forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 OZ Comics - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/01/2024 : 08:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nego Ozrene,
Nakon sjajne Vrane za koju si kazao da ti je jako bila vazna za izdavanje, a na vise je nacina povezana s glazbom, da li te zanima mozda ovo za objavljivanje?

https://imagecomics.com/comics/series/murder-falcon

Murder falcon je posebna stripcina, neka je direktni Heavy Metal, (a nije samo to). Jednostavno ne znam koga bi priupitao za objavljivanje ovog na hrvatskom. Mozda ne grijesim sto mi se ti cinis kao netko tko bi nam 'izbacio' ovo...

Mozda?

Ako ne znas za ovo, 'baci oko'.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

OZ Comics
Starting Member

87 Posts

Member since 26/05/2023

Posted - 25/01/2024 : 09:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send OZ Comics a Private Message  Reply with Quote
Nisam pročitao, ali ovako na prvu mi izgleda zanimljivo. Budem svakako pročitao pa onda odlučio hoću li to objaviti.

u svakom slučaju puno hvala na preporuci. Cijenim to.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/01/2024 : 09:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Eto ga... moramo paziti na svoje zelje, mozda nam se i ostvare! ;)

Imam neki 'spurijus' da bi ti se ovo moglo svidjeti nakon Vrane. A na Vrani, hvala jos jednom.

Procitaj pa javi ima li sanse? Mislim da bi ovo islo, jer ima ovdje dosta ekipe stripasa potkovanih glazbom. A u Murder Falconu ima jako zgodnih Heavy-Rock referenci.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 25/01/2024 : 11:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Hoće li Vrana brzo i do vaših partnera za BiH?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



220 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 25/01/2024 : 12:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Murder falcon je posebna stripcina


Samo da bacim +1 na ovo. Ne znam koliko je isplativo, ali ovo bih lično rado posedovao u fizičkom obliku, naročito u nekom povećanom izdanju...
Go to Top of Page

OZ Comics
Starting Member

87 Posts

Member since 26/05/2023

Posted - 25/01/2024 : 13:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send OZ Comics a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Hoće li Vrana brzo i do vaših partnera za BiH?




Paket će biti spreman do kraja tjedna i šaljem odmah početkom slijedećeg tjedna.
Go to Top of Page

fabriano
Starting Member



28 Posts

Member since 01/08/2023

Posted - 26/01/2024 : 18:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send fabriano a Private Message  Reply with Quote
Ovako, u rukama Vrana djeluje bas impresivno. Kvaliteta izdanja je cista petica. Kao netko tko ima TPB, ovaj veliki format je pogodak, crtez je puno ljepsi, kao da nije isti strip.
Hvala na magnetu ;D
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/01/2024 : 19:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ma to ti radi magnetića...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2024 : 20:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo nam i albuma Vrana na hrvatskom, 35 godina od originalnog izdanja u Americi.

Polako su nam dostupni i prevedeni skoro svi kultni stripovi. Trebalo je doduse imati zivaca i volje cekati, ali isplatilo se.

Pred publiku je dosla Vrana u impresivnom izdanju najnovije nam mlade izdavacke kuce Oz comics i svake je hvale vrijedna. Vanjstina i unutrasnjost knjige besprijekorna. Otisak, papir, korice, uvez, dizajn... posao je to koji je izvrsen besprijekorno. Tim vise sto je Oz comics na samom pocetku dugotrajne trzisne utakmice. A mi smo vec razmazeni svom silom krasnih albuma da grizemo na svaku greskicu.

Na ovom albumu Vrane nema nikakve greske, jer je eto i bila povucena iz tiska dvaput zbog istih, sve dok nije ugledala svjetlo dana bas ovakva u ovoj luksuznoj knjizi.

A o samom djelu sto reci...
Nastalo je iz mucnog dogadaja koji je autor dozivio pa onda i morao proziviti. Znaci pocelo je s tragedijom a uostalom snimljen je i film koji je zavrsio tragedijom. (Stoga se i ne cudim sto je tek na trecu ovaj nas album izisao iz tiskare)

Sam autor je isao preko Vrane u boj sa osobnim demonima i preko lika Vrane tim se svojim demonima i osvetio. Koliko uspjesno to ne znam, ali nama je podario kultni strip. Kultno djelo, sto ustvari i jest vazno. I strip je to koji uopce ne pati od testa vremena. Ovo se moze iscitavati nanovo i nanovo, ako imate volje naravno, jer tema je mucna.

Autor je i scenarist i crtac i moram primjetiti kako ovdje nisam trazio uobicajenu graficku estetiku koja odgovara mojim zeljama i standardima koje drzim visokima, jer nije bilo ni potrebno neko raskosno iscrtavanje price. Uzimam ovaj likovni izricaj bas kako ga je autor prezentirao i koliko je mogao, ni manje ni vise, vec upravo dovoljno dobro.

Listao sam u proslosti strana izdanja, ali ovo Oz comicsa mi je lijepse i bolje. Dakle, evo nam jos jednog konkurenta u strip izdavastvu od kojeg se moze puno ocekivati, a s prikazanim pristupom za Vranu, ne ocekujem nista manju izvrsnost u buducnosti. (Dosao mi je i Kong crew, ali to cu prouciti nocas)

Sad s nestrpljenjem ocekujem Bone u boji i daj boze u kutijama, te najavljeni meni izvanredni strip Keepers of Maser.

Radujem im se vec sada!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

hega-kutjevo
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 27/01/2024 : 00:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit hega-kutjevo's Homepage  Send hega-kutjevo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Evo nam i albuma Vrana na hrvatskom, 35 godina od originalnog izdanja u Americi.

Polako su nam dostupni i prevedeni skoro svi kultni stripovi. Trebalo je doduse imati zivaca i volje cekati, ali isplatilo se.

Pred publiku je dosla Vrana u impresivnom izdanju najnovije nam mlade izdavacke kuce Oz comics i svake je hvale vrijedna. Vanjstina i unutrasnjost knjige besprijekorna. Otisak, papir, korice, uvez, dizajn... posao je to koji je izvrsen besprijekorno. Tim vise sto je Oz comics na samom pocetku dugotrajne trzisne utakmice. A mi smo vec razmazeni svom silom krasnih albuma da grizemo na svaku greskicu.

Na ovom albumu Vrane nema nikakve greske, jer je eto i bila povucena iz tiska dvaput zbog istih, sve dok nije ugledala svjetlo dana bas ovakva u ovoj luksuznoj knjizi.

A o samom djelu sto reci...
Nastalo je iz mucnog dogadaja koji je autor dozivio pa onda i morao proziviti. Znaci pocelo je s tragedijom a uostalom snimljen je i film koji je zavrsio tragedijom. (Stoga se i ne cudim sto je tek na trecu ovaj nas album izisao iz tiskare)

Sam autor je isao preko Vrane u boj sa osobnim demonima i preko lika Vrane tim se svojim demonima i osvetio. Koliko uspjesno to ne znam, ali nama je podario kultni strip. Kultno djelo, sto ustvari i jest vazno. I strip je to koji uopce ne pati od testa vremena. Ovo se moze iscitavati nanovo i nanovo, ako imate volje naravno, jer tema je mucna.

Autor je i scenarist i crtac i moram primjetiti kako ovdje nisam trazio uobicajenu graficku estetiku koja odgovara mojim zeljama i standardima koje drzim visokima, jer nije bilo ni potrebno neko raskosno iscrtavanje price. Uzimam ovaj likovni izricaj bas kako ga je autor prezentirao i koliko je mogao, ni manje ni vise, vec upravo dovoljno dobro.

Listao sam u proslosti strana izdanja, ali ovo Oz comicsa mi je lijepse i bolje. Dakle, evo nam jos jednog konkurenta u strip izdavastvu od kojeg se moze puno ocekivati, a s prikazanim pristupom za Vranu, ne ocekujem nista manju izvrsnost u buducnosti. (Dosao mi je i Kong crew, ali to cu prouciti nocas)

Sad s nestrpljenjem ocekujem Bone u boji i daj boze u kutijama, te najavljeni meni izvanredni strip Keepers of Maser.

Radujem im se vec sada!



Nakon svega napisanoga ga jedva čekam nabaviti :)

Uskoro.

Pomalo crtam pa baci oko na moje stripove: https://hattrickcomics.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/01/2024 : 13:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Izdanje je fenomenalno i pohvale svima uključenima u ovaj projekt!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2024 : 07:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nakon Vrane, procitao sam i Kong crew. Stigli su mi zajedno nekidan i iako je Kong crew izisao dosta prije, cekao sam bas kultnu Vranu, a ovo mi je bio samo dodatak. I to stoga sto nikada nisam cuo za Erica Herenguela, koji je scenarist i crtac na ovom stripu. Svidjele su mi se onih par tabli iz ogleda, ali nisam uopce znao sto ocekivati...

A eto, ispalo je da sam dobio puno. Ne sjecam se kad sam s vecim gustom procitao neki avanturisticki strip kao sto je ovaj. Prekrasan crtez je forte ovog stripa, no ni kolor ne zaostaje. Boje su pravi uzitak za oci, a rakursi od kojih su nastale table, izvanredni su. 'Pogled kamere' od dole-od gore, pejsazi, krupni kadrovi, kompzicija slika sve je savrseno. Na neki nacin me je podsjetilo na slavnog Dan Darea. Bas taj starinski stih avanture u slicicama ovdje je izvanredan. Imate dojam nekog bas starog, starinskog stripa, ali ovo je djelo od prije 5 godina i bas je zacudujuce kako je autor dobio taj old school dodir u ovom stripu. Mene se jako dojmilo. Svaku vinjetu mozete dodatno proucavati i pokloniti im nesto svog vremena a ne samo iscitati jer radnja 'vozi' brzo, a mene su ti kadrovi bas tjerali na pazljivo proucavanje. Recimo lica protagonista i mimike, njihove ekspresije i detalji tih lica su odlicno i detaljno nacrtane. Bas se vidi rijetka, prava crtacka vjestina.

Sama ideja je autoru dosla, kako kaze, u snu, odjednom. A duguje je fasciniranosti avionima i pilotiranju jer mu je otac bio letac. Avioni su krasno prezentirani, mislim da bi ih i Milorad Maza Vicanovic strucnjak za zrakoplove pohvalio i iskazao divljenje. Osim aviona ovdje imamo udrobljeno i sve ostalo sto cini zabavnu avanturu. Manhattan napusten i obrasao u dzunglu, (izvanredno nacrtan napusteni grad sto me je bas posebno dojmilo), pa dinosaure, (i razne druge bestije), amazonke, jurnjavu i akciju sve sto trebate za cetrdesetak minuta zabavnog iscitavanja.

Dakle, jako zabavan strip. Nove 3 epizode ocekuju se u integralu ove godine, jer koliko sam shvatio prosle godine nisu jos bile ni zavrsene to jest nacrtane, i to bi onda bila jedna cijelina odradene price. Oz comics nam je donio jednu odlicnu i krasno nacrtanu strip storiju za svoj prvjenac, (jer je Vrana koja je trebala biti prva imala poteskoca u tiskanju), i veselim se nastavku i jedva cekam vidjeti rasplet ove avanture. Nadam se da ce biti smislena i zanimljiva. No vec sad znam da cu se ovom crtezu cesto vracati. Bas me se jako dojmio stil i vjestina autora.

Tehnikalije albuma su odradene savrseno. Bez ikakve zamjerke. Knjiga je odlicna za vidjeti i drzati je u rukama. Cijeni se trud i paznja koja je ulozena u ovaj projekt.

Sto jos reci za kraj... ovo je tek pocetak, kakav kraj pobogu, i to jedan lijepi pocetak nove nakladnicke kuce od koje ocekujem nastavak ovakvih kvalitetnih albuma. Vec sad se da vidjeti, da ce najavljeni Bone biti sigurno pravi zgoditak iako je to ozbiljan projekt i tezak zalogaj, no ne sumnjam u kvalitetu nakon ovih i ovako objavljenih knjiga koje su mi dosle nekidan i koje su me bas pozitivno iznenadile.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 29/01/2024 08:01:20
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/01/2024 : 07:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kong.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2024 : 07:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Kong.



Yep!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

OZ Comics
Starting Member

87 Posts

Member since 26/05/2023

Posted - 06/02/2024 : 22:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send OZ Comics a Private Message  Reply with Quote
Izdavačka kuća OZ Comics i Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek organiziraju predstavljanje stripova „Vrana“,
autora Jamesa O'Barra i „The Kong Crew“, autora Érica Hérenguela.

Promocija će se održati 9.2. od 18 sati u prostoru ''American cornera''.

https://facebook.com/events/s/oz-comics-predstavlja-the-crow/1073658107216524/

Tko je u blizini neka navrati. Svi ste dobrodošli!
Go to Top of Page

OZ Comics
Starting Member

87 Posts

Member since 26/05/2023

Posted - 01/03/2024 : 21:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send OZ Comics a Private Message  Reply with Quote
Dragi strip fanovi iz Srbije, za zadovoljstvom mogu najaviti da je Vrana od slijedećeg tjedna u striparnici Alan Ford (za točan dan ćete morati pitati njih ).

U zajedničkoj kopromociji stripa, dogovoreno je da će prvih 50 kupaca uz strip dobiti i promo poklon - Vrana magnetić.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 01/03/2024 : 22:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Rekli su danas drugaru da očekuju u utorak/sredu.
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
330 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 02/03/2024 : 19:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by OZ Comics

Dragi strip fanovi iz Srbije, za zadovoljstvom mogu najaviti da je Vrana od slijedećeg tjedna u striparnici Alan Ford (za točan dan ćete morati pitati njih ).

U zajedničkoj kopromociji stripa, dogovoreno je da će prvih 50 kupaca uz strip dobiti i promo poklon - Vrana magnetić.



Pitao vec Marka, kupuje se prvi dan cim se pojavi. Rece on jos kod poslednjeg uvoza da ce biti mart pa strpljivo cekamo.
Go to Top of Page

OZ Comics
Starting Member

87 Posts

Member since 26/05/2023

Posted - 03/03/2024 : 22:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send OZ Comics a Private Message  Reply with Quote
Da, prošli Markov uvoz mi je pobjegao za dlaku, ali sad je to ispravljeno. :)
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7028 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/03/2024 : 22:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Stigla jučer Vrana, prvi dojam prekrasno izdanje, vrhunski odrađeno. Sutra se bacam na čitanje.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 13/03/2024 : 19:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Stigla Vrana u AF. Ja poručio svoj primerak.

https://alanford.co.rs/stripovi/oz-comics/vrana/
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
330 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 15/03/2024 : 19:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Svratio u sredu do Marka i odmah uzeo. Ozrene, sve pohvale ovo je za 10ku!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 18/03/2024 : 13:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
OZ Comics u Stripovedacu:

Go to Top of Page

OZ Comics
Starting Member

87 Posts

Member since 26/05/2023

Posted - 18/03/2024 : 13:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send OZ Comics a Private Message  Reply with Quote
Svaki put me netko pretekne s objavom kada je u pitanju neki video. Puno hvala ekipi iz Stripovedača što su nas ugostili i ovako lijepo predstavili.

@ Jagodanbg - puno ti hvala što si sherao link za novu epizodu Stripovedača.
Go to Top of Page

OZ Comics
Starting Member

87 Posts

Member since 26/05/2023

Posted - 18/03/2024 : 13:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send OZ Comics a Private Message  Reply with Quote
Eh, da! Vrana i The Kong crew uskoro i u striparnici Darkwood!!!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000