forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 2.0. [pregled i diskusije novih epizoda]
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 49

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 22/05/2023 : 11:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Slazem se, celi ciklus je neither good nor bad sto bi se reklo.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6891 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/05/2023 : 12:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ja sam prošli tjedan ponovno pročitao cijeli ciklus 666, da vidim dal je bolji kad se čita u komadu, ali opet me se nije nešto dojmio. Ima svijetlih trenutaka: najbolji mi je onaj broj kad Dilan i Njagi rade na groblju, sa underground crtežon, i petica, kad Dilan piše dnevnik pa uleti u njega. Sviđa mi se i što su Jack trbosjek, Noći punog mjeseca i Ubojice onako na brzinu odrađene, takoreć destilirane. Ana Never mi je onako, meh, Prva i zadnja priča bezvezne, s puno praznog hoda.

Sve skupa, a ponavljam se, ali nekako nebitno, nema karizme, nema emocije, nema magije. Izdanje Veselog četvrtka mi je super, Marčelovi komentari su mi bili baš od pomoći, da ipak mogu bolje razumjeti i pratiti šta je Rechioni htio reći.



Meni su definitivno dobre ove epizode. I scenaristički i crtački, a par njih i vrlo dobre. Primetno odskaču od većine epizoda iz ranijeg perioda, koje su instantno zaboravljive (što ovih 6 nisu) i zbog čijeg prosečnog (ne)kvaliteta nisam ni kupovao tj. čitao Dilana u prethodnom periodu.

Što se tiče karizme/emocije/magije - tačno je da ove epizode gube u svakom pogledu, ako se porede sa originalnim prvim epizodama. Zato je, po meni, i dobro što se scenarista nije oslanjao direktno na početne epizode u smislu re-makea, već se njihovi motivi samo provlače. Inače bi razlika bila uočljivija, jer je skoro nemoguće rimejkovati bolje (ponoviti magiju, emocije), a lošije je izvesno.

Zato ove epizode i mogu da funkcionišu vrlo dobro za mlađu publiku, koja nije ispratila stare početke i prilazi neopterećeno kao svakom stripu koji prvi put čita, a jedino takvoj publici reboot-ovi imaju neki smisao.

Za one upoznate sa serijalom dugi niz godina, može da smeta ne samo poređenje sa starim epizodama, nego i promena karaktera glavnog junaka, jer je upadljivo da to nije više "onaj pravi" Dilan, što dodatno utiče na razočaravajući efekat.

Na mene utiče tako da nemam želje da pratim epizode dalje, dok se ne uspustavi stari kontinuitet tj lik. A i to je samo preduslov, posle zavisi od kvaliteta epizoda, kao i pre. Scenarija pre svega, jer dobrih crtača u timu uvek ima.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/05/2023 : 12:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Od stvari koje su mi bile pozitivne tu su crtež i znatiželja da vidim kakav je taj novi Dilan, jer definitivno ima drugačiji karakter nego onaj prvi i u neku ruku mi je zanimljiv.

Minus mi je što nekako nisam skužio zašto je sad Gručo ubojica, plus su mi sva ta ubojstva glupo objašnjena, nisu mi smiješna. Uvijek Dilan i policija nađu unakaženo žrtvu i onda skuže da je to neki vic, ali da oni to ne kažu, ja nikad ne bi skužio nijedan od tih viceva. Možda se tu nešto izgubilo u prijevodu, možda je u originalu bolje. Recimo, u Ružičasti zečevi ubijaju je ubojica bio smiješan, ubojstva su bila smiješna, ali ovdje nije ni smiješno ni strašno
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
693 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 25/05/2023 : 20:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Ciklus 666 odlično započinje, no tamo negdje mi se počinje gubiti, ali zna biti zanimljiv na momente

My username was a mistake.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4278 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/05/2023 : 16:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
gledanje u ambis..dilan dog redovni 408...nesto ne razumem..ako se posle ciklusa 666 sve vratilo na staro...zasto se onda u stripu pominje da je raniji dilan dog bivsi muz ?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6891 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/05/2023 : 21:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

gledanje u ambis..dilan dog redovni 408...nesto ne razumem..ako se posle ciklusa 666 sve vratilo na staro...zasto se onda u stripu pominje da je raniji dilan dog bivsi muz ?



Ništa se nije vratilo na staro, posle 666 neposredno.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4278 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/05/2023 : 22:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
pa to je uzas...to nije dilan pravi
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 13/07/2023 : 17:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Entitet - eto nas opet na (nekom) novom pocetku gde nam Baraldi daje pricu koja bi ladno mogla da bude neka iz prvih #200. To naravno znaci da je neki jedva probavljivi prosek koji nece ostati upamcen ni po cime osim mozda po malo slobodnijom pricom o seksu. I kad smo ve kod seksa, onako po secanju, rekao bih da je ovo puno bolje neko Duboko crnilo, nije toliko eksplicitno, vec vise razvija pricu na bazi seksa. Ali onda dodju ekspedicije po Amazoniji, pa nekakve svestenice i nezauzdani demoni, pa pitanja: ko mi je otac? ja sam ti otac! :) i sve dodje do kraja pre nego vas uhvati dremez.
Jednom reciju, slabo.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 13/07/2023 : 17:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Gledanje u ponor - je za nijansu bolji broj od Entiteta. Pocetna misterija je zanimljiva, ucesnici price su takodje zanimljivi. Ima dosta price ali i akcije, tako da vas dremez moze uhvatite negde na sredini, ali lako se nastavi :) Uplitanje krimosa je najgluplji i najnepotrebniji deo cele price, ali kad stignete do kraja, postaje vam jasno da je cela prica bespotrebna i bezvezna. Jer, zasto bi pobogu bica iz ambisa krenula da tako random tamane penzionirane "cuvare", kada su to vec radili i pre par godina u kini i Japanu? I zasto su uopste prestali prestrasila ih je Dilanova hrabrost da skoci dva metra u ponor? Ili ja naprosto ne razumem sinhronicitet i kvantnu fiziku?
Ovo je klasicna Simeonijeva boljka kod Dilana, neka pristojna ideja postoji, ali smisao i realizacija se gube na pola puta.
Crtez skoro pa uopste ne lici na (onaj jedini, ovako na pamet govoreci) Soldijev rad na klasiku S druge strane smrti. Cini mi se da je Simeoni radio veci deo i crteza, a Soldi crtao Dilana i Bloka.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 20/07/2023 : 19:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Sasvim dobar ovaj broj ZS
Moja slatka devojcica- pritsojan povratak u proslost, lepo se Paola nadovezala i na staru i na novu verziju proslosti. Dilanov stav kad su u pitanju proslavljanja "uspeha" akcije je bas u srzi pogodjen lik kakav je ostao kad je (malo) ostario. Dobre su relacije unutar porodice i tu ze bas mogu odraditi zanimljive situacije. Virgil polako krece putem bez povratka. Mali problem mi je kompliciranost slucaja kojeg resavaju, previse likova i imena i moje lagano gubljenje u toku radnje.
Dva oca- takodje jako dobra minijatura jos malo dalje u proslost, Ostiniju bas uspevaju ovakve price, Bacilineri samo dopunjuje uzitak. Steta sto nikad nisam mogao da slusam Pink Floyd, vero atno bi mi ovo jos bolje leglo.
SBBKBBTON- dobra, dobra prica. Cini mi se da sam je procitao prebrzo i da bi joj se trebalo posvetiti malo vise paznje da bi se pohvatale finese. Svidja mi se resenje, bojao sam se vec izlizane "greske u paklenskoj birokratiji", ali eto sta novi scenarista moze da donese serijalu. I nakon citanja mislim da je ipak mozda bolji naslov Qwertington, mislim da sbbkbb u nasem jeziku ima "mekse" znacenje od onog sto se desava u gradu.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
693 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 20/07/2023 : 21:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
I meni se dosta svidio ŠBBKBBTON, preluda priča

My username was a mistake.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/07/2023 : 18:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
@Barker

Na srpskom ne može Qwertington, moglo bi samo Kjuvertington, što ne zvuči dovoljno čudno.

Moji predlozi uredništvu su bili Kjuvertington, Čćertvon (po starom rasporedu tipki na srpskim kucaćim mašinama) i Šbbkbbton kao favorit.

Kome se dopala priča, neka krene da sluša Welcome to Nightvale podcast (hvala Roganu na davnašnoj preporuci!) koji je očigledno poslužio kao inspiracija.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/07/2023 : 18:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Jasno mi je, Kvertington (i u originalu i u prevodu) mi zvuci dovoljno nejasno i "mutno" da navede bilo koga da tu nisu cista posla :)
Ccertvon mi sad zvuci jos bolje :)
Sbbkbbton je sjajna adaptacija, ali mislim da ne opisuje dovoljno grad u svom tom mraku koji ga sacinjava. A mozda i gresim . Kako god, dobra epizoda, a koliko vidim i ovogodisnji bis se svidja ljudima u Italiji.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 22/07/2023 : 16:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Po svemu sudeci, iz obe ture citanja idem od loseg ka sve boljem.
Superbook 66 je na toj liniji:
Starac koji cita - ja se stvarno pitam (a mogao bih i da proverim po netu) kako i sta je Celoni crtao za Dizni. Jer crtez sa ovoliko teskobe, nelagodnosti i melanholije treba okrenuti za 180 stepeni da bi se prilagodio Paji i Mikiju :)
A kao scenarista se savrsen uklopljuje u Dilanov najgornji deo autora. Slicno kao i u Jesenjim skitnicama i ovde se bavi iznenadnim odlascima, razlozima koji stoje pred tim aktivnostima i sbbkbb racvanja zivotnih i puteva sna. Nije bas za ove vrucincine, ali svakako kanonska prica za serijal.
Coveka treba angazirati sto vise na Dilanu!
Pokajnik - po svemu sudeci ove vrucine su mi bas udarile u glavi, jer nemam puno lose reci ni o tandemu Ruju/Freghieri :) U stvari imam, ali rekao bih da ovakva sporadicna i vrli retka njihova pojavljivanja i nisu tako losa. Cudni su putevi ljubavi, pa i ne cudi gde su nas u ovoj prici doveli. Ruju kao i obicno muku muci sa natprirodnim elementima, pa tako i ovde taj deo skripi i ne pomaze ni madam Trelkovska. Celo "upoznavanje" sa duhom, komunikacija i navigacija s njim, kso i njegovo poreklo su na granici podnosljivosti, ali hej, leto je, uz neki ledeni Limoncello koktel sve prolazi.
Za kraj, za sutra ostavljam Projekat Hiks.

Edit: zaboravih da iskritikujem Vilu, stvarno su mu grozne SB naslovnice, ovde kao da je poluuspesno nacrtso Bloka sa lenonkama. Uzas.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 22/07/2023 16:35:29
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/07/2023 : 11:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

ja se stvarno pitam (a mogao bih i da proverim po netu) kako i sta je Celoni crtao za Dizni. Jer crtez sa ovoliko teskobe, nelagodnosti i melanholije treba okrenuti za 180 stepeni da bi se prilagodio Paji i Mikiju :)


To ti je italijanski Dizni, ne skandinavski.

Mislim, Nove avanture Paje Fantoma su ti mračnije i zrelije od 80% Bonelija.



(Nije Čeloni, ali je valjana ilustraija)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 26/07/2023 : 17:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
U bre, mogu misliti u sta se pretvorila Maga Vravevic ovde :D

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/10/2023 : 17:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Jebote, jedino ja vracam ovaj topik u zivot i na prvu stranu, osecam se ko Xabaras, ili doktor Hiks u najmanju ruku Cita li neko ova nova izdanja po Italiji, koliko vidim po fejsu, uglavnom pozitivne reakcije nakon ovog treceg (valjda) reboota. Deers, djole, Sarghan, nula... ima li vas negde?

Ostao sam "duzan" za mini osvrt na spec "Projekat Hiks", pa evo ga:
Sa nestrpljenjem sam ocekivao ovaj broji vec duze vremena ne znam sta da napisem o njemu. S neba pa u rebra - nije mi se bas dopalo ono sto sam dobio. Ok, moralo je biti objasnjeno poreklo, naci proslost, dolazak u Invereri i ni sam ne znam koliko bi to moglo da bude bombasticno, ali pozanajuci Bilotin minuli rad, ocekivao sam, paaa nesto vise od neke paralelne (?) dimenzije u kojoj se Dilan bori protiv nacista. Takodje Opal mi je oduvek bila nesto kao mitsko bice, uznemirujuce unakazena koju je samo Dilan (osim Hiksa)video. I ako izuzmemo dogadjaje iz Poslednjeg coveka na Zemlji, moglo je tako i ostati, ovde smo dobili plavusastu verziju a la Ana Never
Naravno, tu su i napeti hintovi/teaseri, pre svega zajednicko (?) secanje na Dilana koji nosi Morganu u rukama kao podsecanje na pravu realnost - verovatno cemo se vratiti u neku ozazu zivih u Londonu dok Crandal Reed crta nemoguci strip kako je najavljeno u novom specijalnom broju, pa onda dali je ona zena Marija mozda Trelkovska, ko nam objasnjava da je u posedu jedine zajednicke slike brace Hiks...
Kako god, ovoe godine ocekivani neizdrz do novog broja je prilicno mlak. Dobro je sto crta Gerasi, Mari mi je bas bio prilicni promasaj za ovaj broj.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 21/10/2023 17:58:29
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/10/2023 : 18:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
I evo je "Mracna trilogija", trilogija koju niko (verujem) nije ni prizeljkivao, a kamo li pozeleo (osim Rekionija i mozda Chavijeve rodbine :) )
Povratak u mrak - obicno prvi deo sluzi da vas usisa u pricu, da jedva izdrzite do drugog i treceg broja. A sta Claudio ovde radi? Kopira Bilotu, naravno neuspesno i povezuje likove iz DD univerzuma, ko bi rekao da ce Hiksovo cudoviste iz "Izmedju zivota i smrti" konacno dobiti i svoje drugo pojavljivanje i da ce nam povratiti (bukvalno) Grozu u zivot?!
Imamo SZOK-ova dovoljno za knjigu iz 1001 noci, ali nemamo poslovicno dobrih onirickih sekvenci u kojima je Chiavi oduvek bio na nivou (i to dobrom, u ovom slucaju). Tacno se vidi da je scenario doterivan za ovo post-everything fazu, ali to i nije tako strasno. Strasnije je sto Dall' Agnol i Catani idu iz krajosti u krajnost sa crtezom- neke table su odlicne (vecina njih), negde Dilan lici kao da je pravio plasticnu opraciju usana da bi imao duck face, neke table mi lice kao da su ih crtali amateri iz ex-Yu zemalja po raznim fanzinima. Odavno mi crtez nije bio ovako neujednacen u nekom DD broju.

Vecita noc - drugi broj obicno sluzi kao tampon zona izmedju zapleta i raspleta i tu se uglavnom ne dogadja bog zna sta, osim , u nasem slucaju, koljacina na kub. Ali , to nije sve! Pogodite ko se vratio? Pa Keli i Meril, ko bi drugi! Zrtve iz proslosti koje ce pokusavati da nastete ili da pomognu nasem "junaku" koji kako sam kaze da svoje slucaje resava pomocu srece i slucajnih koincidencija (ili tako nekako) Medjutim, ni to nije sve! Pogodite ko se jos vratio? Pa naravno, Dzon Goust, on mu sad dodje kao zgodnija zamena za Lorda Velsa i Dilanu sklepa zamku za Grozu za cirka 6 sati! Pa sta jos hocete? Rasplet? Javljam se za par sati ili najkasnije sutra

Treci dan
- eh, vecita noc je trajala samo tri dana, sasvim dovoljno za finis trilogije gde dobijamo "epsku" zavrsnicu.
Citajuci Morgana losta kiky je dosao do zakljucka da je Chiavi opasno bolestan covek. Srecom, ja njegova dela dalje od Dilana nisam citao, pa ne mogu potvrditi kikijev stav, ali mogu potvrditi da je covek scenaristicki (za)ostao u nekom vremenu koje ni tad nije moglo da ga opravda. Jer, vidi molim te, rezervna Ghostova spravica se aktivira pri udaru o nogaru stolice i pri tome jos i eksplodira u talasu svetlosti. Jen, dva, tri (z)Grozi se ti, cetiri, pet , ode macka pod krevet :) A tamo, (recimo pod krevetom) u nemogucoj Knjizi tame, sve lepo pise: "covek iz mraka moze stvoriti jos jednog sebe kako bi zavarao budale!" Eto vam ga, naivcine iz Elkinsa su (valjda) bolje prosle nego mi, nismo cak dobili ni klasicno nabijanje na ostar predmet, moj omiljeni CC trademark. Jedino iole zanimljivo je uparivanje Dilana i Ghosta, ali to je proslo tolio beskrvno da je tu mogla uleteti i Elizabeta sa sve pipcima.
Tako da, sto bi rakao Rundek: Claudio, ostani u sjeni!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 22/10/2023 17:06:10
Go to Top of Page

plavi
Junior Member



422 Posts

Member since 10/05/2002

Posted - 21/10/2023 : 20:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send plavi a Private Message  Reply with Quote
Barker, što se novog specijala tiče, ne verujem da će ti se dopasti posle onog što si rekao o prethodnom...

Spoiler:

Ukratko, naš stari poznanik Krendal Rid crta strip koji postaje neka vrsta paralelne dimenzije u kojoj Opal postaje jedna od Dilanovih najvećih ljubavi.
Naravno, malo je komplikovanije od toga i priča je veoma atmosferična, ali se manje-više svodi na to.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/10/2023 : 21:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Mda, pretpostavljao sam da ce biti takvo nesto cim su pomenuli "nemoguci strip" :)
Da se razumemo, ja obozavam Morganu, ali u ovoj kombinaciji kao da osecam da mi nesto nece stimati :/

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 23/10/2023 : 13:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam LMS šesticu, dvije stvarno dobre epizode (pogotovo "Genijalni neprijatelj") i vrhunski obavljen urednički (redaktorski) posao Marčela. Đole to isto dobro radi, ali Marčelo je za čitavu dimenziju ispred (ipak je on književnik). Ovo je bio pravi užitak za čitanje.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 02/11/2023 : 15:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Losa berba - ne mogu reci da je ovo vrhunski Bilotta kakvog citamo u Planeti mrtvih ili u Ljudskoj masini. Ali, ulovio je "sarm" ranih epizoda i sigurno bi mogla proci kao neka iz prvih sto.
Prokletstva iz proslosti se uvek, ovako ili onako , vracaju, cak i preko halucinohenih vina :) No to mi nekako nije bilo dovoljno za celosno uzivanje u prici. Srecom, ovaj decko je iscrtao table za sve pare. Odlican, ali odlican crtez, na nivou klasika serijala.
I vec poslovicno veoma dobar Cavenago. Imao sam par ideja za meme sa ovom naslovnicom, koje eto nikad nisam napravio :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 03/11/2023 : 18:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Gospodari nistavila - nesretnom igrom slucaja ovu turu Dilana zavrsavam oprostajem sa Carlom. Zauvek u mom top 5 najdrazih autora u serijalu. Specifican, nadrealan, metafizican, melanholican... uvek svoj. I znam da sam u zadnje vreme prigovarao zbog sve ucestalijeh ponavljanja osnovnih ideja, da postaje pomalo zamoran i ponekad dosadan, da mu je crtez otisao u ne bad najboljem pravcu... Ali, tesko ce ga neko zameniti :(
Ova prica je mozda i "najlaksa" za citanje i pracenje od zadnjih par njegovih , jasno nam je da se mesaju realnost i podsvest. Deo radnje u podsvesti je kao i obicno puno zanimljiviji, dovoljno groteskan i lepse nacrtan. Na kraju se sve "sklapa" na Ambrosinijevski nacin, a Gigi nam daje sjajnu naslovnicu.
Hvala maestro za sve ove snolike ugodjaje tokom svih ovih godina (a zeleo bih da se ovako oprostim od Piccatta kojemu tada nisam posvetio vise od par formalnih reci, DD univerzum ostaje zauvek osiromasen vasim odlascima :( )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9215 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/11/2023 : 19:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Iz moje krvi, ZS 39

Ostini i Camagni ( i Pontrelli)

Epilog priče koji je bio potreban. Nakon onakvog prethodnog broja, neke stvari jednostavno nisu mogle visit u zraku. Wickedford nije simpatično englesko prigradsko mjesto kojem se, eto, dešavaju neke neprijatne stvari. Nakon što je prethodni broj izvukao ono najgore iz njihovih duša na površinu, nije moglo to samo nestati. Nije je mogla zemlja odmah svu tu krv upiti. Moralo je toga ostati na površinu. Nitko nije nevin, a najteže si je oprostiti. Solidna broj. Više nužan nego dobar ipak je uspješno napravljen. Izvlači neke stvari iz stare Blochove prošlosti i uklapa ih u slagalicu. Sama završnica, malo nategnuta, koliko god mi je Groucho drag. Dodatana priča produbljuje tu Blochovu prošlost. Možda ipak prelazi granicu patetike. Stvar ukusa.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6954 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/11/2023 : 21:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ja Gospodare ništavila i zadovoljan sam. Dobra, dinamična priča s pravim miksom realnog i nadrealnog te zanimljivim pitanjima o obitelji i onome što nam ostavlja u nasljeđe. Volim Ambrosinijev crtež pa mu opraštam i kad nije na najvišem nivou. Njegov odlazak na drugi svijet je stvarno velik gubitak. Napisao je još dva Dylana nakon ovog (ne znam ima li koji neobjavljen) i iznimno im se veselim. Kao i narednim knjigama Napoleona.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 49 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000