forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Albumi 2024. godine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/01/2024 : 16:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/01/2024 : 16:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni zanimljive stvari koje će izaći ove godine:

- Bruce Dickinson: The Mandrake Project
- Judas Priest: Invincible Shield
- Saxon: Hell, Fire & Damnation
- Riot V: Mean Streets
- King Diamond: The Institute
- Savatage: Curtain Call

- Green Day: Saviors
- The Dead South: Chains & Stakes
- Blackberry Smoke: Be Right Here
- Warlord: Free Spirit Soar
- Ihsahn: Ihsahn
- Lenny Kravitz: Blue Electric Light
- Exit Eden: Femmes Fatales
- Scanner: The Cosmic Race
- Striker: Ultrapower
- Sonata Arctica: Clear Cold Beyond
- Hawkwind: Stories from Space and Time

- Deicide: Banished By Sin
- Master: Saints Dispelled
- Myrath: Karma
- Morbid Saint: Swallowed by Hell
- Borknagar: Fall
- Oathbringer: Tales of Valor

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1780 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 03/01/2024 : 17:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

- King Diamond: The Institute
- Savatage: Curtain Call

- Hawkwind: Stories from Space and Time



Te albume jedva cekam da cujem iako od Hawkwind znam sta da ocekujem (imam preko 70 izdanja u kolekciji! ).

Za mene najocekivaniji albumi 2024 (za sad):
Canaan - Ai Margini
Blazing Eternity - A Certain End Of Everything


I nadam se da ce biti novi (poslednji) Killing Joke jer sam negde procitao da je album zavrsen pre nego sto je Geordie preminuo.

Canaan mi je verovatno omiljeni bend. Zadnja 3 albuma mi se ne dopadaju ali ono pre toga je nesto najbolje ikad snimljeno u muzici (za mene).

Drugi album od Blazing Eternity - A World To Drown In mi u top 10 omiljenih albuma. Iako znam da ovaj treci album nece biti u tom fazonu, jedva cekam!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 03/01/2024 17:12:09
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/01/2024 : 17:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
King i Jon Oliva već duže vrijeme teasaju nove albume tako da treba uzeti s rezervom da će izaći baš ove godine Al eto, ko to zna, nadam se da oće.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1780 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 03/01/2024 : 17:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

King i Jon Oliva već duže vrijeme teasaju nove albume tako da treba uzeti s rezervom da će izaći baš ove godine Al eto, ko to zna, nadam se da oće.



Ima ona pesma Masquerade of Madness od Kinga na singlu jos od 2019.
Ni od Kinga ne ocekujem nista posebno. Poslednji album koji mi se bas dopao je House Of God. Ovo posle nista posebno.

Oliva prica o poslednjem Savatage albumu vec dugo ali nisam nigde video naziv niti cuo nesto od toga. Gde moze da se cuje nesto?

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 03/01/2024 17:27:07
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/01/2024 : 17:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uh, meni je Puppet Master među top 3 ili 4 Kingova albuma, a Masquerade of Madness mi je top stvar, baš je onako catchy i zarazna.
Šta se tiče Savatagea, vidio sam naziv na wikipediji, a mislim da još nema nikakve nove muzike javno objavljene.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4135 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/01/2024 : 10:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam Dickinsona i Morbid Saint.

Osim toga trebaju izaći novi:

-Bolzer
-Possessed
-Abigor
-Vemod
-Volahn

Zanima me i novi Dimmu Borgir, navodno možda bude i dupli album. Iako realno taj "bend" qurcu valja već više od 20 godina

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/01/2024 : 11:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja od njih mogu vrtit jedino prva tri albuma i Death Cult Armageddon. Ovo sve ostalo mi je mlako... Otkad su Vortex i Mustis napustili bend nekako me praktički i ne zanimaju uopće.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4135 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/01/2024 : 15:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Godless i Spiritual ti ne valjaju?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/01/2024 : 16:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Godless više doživljavam kao nekakvu kompilaciju (mada je obrada Metal Heart fenomenalna)... Mislio sam na Spiritual i Puritaniu. Nije da mi ne valjaju, nego eto praktički me nikad ne drži želja da ih slušam. Sasvim neobično, no meni je njihov najdraži album For All Tid, jednostavno mi ima prejebenu atmosferu. Stormblast je tu negdje, a Enthrone mi je baš po mjeri spoj starog i novog Borgira. Ovo ostalo, ne znam... Ne dira me. Jedino znam provrtiti Death Cult Armageddon jer sam preko njega i otkrio DB u srednjoj školi pa mi je ostao drag.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46602 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/01/2024 : 16:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Sve valja od Borgira.

Enthrone je najbolji, ali baš nijedan nije loš.
Od Tida do Eoniana sve je to i više nego dobro.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1780 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 04/01/2024 : 17:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Godless i Spiritual ti ne valjaju?



Kupio sam kasetu Godless dok su nas bombardovali '99 i dosta sam to slusao u walkman-u. Posle toga sam nabavio Spiritual Black Dimensions koji mi se nije dopao. Pre toga sam imao samo Enthrone Darkness Triumphant i For All Tid (na kasetama). Enthrone nisam uspeo nikad da zavolim osim In Death's Embrace. For All Tid mi je bio dobar ali nejasan. Stormblåst sam nabavio na original cd-u ali mi se nije dopao. Posle sam batalio bend i danas ne mogu vise da ih slusam. Previse je to sympho za mene.
Secam se da sam zezao drugara koji ih je bas voleo kad je izasao Death Cult Armageddon jer su izgledali kao zlikovci iz Mocnih rendzera.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4135 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/01/2024 : 11:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Paka: Vidiš, zanimljivo. Generalno se slažem, DCA je još podnošljiv ali meni je do Spirituala (uključujući i taj) sve creme de la creme dok za ovo sve kasnije uglavnom osjećam baš žešće susramlje, što zbog symphony gluposti, što zbog moronske fashion guru estetike što zbog ovoga na vokalu koji i zvuči i ima karizmu kuhane lignje.
...ali eto, i unatoč svemu tome uvijek sa zanimanjem preslušam kad izbace nešto novo iako mi je to sve uglavnom loše
Spiritual je strašno podcijenjen, tu ima toliko puno slojeva u kombinaciji sa detemtalom i klasičnom glazbom (Nagash-Astennu) i nikad mi ga ne dosadi slušat. Iako mi je For All Tid najbolji.

@Aleks: stvarno mi nije jasno kako ti se Stormblast nije svidio. Taj je baš melankolija na kvadrat, baš ono right up your alley. Jesi mu da šansu još nekad kasnije ili?

Elvude ti trebaš ići na "kristalizaciju kolekcionarskog ukusa"

Bok, kako si.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1780 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 05/01/2024 : 14:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@Aleks: stvarno mi nije jasno kako ti se Stormblast nije svidio. Taj je baš melankolija na kvadrat, baš ono right up your alley. Jesi mu da šansu još nekad kasnije ili?




Tada sam vec izgubio volju da slusam taj bend a i slicne bendove. Sympho black metal nikada nije bila muzika za mene. Tesko da cu ponovo pokusavati posle toliko godina, narocito jer mi je taj bend postao toliko gadan iz svih razloga koje si gore naveo.

Trenutno slusam Monumentum - In Absentia Christi i ne mogu da verujem koliko je ovo dobar album! Krajem devedesetih sam ga imao na nekoj losoj kaseti i toliko sam slusao da je snimak postao neslusljiv. Nepravedno zapostavljen album!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46602 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/01/2024 : 16:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
@ cromi,kolekcija ne moze bit kristalnija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4889 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/04/2024 : 15:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Domaći kandidati so far:

Balkalar - Balkalar
Nemeček - Prokletije II
Cinkuši - Bog nam greh oprosti
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4135 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/04/2024 : 12:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
E sad sam na 6toj pjesmi ovog Nemečeka i ovo je doista svjetska klasa! Fala na otkriću!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37424 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/04/2024 : 14:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, jos je prerano da vec odredim nekog kandidata, ali siguran sam da ce kod mene visoko kotirati Mgla, Ulcerate, Akhyls... mozda jos netko, a da toga jos nisam svestan u tom trenutku. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000