forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 272 Brazda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 27/11/2023 : 08:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by KuntaKinte

Pravda za Paku!
Kad je Kolorka krenula i ja sam krenuo: "Moram ih imati sve!" A onda vremenom, počeo da preskačem. Možda su to "Samo dobri stripovi", ali jednostavno nisu svi za mene. Evo, sad sam na nekih 140, pročitao sam još jedno 70, 80.
I da, dosta bitan faktor: sada ponekad preskačem jer jednostavno nemam više gde da smeštam stripove. A to je samo Fibra. Ne kupujete od drugih izdavača? Ko ima toliko mesta?

Bajdvej, mislim da je ovo ipak tema o Brazdi.



Opet ti se svede pitanje na nofce. Da imas love ne bi ti falilo prostora jerbo bi kupija veci stan ili kucu.


Prvo, mislim da nije pristojno da se ovde raspravlja ko koliko ima para.
Drugo, šta, treba da kupim veći stan da bih imao gde da stavim stipove? Mislim, stvarno?!?
Traće i najbitnije, Pakin post koji je pokrenuo diskusiju je o tome da li ima smisla kupovati SVE Kolorke i bio pitanje o "stripovskom ukusu", a ne o tome čiji je najveći.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 27/11/2023 11:35:26
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1067 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 27/11/2023 : 09:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Skupljati sve kolorke je samo za prave stripovske sladokurce.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/11/2023 : 09:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ajd' nemojte zezati Paku. Ako se i nije najspretnije izrazio, poanta mu stoji.
Jedno je ljubav prema stripu kao umjetničkoj formi, a drugo skupljanje stripova. Kod većine nas drugo prati prvo, ali ne mora.




quote:
Originally posted by KuntaKinte

Pravda za Paku!
Kad je Kolorka krenula i ja sam krenuo: "Moram ih imati sve!" A onda vremenom, počeo da preskačem. Možda su to "Samo dobri stripovi", ali jednostavno nisu svi za mene.
I da, dosta bitan faktor: sada ponekad preskačem jer jednostavno nemam više gde da smeštam stripove. A to je samo Fibra.



Potpisujem ovo iznad.

Među Fibrama za mene ima sve više naslova koji su mi sasvim dovoljni za jedno čitanje (a istini za volju nađe se poneki naslov koji se teško i jedanput pročita). Tako da bi kupovina bila besmislena (zbog troška i poslije preprodavanja koje me zamara), a srećom tu su knjižnice.

Plus, ima i drugih izdavača sa meni zanimljivim naslovima koje također kupujem, a prostorno sam ograničen.
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 27/11/2023 : 09:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Biblioteka Kolorka zasluzuje prvenstveno da je ima svaki zaljubljenik u strip, cjelokupnu. Od 'A' do 'Zeta'! To jest od prve do 272, za sada, jer zazelimo joj dugi zivot. Hrbati su tu nebitni, to jest manje vazna stvar, iako su retro i imaju svoj stih. U biti, prava su i u punom smislu rijeci; Kolorka. Za svu ostalu informaciju i konzultaciju s police tu je broj, autor, naslov. Sve po propisu, redu i pravilu. U stvari, to je i najbolja i najvaznija biblioteka koja se ikad pojavila na ovim prostorima, a i mnogo sire i dalje, iskreno kazano... uz Orku, (kao i njihove 'Specijale'), cini nevjerovatno stripovsko blago koje 'zove' na repetativno iscitavanje.



Znači tebi se sviđaju Svjetla Amaloua i Šuma djevica? Ti su isto obavezni za kolekciju?
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4889 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/11/2023 : 09:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

kolorka je ionako precijenjena.
Orka je zakon.



Ovo što drug Nesvrstani kaže.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4135 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/11/2023 : 10:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Htio sam se i ja upisati kao crnobjelaš ali sam bacio pogled na police i shvatio da Kolorki imam puno puno više od Orki.

Btw na ovom topiku me najviše šokiralo ovo:
quote:
Originally posted by matori paraliticar
Sto se tice boja na hrbtu pokusao sam se dati u samoubilacku misiju popisati koje su boje za svaki broj kolorke ..
i naravno ubrzo odustao.

... i šaptom pade Brojadin.

Btw2: nećemo slike kolekcija. OĆEMO SLIKE TAKUJINA!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37421 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2023 : 10:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Htio sam se i ja upisati kao crnobjelaš ali sam bacio pogled na police i shvatio da Kolorki imam puno puno više od Orki.



Pa kad u ediciji ima puno vise stripova


quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

kolorka je ionako precijenjena.
Orka je zakon.

Rijetko zboris u zadnje vrijeme, ali samo istinu.


Podrska za Orku! Samo da nam je sve vise stripova u njoj.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1352 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 27/11/2023 : 10:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Meni je Kolorka smeštena u dve police, plus gomile po kući, čak je i žena pristala da u spavaćoj sobi držim deo.

Nego, ako neko hoće da se otarasi Papka i Fotografa neka mi se slobodno javi, jurim to već par godina.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4889 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/11/2023 : 10:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Cromwell

Htio sam se i ja upisati kao crnobjelaš ali sam bacio pogled na police i shvatio da Kolorki imam puno puno više od Orki.



Pa kad u ediciji ima puno vise stripova




Točno tako. Nije najvažniji kumulativni broj koliko imaš (odnosno koliko si pročitao), već koliko u postotku si koje edicije pročitao ;) Tu se vidi gdje srce zapravo leži ;)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25982 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/11/2023 : 11:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

kolorka je ionako precijenjena.
Orka je zakon.






Ne bi da neznaš da mi je Orka draža?


Long live Kolorka!
Dobro,nije ni Orka za baciti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 11:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Skupljati sve kolorke je samo za prave stripovske sladokurce.



Erektivna disfunkcija? U koloru...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 11:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

quote:
Originally posted by ivanl

Biblioteka Kolorka zasluzuje prvenstveno da je ima svaki zaljubljenik u strip, cjelokupnu. Od 'A' do 'Zeta'! To jest od prve do 272, za sada, jer zazelimo joj dugi zivot. Hrbati su tu nebitni, to jest manje vazna stvar, iako su retro i imaju svoj stih. U biti, prava su i u punom smislu rijeci; Kolorka. Za svu ostalu informaciju i konzultaciju s police tu je broj, autor, naslov. Sve po propisu, redu i pravilu. U stvari, to je i najbolja i najvaznija biblioteka koja se ikad pojavila na ovim prostorima, a i mnogo sire i dalje, iskreno kazano... uz Orku, (kao i njihove 'Specijale'), cini nevjerovatno stripovsko blago koje 'zove' na repetativno iscitavanje.



Znači tebi se sviđaju Svjetla Amaloua i Šuma djevica? Ti su isto obavezni za kolekciju?




O Sumi djevica se poprilicno negativno pricalo, meni to nije toliko lose, ima kod Fibre i gorih stvari. Uostalom sto fali crtezu Beatrice? Meni nista.

Svijetla Amaloua su jos i bolji uradak. Takoder mogu reci, ima kod Fibre gorih stripova/albuma.

Da naravno da su obavezni. Zamisli samo da imas 272 Kolorke a nemas brojeve 123 i 161, primjerice...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/11/2023 : 11:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da je u ovom topicu riječ o stripu "Brazda", a ne o Kolorkama općenito...))

Ali dobro, kad ste već počeli...Ha opet možda bi "Markos nam se nešto ućutao" bio bolji topic za ovu raspravu.

Al' ajde:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25982 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/11/2023 : 11:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Otvori topik Kolorka i prebaci tamo ove upise.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 11:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Cromwell

Htio sam se i ja upisati kao crnobjelaš ali sam bacio pogled na police i shvatio da Kolorki imam puno puno više od Orki.



Pa kad u ediciji ima puno vise stripova




Točno tako. Nije najvažniji kumulativni broj koliko imaš (odnosno koliko si pročitao), već koliko u postotku si koje edicije pročitao ;) Tu se vidi gdje srce zapravo leži ;)



U principu je najbolje, a bogme i najbitnije; procitati sve! Pa onda tocno znas sto ti valja a sto i ne bas...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 12:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Mislio sam da je u ovom topicu riječ o stripu "Brazda", a ne o Kolorkama općenito...))

Ali dobro, kad ste već počeli...Ha opet možda bi "Markos nam se nešto ućutao" bio bolji topic za ovu raspravu.

Al' ajde:))



Istina.
Ali kad bi 'nesretna' Brazda dobila ovoliko stranica komentara. Ovako ce biti rekorderka. Je li, ili nije; Kolorka...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/11/2023 : 17:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

quote:
Originally posted by ivanl

Biblioteka Kolorka zasluzuje prvenstveno da je ima svaki zaljubljenik u strip, cjelokupnu. Od 'A' do 'Zeta'! To jest od prve do 272, za sada, jer zazelimo joj dugi zivot. Hrbati su tu nebitni, to jest manje vazna stvar, iako su retro i imaju svoj stih. U biti, prava su i u punom smislu rijeci; Kolorka. Za svu ostalu informaciju i konzultaciju s police tu je broj, autor, naslov. Sve po propisu, redu i pravilu. U stvari, to je i najbolja i najvaznija biblioteka koja se ikad pojavila na ovim prostorima, a i mnogo sire i dalje, iskreno kazano... uz Orku, (kao i njihove 'Specijale'), cini nevjerovatno stripovsko blago koje 'zove' na repetativno iscitavanje.



Znači tebi se sviđaju Svjetla Amaloua i Šuma djevica? Ti su isto obavezni za kolekciju?




Iako se slažem da ne treba imati sve kolorke ( ja ih imam 150), mogu reci da mi je šuma djevica dobar strip i nekoliko puta sam ga vec procitao dok s druge strane ima dosta naslova koje me ili nisu privlacili ili mi se nisu dopali pa ih ni nemam u kolekciji. Sto bi rekao anto, 100 zena 200 sisa pa mi je glupo da se neki naslov navodi kao ultimativno smece. Mozda tebi ali ne nuzno i drugima.

Inqce u orki koje drzim mozda ima vise stripova koji mi nisu nesto.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/11/2023 : 18:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by Odoakar

quote:
Originally posted by ivanl

Biblioteka Kolorka zasluzuje prvenstveno da je ima svaki zaljubljenik u strip, cjelokupnu. Od 'A' do 'Zeta'! To jest od prve do 272, za sada, jer zazelimo joj dugi zivot. Hrbati su tu nebitni, to jest manje vazna stvar, iako su retro i imaju svoj stih. U biti, prava su i u punom smislu rijeci; Kolorka. Za svu ostalu informaciju i konzultaciju s police tu je broj, autor, naslov. Sve po propisu, redu i pravilu. U stvari, to je i najbolja i najvaznija biblioteka koja se ikad pojavila na ovim prostorima, a i mnogo sire i dalje, iskreno kazano... uz Orku, (kao i njihove 'Specijale'), cini nevjerovatno stripovsko blago koje 'zove' na repetativno iscitavanje.



Znači tebi se sviđaju Svjetla Amaloua i Šuma djevica? Ti su isto obavezni za kolekciju?




Iako se slažem da ne treba imati sve kolorke ( ja ih imam 150), mogu reci da mi je šuma djevica dobar strip i nekoliko puta sam ga vec procitao dok s druge strane ima dosta naslova koje me ili nisu privlacili ili mi se nisu dopali pa ih ni nemam u kolekciji. Sto bi rekao anto, 100 zena 200 sisa pa mi je glupo da se neki naslov navodi kao ultimativno smece. Mozda tebi ali ne nuzno i drugima.

Inqce u orki koje drzim mozda ima vise stripova koji mi nisu nesto.


Generalno, slažen se da je teško nešto proglasit ultimativnin smećem, ali to nije slučaj sa "Šumon". Šuma djevica je baš smeće od stripa. Ne pričan o ukusima nego čisto zanatski. Ne da mi se puno na "Brazdi" filozofirat o "Šumi" ali ono je loše napisano i amaterski nacrtano. Da ne crta žena, ne bi nikad otišlo u štampu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 19:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da smo gotovi sa nadogradnjom ovog topica, ali ima biti da smo dobro zabrazdili. A opet, Brazda je to.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37421 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/11/2023 : 10:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Evo, da se vratimo temi... tko je vec procitao Brazdu u Kolorki sada, a da je nije jos citao prije i kakvi su prvi dojmovi?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25982 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/11/2023 : 10:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni je Brazda odlična ali ja volim takve stripove(Valerijan,Orbital)...
A čita sam sve ovo prije tako da još nisam ponovio gradivo u Fibrinom izdanju.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/11/2023 : 10:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Shaner

Ček, kako vama ti stripovi stoje posloženi? Šta ne znate gdje vam je koji?





Kod mene u jednoj sobi preuredjenoj u police samo za stripove i sve je uredno slozeno. Naravno da znas gde mi je koji strip tacnije edicija. Ali ko ce popamtiti koje su boje na preko 200 kolorki??


Ma nisam mislio na lokaciju, nego kojom logikom ih slažete. Ti očito po broju.

Meni su stripovi (osim Bonellija) složeni po autorima neovisno o ediciji, te jedni uz druge stoje stripovi autora istog govornog područja i/ili sličnog stila.



Prvo sam se sablaznio, pa onda se sjetio da radiš u knjižnici.
Tamo vas uče takvim blasfemijama, pa ih se onda valjda pridržavate i doma.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7850 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/11/2023 : 11:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...i meni su stripovi bili slozeni po autorima cili zivot (kako drukcije) dok prostor na policama nije poceo zahtjevati drukcije.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/11/2023 : 12:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa meni su uvijek bili po izdavačima, nisam o tome ni razmišljao toliko dok nisam vidio kako ih slažu u knjižnici.
Ali evo, ovo je prvi put da čujem da ih ljudi tako drže i kod sebe doma.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4889 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/11/2023 : 13:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ja sam mislio da Shaner radi u knjižari :)
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000