forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Anime
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/08/2019 : 00:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Raštrkane među ionako siromašnom paletom manga podforuma, teme o japanskoj animaciji zaslužuju i jedan objedinjujući topic u podforumu gdje i pripadaju.

Trenutno se gleda Kengan Ashura - Netflixova adaptacija poznate borilačke mange, koja je izlazila u Shogakukanovom magazinu Ura Sunday. Jest, CGI je veliki minus mnogim anime fanovima, no meni osobno ne smeta. Neminovna je usporedba s Bakijem, još jednom Netflixovom adaptacijom fighting mange (izlazila u Shuukan Shonen Championu izdavača Akita Shotena).


And like that... he's gone.

naker
Advanced Member



3560 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/09/2023 : 21:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Psycho-Pass


U budućnosti razvoj tehnologije i AI-a je doveo do toga da se zločin može sprečiti pre nego što se uopšte i desi. Sve što je potrebno je da policija skenira potencijalnog zločinca, i preko njegovog "psycho pass-a" može da vidi koja je verovatnoća da će dotični počiniti kriminalno delo. Stopa kriminaliteta je drastično opala, ljudi su srećni, gradovi su bezbedni, deluje kao idealan svet.. Samo što utopija često nije toliko daleko od distopije.

Sci-fi detektivska priča u cyberpunk okruženju (metalne proteze), gde pratimo grupu detektiva i izvršitelja koji pokušavaju da uhvate mega kriminalca i saznaju nešto više o ovom utopijskom/distopijskom svetu. Jako dobra premisa, odlični likovi i karakterizacija, međuodnosi između likova odlično prikazani, anime je ozbiljnog sadržaja, humora nema uopšte, početne epizode su mlake, ali sa svakom sledećom postaje sve bolje i bolje, praktički nemoguće provaliti u kom smeru će se kretati priča što je veliki plus. Odličan kraj. Ono što mi se ne sviđa je što kvalitet animacije neće nikoga oduvati, ovaj anime se gleda zbog priče, a ne zbog efekata, i soundtrack je po meni poprilično loš, moderan anime baš ima lošu muziku. Sve ostalo zaslužuje visoke ocene. Prva sezona ima 22. epizode, postoji i druga i treća sezona, kao i film, ali čitao sam da nije na nivou prve sezone pa nisam gubio vreme na to, a i kraj prve sezone je toliko dobro odrađen da ne vidim kako može da bude bolje.

Ko voli futurističke detektivske priče preporuka za Psycho-Pass


..............





Neon Genesis Evangelion anime (1995-1996) #1-26

Evangelion mi je zapao za oko jer sam na netu često nalazio komentare da je ovo nešto najbolje od SF-a, ali da se ne preporučuje da se neko upušta u ovu priču. Kako nešto može biti toliko dobro, a da se ne preporučuje? Obrnuta psihologija je urodila plodom i sad nakon što sam konačno overio anime i filmove mogu reći da razumem zašto ljudi o Evangelionu pričaju na ovakav način

Počne ovo kao uobičajeni SF tinejdž anime sa čestim borbama meka robota i apokaliptičnom pričom, uz obilje čudnog, voajerskog japanskog humora, ali nakon što se pređe recimo prva polovina serija ti opali šamar da je teško poverovati u kome smeru će se ovaj anime dalje kretati. Ne bih nikome da spojlujem priču jer mislim da je Evangelion nešto što mora da se doživi iz prve ruke, ali upariti apokaliptičnu SF storiju sa biblijskim i hrišćanskim motivima kako bi se dovela u pitanje evolucija čovečanstva i edukovao jedan introvert kako treba da živi svoj život je jednostavno.. mind blowing. Samo objašnjenje A.T. Shielda da je to zid koji podižemo oko svog srca kako bi se odbranili da nas drugi povrede je nešto najgenijalnije što sam ikada čuo. Iako je Evangelion de facto SF ovo je u suštini psihološka drama koja u maniru Frojda i Janga secira ljudski um kako bi objasnila naše podsvesne motive zašto radimo ono što radimo kako bi ostvarili ono za čime podsvesno žudimo. Svi likovi u ovoj seriji su oštećena roba gde se ne zna ko više pati, a ljubavni trougao će mnoge podsetiti na crtać Robotech (Macross). Obožavam kada se SF bavi dubokim, ozbiljnim temama, kao što to čine dela kao što su Ghost in the Shell ili Incal, a Evangelion je upravo to, SF priča ali ispričana sa toliko humanizma i ljudskosti da ti se srce cepa kada vidiš kroz šta sve prolaze likovi u ovom delu.

Važno je napomenuti da ako neko ovde očekuje priču koja je laka za shvatanje i gde će sve biti objašnjeno bolje da ne prilazi Evangelionu. Ništa ovde neće biti objašnjeno i kako epizode protiču sve više pitanja će biti postavljeno da ćete jednostavno morati čitati Evangelion wiki ako želite da bolje razumete priču. Takođe, poslednje dve epizode serije su neortodoksne i mislim da je ovde bilo nekih problema sa budžetom ili je ponestalo vremena da se serija završi na način koji je prvobitno bio namenjen - ali meni su poslednje dve epizode skroz u duhu radnje jer cela serija je u suštini lekcija jednom stidljivom dečaku da treba da prestane da razmišlja o tome šta drugi misle o njemu i da jednostavno počne da svoj život.. živi. Fenomenalno

Još jedna stvar, nakon što sam overio Evangelion iskreno malo mi je Attack on Titan opao u mojim očima jer se vidi koliko toga je pozajmljeno iz Evangeliona. Borbe su slične samo što umesto robota imamo titane, zvučni efekti urlanja su praktički isti, odnos meka robota i pilota kao i čoveka sa titanom je sličan, titani jedu druge titane kao što i meka roboti jedu druge meka robote, i titani i meka roboti imaju tajne, skrivene atribute, transformacije koje otkrivaju njihovu pravu prirodu.. Baš dosta podudarnosti. Oh well..


Pored animea postoji i nekoliko filmova:

- Death & Rebirth; pošto serija nije završena kako je trebalo da bude završena snimljen je film koji služi kao brzi kurs kroz sve epizode animea. I gle čuda, ni ovo nije završeno kako treba Koja je fora sa Evangelionom i završecima?

- The End of Evangelion; konačno je Evangelion dobio kraj kakav zaslužuje. Ko voli originalan anime obavezno da pogleda film. Fenomenalan.


Pre nego što pređem na sledeća četiri filma koja su u suštini reboot serijala, koja je fora sa Evangelionom i brojevima u naslovu? WTF

- Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone; film pokriva prvu polovinu animea, koga mrzi da gleda seriju, a zanima ga priča onda ovo vredi pogledati.

- Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance; film pokriva drugu polovinu animea, ali ovde se već pojavljuju primetne razlike u odnosu na anime. Takođe, meni lično se mnogo više sviđa stara, originalna tehnika animacije i zvučni efekti, ali ko više voli moderniju grafiku može da pogleda ovo.

- Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo; treći film je nastavak animea i ovde već ulazimo u novu teritoriju koja nema praktički ništa zajedničko sa originalnom serijom. Priča je smeštena u budućnosti i svi su likovi stariji, ali meni se ovo uopšte nije svidelo i ovo nije Evangelion koji volim i pamtim.

- Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time; poslednji četvrti film konačno završava priču. Ne mogu reći da je ovo loše, ali jednostavno na mene su previše jak utisak ostavili originalan anime i End of Evangelion pa mi ovo nije u istom rangu.


Ukratko, ko nije gledao Evangelion nije gledao SF. Evangelion ne samo da je istorijski značajan anime jer je na noge podigao celu anime industriju koja je u to vreme bila u krizi, već je reč o fenomenalnoj SF / psihološkoj / filozofskoj priči. Evangelion je sjajna, ali sjajna stvar, ali ne preporučujem gledanje

U planu mi je da jednog dana overim mangu


...............


Nemam opravdanje što sam čekao 2023. da prvi put gledam Cowboy Bebop, ali ako ovo nije best anime onda stvarno ne znam šta je




Cowboy Bebop (1998-1999) (26 epizoda)


Sav taj jazz & blues Genijalan spoj sci-fi cyberpunka, westerna i noira, sa harizmatičnim likovima, uz brdo akcije, humora, sjajne animacije, i sete, mnogo sete, upareno sa diskutabilno najboljim soundtrackom koji anime ima u svojoj ponudi.

Serija prati tri narativne linije:
- Glavnu nit radnje koja se dotiče Spike-ove prošlosti boravka u kriminalnom sindikatu, izgubljene ljubavi, i njegovim neminovnim sukobom sa svojim arhineprijateljem Viciousom;
- Priče u kojima naši voljeni junaci pokušavaju da se bave lovom na ucenjene glave u maniru wild wild westa, ali smeštenog u sci-fi miljeu. Ove priče se mogu gledati nezavisne jedna od druge;
- Priče čisto humoristične i komične prirode koje treba doživeti kao svojevrsni intermezzo pred ozbiljnije epizode koje nadolaze.

Anime često pravi omaže nekim drugim filmovima ili serijama (epizoda koja je inspirisana i urađena u stilu prvog Alien filma); dok u isto vreme uspeva da proročki predvidi neke stvari koje se u momentu izlaska serije još nisu desile (nesreća spejs-šatla Columbine). Anime je takođe bio daleko ispred svog vremena po pitanju prikaza transrodnosti, a da to ne deluje usiljeno već odrađeno kako dolikuje. Anime broji samo 26 epizodica i stvarno fascinantno kako su kreatori animea uspeli sve skladno da povežu i da zajedno funkcioniše. Posebna napomena za kraj i epilog animea - vrhunski odrađen.

Jedinu zamerku koju imam na anime je lik Edwarda, koja je po meni komotno mogla biti izbačena iz serije. Kada već imaš anime koja je po tonu i atmosferi očigledno namenjena zrelijoj publici, i gde su glavni likovi odrasle osobe koje progone gresi prošlosti, zbog čega u priču ubaciti šablonski shonen lik devojčice sa piskutavim glasom koja detinjasto mlatara rukama. I moram napomenuti da likovi nisu konkretno rekli da je reč o devojčici, ja bih po njenom izgledu, ponašanju, i imenu, mislio da je reč o dečaku

Sve u svemu, potpuno zasluženo Cowboy Bebop se smatra vrhunskim animeom, uživao sam u svakoj minuti. Ne znam da li postoji neko ko još ovo nije pogledao ali - apsolutna preporuka.

A soundtrack je melem za dušu




..............





Cowboy Bebop: Knockin' on Heaven's Door (2001)

Nakon pogledane serije overio i film. Ekipa je iskoristila sve prednosti velikog ekrana i dužine trajanja, pa je kvalitet animacije podignut na viši nivo. Soundtrack ponovo odličan, Elektra kao novi ženski lik mi je totalno seksi. Što se tiče same priče, pa ona više dođe kao obična epizoda samo duža, i ambicioznije postavljena. Ceo taj klimaks gde hemijsko oružje preti da zarazi posetioce ogromne parade dok se glavni likovi sukobljavaju sa glavnim negativcem na visokom tornju koji nadgleda grad, mi je kliše i viđen već milion puta. Bolji mi je anime od filma, ali mora se priznati da se film fino nadopunjuje sa serijom. Vredi pogledati

Edited by - naker on 28/09/2023 21:32:10
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6950 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/09/2023 : 00:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker


Nemam opravdanje što sam čekao 2023. da prvi put gledam Cowboy Bebop..


Rekao bih da postoje i veći grijesi, ali se trenutno ne mogu sjetiti nijednog.

Meni jedna od najboljih serija uopće, kao i jedna od najboljih sci-fi stvari neovisno o obliku umjetničkog izražavanja.

Nego, neobično mi je da ova tema nije zaživjela.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3560 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/09/2023 : 07:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Cenim da je većina pisala u temi za crtani, ili u manga podforumu. Ali po meni anime nije crtani, a manga podforum je za strip, a ne za anime.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6950 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/09/2023 : 09:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Anime su svakako crtani, odnosno preciznije, animirani filmovi i serije, ali apsolutno zaslužuju svoju temu. I da, manga podforum je za stripove.

Nadam se da ću ovih dana pogledati i ja nešto animea pa da malo doprinesem temi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/09/2023 : 10:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Fala na bumpingu topica. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/09/2023 : 10:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by naker


Nemam opravdanje što sam čekao 2023. da prvi put gledam Cowboy Bebop..


Rekao bih da postoje i veći grijesi, ali se trenutno ne mogu sjetiti nijednog.

Meni jedna od najboljih serija uopće, kao i jedna od najboljih sci-fi stvari neovisno o obliku umjetničkog izražavanja.

Nego, neobično mi je da ova tema nije zaživjela.



Meni je i igrana serija bila super, steta sto su je ukinuli.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6950 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/09/2023 : 10:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Igrana serija je bila zabavna i ne u potpunosti bez šarma, ali ni blizu animeu. Nedostajala joj je ova sjeta koju naker spominje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3560 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/09/2023 : 10:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, ne vidim kako može biti na nivou originalnog animea koji je fenomenalan pa ne bih da kvarim utisak.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12792 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/09/2023 : 11:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ukoliko niste, svakako pogledajte seriju Ranking of Kings.

Svatko tko posjeduje imalo emocija trebao bi uživati u ovome.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ranking_of_Kings


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/09/2023 : 11:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ne znam, ne vidim kako može biti na nivou originalnog animea koji je fenomenalan pa ne bih da kvarim utisak.

Pa nije na nivou, ali je sama za sebe jako zabavna.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3560 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/10/2023 : 21:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kada naši dragi izdavači ne mogu narodu da podare Urasawu, tu je Netflix. Pluto stiže za tri nedelje

Poslednji trailer:



Koji kvalitet animacije
Go to Top of Page

jerki44
Starting Member



Croatia
89 Posts

Member since 26/08/2017

Posted - 06/10/2023 : 14:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jerki44 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Raštrkane među ionako siromašnom paletom manga podforuma, teme o japanskoj animaciji zaslužuju i jedan objedinjujući topic u podforumu gdje i pripadaju.

Trenutno se gleda Kengan Ashura - Netflixova adaptacija poznate borilačke mange, koja je izlazila u Shogakukanovom magazinu Ura Sunday. Jest, CGI je veliki minus mnogim anime fanovima, no meni osobno ne smeta. Neminovna je usporedba s Bakijem, još jednom Netflixovom adaptacijom fighting mange (izlazila u Shuukan Shonen Championu izdavača Akita Shotena).





Ovo sam slučajno krenuo gledat prije tri dana, meni je vrhunska. U dva dana pogledao sve što je izašlo. Jedva čekam 3 sezonu, odnosno drugi dio sezone 2 (?koji k kompliciraju).
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3560 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/10/2023 : 14:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Da se ja pitam svi japanci bi dobili po jednu vaspitnu kada počnu da se glupiraju sa nazivima sezona. Kako će se zvati poslednja sezona Attack on Titan? Attack on Titan Fourth Season: Final Season, Last Second part? Niđe veze :)
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3560 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/10/2023 : 21:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Uzumaki takođe odlično izgleda, slično kao i Pluto i on se krčka već odavno. Navodno dolazi krajem godine.


Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1738 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 09/10/2023 : 16:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Krenula druga sezona Spy x Family.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1738 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 09/10/2023 : 16:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
A za koji dan kreće i drugi deo treće sezone () Dr. Stone. Preporuka, ako niste gledali.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3560 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/10/2023 : 07:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Izlazi i novi Dragon Ball anime, deluje na sličnu foru kao GT.


Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3560 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/10/2023 : 21:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako, ali uspeli su da okupe originalnu postavu koja je radila na igranom filmu, i daće glasove likovima u ovoj Netflixovoj anime adaptacija Scotta Pilgrima A Mortal Kombat soundtrack idealan za Pilgrima

Stiže sredinom novembra.


Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6950 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/10/2023 : 00:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ne znam kako, ali uspeli su da okupe originalnu postavu koja je radila na igranom filmu, i daće glasove likovima u ovoj Netflixovoj anime adaptacija Scotta Pilgrima A Mortal Kombat soundtrack idealan za Pilgrima



Negdje sam čitao da su se svi zbližili tokom snimanja filma i imali zajedničku mailing listu, pa kad se ispostavilo da će se raditi animirana serija Lee O'Malley im je poslao mail jesu li zainteresirani i svi su oduševljeno prihvatili. Parafraziram malo, ali tako nekako. Ne znam samo više gdje sam to čitao.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3560 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/10/2023 : 22:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pluto je pušten u etar na Netflixu. Javljajte kada pogledate, baš me zanimaju reakcije
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6071 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/10/2023 : 14:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ga jučer skinuo, javim kada odgledam.
Ima 8 epizoda po cca 1h i svaka epizoda je jedan vol mange.

Počeo je i MF Ghost, spin off Initial D-a, meni je cijeli taj serijal toliko cringe/cheesy da mi je na kraju odličan.
MFG ima do sada 5 epizoda vani i svi sastojci iz D-a su tu, meni super. Guilty pleasure.

Što se tiče gore nabrojanih, još jedna stvar u kojoj se slažem sa Shanerom. :D
Cowboy Bebop je jedan od najboljih animea ikada, pogledao sam ga jedno 10ak puta.
Evangelion je uz Ghost in the shell i Trigun (nisam gledao remake) u top 10 sigurno.

Psycho-pass mi je super, na tragu Blade runnera. Ima i igra tj Visual Novel za konzole i PC i loša je, gubitak vremena.

Za sada (zavisi o kraju) isto u top 10 bi stavio Attack on Titan, to je toliko zarazno da je to čudo, pogledao sam prve 3 sezone i sada čekam da više izbace komplet sve van pa ću vj binđat sve ispočetka.

Od anime filmova prepurčam npr sve od prerano preminulog genijalca Satoshi Kon-a (Millenium Actress, Paprika, Tokyo Godftahers, Perfect Blue -ovaj mi je posebno dobar), Miyazaki je sa razlogom razvikan i sve njegovo je ne konkurencija Disneyu nego bolje. Isto tako mi je genijalan bio Kimi no na wa (Your Name), ima opasno dobar tvist i nemojte si spojlat ništa, samo gledajte i uživajte.
I Ninja Scroll anime film iz 1993-e preporučam svim pridošlicama u svjet animea i još nitko nije rekao da mu je loš, dapače.
Tu je i legendarna Akira...uf previše je toga, a ja sam ih toliko pogledao da sam hrpu zaboravio.








-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3560 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/11/2023 : 18:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Većinu stvari koje si nabrojao sam gledao i odlične su to stvari. Trenutno obnavljam Stand Alone Complex
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/11/2023 : 16:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Od novijih stvari imamo Blue Eye Samurai, Onimusha, Captain Laserhawk, Scavengers Reign, Pantheon, Under Ninja, Classroom of the Elite, Summertime Rendering, Heavenly Delusion, Undead Unluck...

Nisu svi anime, ali san ih svejedno ubacija.


And like that... he's gone.

Edited by - vice on 04/11/2023 16:36:48
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 04/11/2023 : 18:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Evo ja sam na 7epizodi Blue Eye Samurai i meni je ovo odlično
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/11/2023 : 20:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Danas bi trebala zadnja epizoda Attack on titan
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000