forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibra, reprinti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 21/11/2023 : 20:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Mislim da u temi (http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40534) ima zanimljiva prepiska na temu piratskih skenova na raznoraznim siteovima, Markos je jedva profit ostvario na Trgovini 1.

Volio bih da se reprinta jer imam dvojku, a prvi dio sam posudio u knjiznici i odusevio me.Drugi dio je bio na 70% popustu ili nesto tako nebulozno.

Edited by - Odoakar on 21/11/2023 20:43:06
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/11/2023 : 21:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nekako mi logika nalaže da nema šanse za reprinte prvih knjiga u serijalima kod kojih se ostale knjige prodaju na 50% popusta.



Radije bih skinuo popuste, a reprintao keca. Dok god je kec nenabavljiv niko neće kupovati nastavke jer neće imati kompletan serijal. Da sam izdavač generalno bih uvek doštampavao prvi deo dok god nisu rasprodati ostali delovi serijala.

Edited by - naker on 21/11/2023 21:31:04
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

214 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 21/11/2023 : 22:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker
Da sam izdavač generalno bih uvek doštampavao prvi deo dok god nisu rasprodati ostali delovi serijala.



Pa i Markos ce ti odmah dostampati prvi deo ako si spreman da finansiras tiraz i obezbedis prostor za skladistenje. :)
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/11/2023 : 08:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Manje misterije je bilo oko identiteta Kajzera Sose negoli ova fama oko Fibre i magacina :)
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



138 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 22/11/2023 : 09:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Bio sam im u skladištu prije par dana. Koliko je stripova tamo ne tribaju im nosive grede. Strop nema di pasti.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25945 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/11/2023 : 10:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
👍

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 22/11/2023 : 11:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Manje misterije je bilo oko identiteta Kajzera Sose negoli ova fama oko Fibre i magacina :)



Kakva fama? Pa čovek je izbacio u kilogram koliko ima robe. A i tačan broj naslova. Ništa ne krije.
U čemu ti vidiš misteriju?


Resistance is futile.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/11/2023 : 12:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Češće nalećem na komentare za Fibrin magacin negoli za Antoanovo spamovanje Ralfa, Tvrđe, Žeroma itd. Nešto ne vidim da drugi veći izdavači kao Fibra imaju problema sa skladištem.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25945 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/11/2023 : 12:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A kad mu je skladište premaleno za takav tempo i vrstu izdavanja.
Sve te debeljuce sa brdom kartona brzo popune relativno malo skladište.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12794 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/11/2023 : 12:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Češće nalećem na komentare za Fibrin magacin negoli za Antoanovo spamovanje Ralfa, Tvrđe, Žeroma itd. Nešto ne vidim da drugi veći izdavači kao Fibra imaju problema sa skladištem.


Drugi veći izdavači nemaju izdanja koliko ih ima Fibra.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/11/2023 : 12:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Markos je na mene do sada ostavio utisak kao sposoban izdavač koji može da se izbori sa bilo kojim problemom tržište baci na njega, pa mi čudno da se i dalje kuburi sa skladištem. DW je u zlatnim danima radio 100 naslova po godini gde su nekada tiraži bili veći od Fibrinih 500, a ČK štanca i stripove i knjige, a nisu sputani prostorom. Zar je stvarno moguće da u Hrvatskoj postoji toliko ograničen broj magacina?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25945 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/11/2023 : 13:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zašto spominješ Hrvatsku kad skladište treba biti u Zagrebu i to negdje blizu mjesta stanovanja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1241 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 22/11/2023 : 13:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Mozda dw i ck imaju ili su imali vise zaposlenih...ne moze i jare i pare
(unistismo temu)
nek on samo muku muci a mi cemo da praznimo magacin malo po malo..
sta fali malo price..bolje postati poznat kao Marko Magacin nego Bora Damping

Under construction.
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



138 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 22/11/2023 : 13:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je problem što se tih 100njak tona mora uglavnom prebaciti ručno.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 22/11/2023 : 14:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Markos je na mene do sada ostavio utisak kao sposoban izdavač koji može da se izbori sa bilo kojim problemom tržište baci na njega, pa mi čudno da se i dalje kuburi sa skladištem. DW je u zlatnim danima radio 100 naslova po godini gde su nekada tiraži bili veći od Fibrinih 500, a ČK štanca i stripove i knjige, a nisu sputani prostorom. Zar je stvarno moguće da u Hrvatskoj postoji toliko ograničen broj magacina?



Kad počne da nam smeta pominjanje magacina nekog izdavača, vreme je za pauzu i jaku kaficu.
Eh, da su nam takve brige sa svim izdavačima.

Ajd, neko da pita Boru, koliki je njegov, da uporedimo.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/11/2023 : 15:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa pisao vam je tu pred neko vrijeme da su selili u novo skladište i svi skoro dobili bruh, usrali se od nošenja.
Doduše, može naći studente, samo imam filing da bi se dobar dio tiraža oštetio. Ako je uopće samo u tome problem.
Ali ni ne vidim neki smisao gomilanja lagera, da se mene pita, 60ak novih naslova i npr 5 reprintanih godišnje bi bilo taman, ali me se ne pita, i nemam pojma o izdavačkom biznisu. :D :P

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 22/11/2023 : 15:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by naker

Markos je na mene do sada ostavio utisak kao sposoban izdavač koji može da se izbori sa bilo kojim problemom tržište baci na njega, pa mi čudno da se i dalje kuburi sa skladištem. DW je u zlatnim danima radio 100 naslova po godini gde su nekada tiraži bili veći od Fibrinih 500, a ČK štanca i stripove i knjige, a nisu sputani prostorom. Zar je stvarno moguće da u Hrvatskoj postoji toliko ograničen broj magacina?




Ajd, neko da pita Boru, koliki je njegov, da uporedimo.



To ti mogu jagoda i henry odgovoriti
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28982 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/11/2023 : 15:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Markos je na mene do sada ostavio utisak kao sposoban izdavač koji može da se izbori sa bilo kojim problemom tržište baci na njega, pa mi čudno da se i dalje kuburi sa skladištem. DW je u zlatnim danima radio 100 naslova po godini gde su nekada tiraži bili veći od Fibrinih 500, a ČK štanca i stripove i knjige, a nisu sputani prostorom. Zar je stvarno moguće da u Hrvatskoj postoji toliko ograničen broj magacina?


Seliti skladište je veliki logistički problem. Ali ne i nerješiv, naravno, više manje se sve svodi na novac, ali nije samo novac. Navike su gadna stvar, a selidba veliki stres. Treba prvo naći adekvatan novi prostor, što nije lako, zatim preseliti, što je sve samo ne lako, ali prvo treba odgovoriti na pitanja "treba li to meni zaista? Zar nije bolje smanjiti produkciju tako da sve stane u postojeći prostor i problem riješen?" što također nije tako jednostavno kao što izgleda. Ali sve dok je to glavni problem, nema zime. Vidjet ćemo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/11/2023 : 17:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Sve jasno, hvala na odgovoru. Samo me je zanimalo u čemu je caka sa magacinom, a to u kom smeru treba Fibra da se kreće u budućnosti ne bih da se mešam
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1241 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 22/11/2023 : 18:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
volimo da mastamo o magacinu, eventualnim neocekivano nadjenim paketima i tako

evo mogu i da mastam o onim vjetar u vrbama u uvecanom formatu kad vec mastamo

moze i dani sto nestaju, usprkos svemu i muska koza


cudno da niko ne zeli ayako reprint..

Under construction.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1774 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 22/11/2023 : 18:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Zar nije bolje smanjiti produkciju tako da sve stane u postojeći prostor i problem riješen?"




Bolje, naravno! Za tebe da ne pretpas magacin, manje i opustenije radis a i mi svi lakse izadjemo na kraj sa hiper-produkcijom stripova ovih godina i tu i tamo stignemo sve da procitamo.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2359 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 22/11/2023 : 19:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by Markos
Zar nije bolje smanjiti produkciju tako da sve stane u postojeći prostor i problem riješen?"


Nikako.
Samo gruvaj kao i do sada.
Novi magacin će se svakako pronaći...

Carpe diem
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/11/2023 : 20:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja bi čak radije da Fibra uspori, ako ćemo iskreno. Ova hiperprodukcija kod mene stvara kontraefekt, ne mogu uopće popratiti šta sve izlazi, kamoli pročitati, a kad vidim svako par mjeseci gomilu novih naslova nekako me prođe i volja uopće gledati šta bi kupio.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/11/2023 : 04:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja priželjkujem omnibus reprint svih albuma Berardi-Milazzo objavljenih u Orki i Kolorki. Čudi me da Hombre kolorka nije doživela reprint s obzirom da je Hombre Orka reprintovana. A ja ko za inat ne nabavih Kolorku.

I nadam se reprintu Taniguchijevih stripova: Spomenar mog oca, Slatke godine, Zoološki vrt zimi.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12794 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/12/2023 : 13:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Čudi me da Hombre kolorka nije doživela reprint s obzirom da je Hombre Orka reprintovana. A ja ko za inat ne nabavih Kolorku.


Neki su čak mislili da Hombre iz Kolorke sadrži iste epizode kao i onaj iz Orke, samo u koloru.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000