forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Nove Zekanove pustolovine 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Deers
Advanced Member



Croatia
9240 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/05/2024 : 15:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pa četvrti je punokrvni Zekan samo malo drukčiji.
Nikad nisam bio pretjerani fan Rikija, ali kao da je i meni draži nakon Novih pustolovina.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10084 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/05/2024 : 15:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Riki je zakon!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20751 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/05/2024 : 15:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Pa četvrti je punokrvni Zekan samo malo drukčiji.
Nikad nisam bio pretjerani fan Rikija, ali kao da je i meni draži nakon Novih pustolovina.


ostali albumi,normalni da kažem,su u albumskoj formi,a ovaj u vidu pasica;ali dobro,kako su one povezane,dođe na slično.

Riki mi je momenatalno,kad sam ga prvi put sreo u stripu,postao jedan od najomiljneijih strip likova.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1761 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 11/05/2024 : 02:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Nahvalili ste Zekana, pa sam morao da pročitam strip.
Ja ne volim kako Trondheim crta. Ali, mu moram priznati da mu je crtež funkcionalan.
Priče su zanimljive. Izmame osmeh. Prva priča me lepo zagrejala. Fora dan, nešto kao u filmu Munja... Ali kako je počela druga priča, sa onim skokom u budućnost, i time kako se juri sa vremenskom dimenzijom. Ja se spremio za ludačku vožnju. Toliko obećavala, ali kad krenu onaj okultizam, smori me... Malo Riki unosio živosti sa forom dodirivanja brojanice, ali to bi bilo sve. Ostale priče toplo hladno. Treća mi je možda bila i najsmešnija.

Sve u svemu, simpatične priče. Ali nisam postao zekoman. :)


Resistance is futile.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1248 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 11/05/2024 : 06:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Originalan serijal si vec inace procitao bordze?

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 11/05/2024 06:30:06
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1761 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 11/05/2024 : 09:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Upao kao padobranac. Pročitao samo ovaj integral. Bez predznanja.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2477 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 11/05/2024 : 11:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ovak integral je neka vrsta nagrade, fanovima serijala, bez citanja tih 10 albuma, nema mi nekog smisla.

Sve preporuke za osnovni serijal. Voleo bih da ga vidim u dva integrala. I kada se tu upadne u album dva nista ne znaci, moras se polako vezati za likove, prepoznati sitiacije, okruzenje, i onda te sve to veze, i bude ti stalo.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10084 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/05/2024 : 12:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg
Sve u svemu, simpatične priče. Ali nisam postao zekoman. :)




quote:
Originally posted by john connor

Ovak integral je neka vrsta nagrade, fanovima serijala, bez citanja tih 10 albuma, nema mi nekog smisla.

Sve preporuke za osnovni serijal. Voleo bih da ga vidim u dva integrala. I kada se tu upadne u album dva nista ne znaci, moras se polako vezati za likove, prepoznati sitiacije, okruzenje, i onda te sve to veze, i bude ti stalo.



U pravu je JC.

Ni ja se nisam odmah navukao (prvo sam ga čitao u izdanju od Fantagraphicsa čini mi se Harum Scarum). Ni crtež mi nije odmah sjeo.

Međutim nekim prijateljima se jako svidio pa sam se potrudio i pročitao još neke albume i magija i ljubav su proradile.

@Borg probaj sa Slalomima.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20751 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/05/2024 : 13:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Borg ne pazi na času!!

Kao prvo,mislim da ne postoji neko od nas zekofila koga je strip kupio na prvu.Pominjao sam više puta,na prvu mi je bio "tako-tako",ni crtež ni priča me nisu razduševili.
Drugo,nisam znao da Borg nije čitao osnovni serijal,inače mu nikad ne bi da integral (spremi mi ga danas,sutra,ide kod Marića na overu).Baš kako je gore napisao Konor,takva je stvar sa čitanjem novih priča.

edit:spremam ti ovih dana prvi serijal.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/05/2024 13:01:42
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9240 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/05/2024 : 15:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni je Zekan kliknuo na prvu, jednom kad mi je došao u vidokrug da bi mi mogao biti zanimljiv. Ali počeo sam sa Slalomima, koji su prizemnij. Možda da sam počeo sa Atomskim ubrzivačem me se tada ne bi toliko dojmio.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1248 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 11/05/2024 : 18:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Drugo,nisam znao da Borg nije čitao osnovni serijal


Komunikacija vam je bas na nivou

Ja sam se sa Zekanom upoznao sa Slalomima ali ne na hrvatskom.. posle kao pravi tvrdoglavko.. sam nabavio sve na hrvatskom
sem taj prvi album (slalomi).. rekoh vec par puta ako neko zna gde se moze nabaviti po "normalnoj ceni" javite..

Under construction.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1761 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 11/05/2024 : 19:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Srećom imam Fibrinu biblioteku u komšiluku.
Al za one koji su propustili... Ne verujem da će srpski izdavači to da izdaju, a ne verujem ni da će Markos da radi reprint...


Resistance is futile.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1780 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 12/05/2024 : 11:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Srećom imam Fibrinu biblioteku u komšiluku.
Al za one koji su propustili... Ne verujem da će srpski izdavači to da izdaju, a ne verujem ni da će Markos da radi reprint...





Meni je Anto dosadjivao da nabavim Zekana i sva sreca poslusao sam ga i nabavio sve pre nego sto je ovaj integral izasao. Apsolutno remek-delo je ceo serijal. Citacu ponovo sve do kraja godine. Malo je reci da sam odusevljen!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20751 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/05/2024 : 13:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
još da me poslušaš za Tvrđe :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000