (bez želje da umanjujem važnost ostalih). U Hrvatskoj se danas Jugoslavija doživljava dominantno negativno i Hrvatska je oduvek želela da bude nezavisna i samostalna.

Retko ko će se od Hrvata smatrati Jugoslovenom. Vidimo po forumu, da je to u Srbiji, nešto češći (premda redak) slučaj.

Ali srpsko izjašnjavanje kao Jugoslovena, što ovi forumaši, koji su povod ove priče, ne kapiraju, se u Hrvatskoj gleda, kao neka pretenzija na ponovno (nasilno, ispada jedino) uspostavljanje Jugoslavije, odnosno pretenzija Srbije na Hrvatsku.

Iz tog razloga, ne bih rekao da je to danas popularna, a ispada ni dobra pojava, makar neki bili dobronamerni, iskreni i nesvesni ovakvih razmišljanja.

(Moj prvi politički post, dok moderatori ne saseku... )
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26054 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/01/2024 : 11:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja sam se rodio u Jugoslaviji. Nacionalisticki narativ neka pije ko hoce. Ja necu.


Ovo je glupost koja je pokupljena u bivšoj državi i režimu.
U Jugoslaviji su bili nepoželjni lokalni/interni nacionalizmi ali je bio poželjan jugoslavenski nacionalizam.Pa samo se sjetite viceva pa i pogleda na ostale narode s kojim smo se prezirom odnosili ko da smo viša kasta.
Nacionalizam je nacionalizam.Onaj koji je trenutno na "vlasti" ne dopušta druge nacionalizme.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26054 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/01/2024 : 11:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Iluvatar

Da, Yugoslavija je vjestacka tvorevina bila, sve ostale drzave na svijetu nastale su prirodnim procesima, spajanjem hemijskih elemenata i uticajem klime kroz dugi niz godina.
Druze, sve i jedna je vjestacka tvorevina..koje nije bilo prije tuce stoljece i koje mozda/sigurno nece biti u buducnosti daljoj/blizoj.


Ajde,jedan pametan na topiku+

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

966 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 31/01/2024 : 12:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Svi smo mi potekli iz jugoistočne Afrike prije 100 000 godina.
Barem tako tvrdi povjesničar čovječanstva u svom stripu:https://shop.skolskaknjiga.hr/sapiens-rodenje-covjecanstva-strip.html
Za sad su kod nas (u Hrvatskoj, jel) izdane 2 knjige.

Koji je inače, ako sam dobro pohvatao, Židov i to homoseksualac te naravno ima supruga. A izjašnjava se kako mi se čini Čovjekom.

Živim za dan kad ćemo se svi osjećati, ne Zemljanima, već slobodnim bićima naše galaktike ili čitavog Svemira (ili možda svih svemira?).

Po jednom futurologu, cilj nam je doživjeti 2030-tu jer onda postoje velike šanse da budemo besmrtni jer danas se smrt smatra tehničkim problemom a ne religijski ili neki drugi apstraktni fenomen.

Dakle, zajebite politiku i raspravljate o stripovima pa makar i vrijeđali pojedine autore, izdavače ili kolege s foruma.
Go to Top of Page
Page: of 362 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000