forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Aplikacija za praćenje kolekcije stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Wolfman
Average Member



Croatia
974 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 25/09/2023 : 00:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Jedino što bi bilo manje user-friendly je da je GitHub repozitorij prazan i da je treći korak uputa, nakon instalacije Pythona i VS codea, "iskodiraj aplikaciju" :D
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 25/09/2023 : 01:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Zašto jednostavno ne zapakiraš sve u executable i izbjegneš sve ove nepotrebne komplikacije?



Doslovno...
Ja ne volim programiranje i gadi mi se još od fakulteta i srednje, al brate mili, čak i ja znam da postoji jednostavnije rješenje od ovoga

A i ovo, što ljudi govore, takva aplikacija mora biti brutalno jednostavna. Pogotovo za strip publiku.
Govorim iz iskustva jer imam nekoliko hobija gdje bih volio imati dobru aplikaciju za praćenje kolekcije, ali svi rade nekakve komplikacije...

Ništa osobno, naravno, pohvale na trudu.
Sretno s tim!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3591 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/09/2023 : 07:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Uvek žurka na Qwertzovim temama :)
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 25/09/2023 : 08:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote

Zaboravio sam da postoji milijun stranica na koje mogu uploadati kod i samo prosljediti link za preuzimanje

Sad ću napraviti neku normalnu varijantu za preuzimanje. Trebat će obaviti 2-3 koraka...preuzeti mapu, raspakirati je i pokrenuti stvar s 3-4 klika

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 25/09/2023 : 08:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
https://www.dropbox.com/scl/fo/a3u3hv7256tjo1b8suvfw/h?rlkey=tn0xyijg0708ebzd0o4z16ui8&dl=0


Evo linka .

Što sada treba napraviti:
1) kliknuti link (preko kompjutera, naravno. Preko mobitela neće raditi)
2) Iz fajl ComicsApp.zip stisnuti 3 točkice i preuzeti zip mapu
3) Otvoriti zip mapu sa 2 klika lijeve tipke miša
4) U zip mapi ćete vidjeti drugu mapu. Na nju kliknete lijevom tipkom, zadržite prst na tipki i povučete cijelu mapu na radnu površinu
5) U toj mapi koju ste povukli na radnu površinu vidjet ćete 3 stvari
6) Prvu stvar, odnosno mapu templates ne dirate; unutra su neki html fajlovi...to vas ne zanima
7) Treću stvar, odnosno fajl ComicsApp.sql ne dirate; to je baza podataka...to vas ne zanima
8) Drugu stvar, odnosno fajl ComicsApp.py dirate; to je aplikacija i nju morate otvoriti da biste pokrenuli stvar
9) Otvarate ju tako što napravite desni klik na nju. Odaberete opciju otvori u programu i izaberete Python
10) Kada to kliknete, pojavit će vam se neki ružni crni prozorčić u kojem će pisati 8 redova teksta u raznim bojama
11) Vama je bitan redak u kojem piše
Running on http://127.0.0.1:5000
12) Kopirajte samo ovaj dio od http do 5000 (dakle, cijeli link, ali bez riječi running on)
13) Zaljepite taj link u vaš browser (Google, Chrome, Firefox, Edge, Opera, Internet Explorer, ili što već koristite)
14) Nakon što ste zaljepili link, stisnite enter
15) Otvorit će vam se aplikacija (trebala bi se otvoriti )

* ima 15 koraka, a ne 2-3 kao što sam prije rekao, ali naprave se u par minuta (ovo je baš krajnje detaljna varijanta)

** jedini "kompliciraniji" dio koji ipak nikako ne možemo izbjeći je instalacija Pythona, ali to nije preteško

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25981 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/09/2023 : 09:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Qwertz je naš tech Grunf😉

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 25/09/2023 : 09:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Qwertz je naš tech Grunf😉



Sad ću snimiti video i staviti ga na YT. Bit će mnogo jasnije...nadam se

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 25/09/2023 : 09:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

Bravo na trudu Qwertz, ali brate šta si ga zakomplicira 🤣, to za nas starkelje špansko pismo 🙂.
Daj ti nama neku aplikaciju za mobitel/android pa da oni samo odemo u app galery/trgovina play, kliknemo download i aplikacija je spremna za rad na mobu 😉.


Ee, to ne može besplatno...mislim, ja ne mogu besplatno staviti aplikaciju u trgovinu play
Sad ću postaviti aplikaciju na link preko kojeg će raditi
Hostanje mi ne radi na niti jednom serveru...zato što najnovija verzija google Chrome-a ne dozvoljava direktno otvaranje hostanih aplikacija zbog nekakvih sigurnosnih rizika. Dakle, nažalost, neće biti moguće odraditi ovo na najjednostavniji način

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 25/09/2023 10:57:46
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
974 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 25/09/2023 : 11:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Ma samo s PyInstallerom zapakiraj sve u exe i to je to. Možeš čak napraviti da se automatski otvori web UI u browseru kad se klikne na exe.
Sve fileove možeš hostati direktno na Githubu pod Releases tako da korisnik samo skine najnoviji release zapakirane aplikacije i pokrene ju.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 25/09/2023 : 11:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Hmm. Za to nisam, baš ću probati sada

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1738 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 25/09/2023 : 14:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Što lako, kad može komplikovano...

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 25/09/2023 : 18:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Baš...napravio sam .exe datoteku, ali ona me radi dobro...ne otvara se. Pokušat ću opet

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 28/09/2023 : 22:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Zaključak...flask nije moguće zapakirati u .exe

Ali zato sam napravio prvu, jednostavnu, društvenu mrežu :)

http://youtu.be/Cgt-1YELFlk?si=N4mc9Npaltdwajr

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 28/09/2023 22:23:46
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 17/10/2023 : 00:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
https://shorturl.at/emoER

Krećemo s ozbiljnijim programerskim tutorialima; subscribe bi dobro došao . Snimke nisu baš kvalitetne, ali što je, tu je

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000