forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 S-A predstavlja Tanguy i Laverdure integral 9.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6071 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/03/2024 : 08:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da ništa ne gubim, ako npr kupim ta 4 dostupna integrala (7-10)?
Unutra su sve priče svaka za sebe, nepovezane?

Naravno moram baciti oko na neki sken da vidim sviđa li mi se uopće.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10070 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/03/2024 : 09:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pretpostavljam da ništa ne gubim, ako npr kupim ta 4 dostupna integrala (7-10)?
Unutra su sve priče svaka za sebe, nepovezane?

Naravno moram baciti oko na neki sken da vidim sviđa li mi se uopće.



WARNING for DiSkAcH!!! Fragile!

Scenarist na većini epizoda je zloglasni Jean Michel Charlier poznatiji po brljanju na Blueberryju, Riđobradom i sličnim smorovima.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20732 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/03/2024 : 09:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pretpostavljam da ništa ne gubim, ako npr kupim ta 4 dostupna integrala (7-10)?
Unutra su sve priče svaka za sebe, nepovezane?

Naravno moram baciti oko na neki sken da vidim sviđa li mi se uopće.


slobodno preskoči ako mene pitaš;sigurno ti se neće dopasti;one početne priče možda i bi,ove zadnje nikako.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6071 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/03/2024 : 13:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pretpostavljam da ništa ne gubim, ako npr kupim ta 4 dostupna integrala (7-10)?
Unutra su sve priče svaka za sebe, nepovezane?

Naravno moram baciti oko na neki sken da vidim sviđa li mi se uopće.



WARNING for DiSkAcH!!! Fragile!

Scenarist na većini epizoda je zloglasni Jean Michel Charlier poznatiji po brljanju na Blueberryju, Riđobradom i sličnim smorovima.





Bravo Peyo, rekao bi da si me počeo kužiti.
Probam svakako bar jednu epizodu.
Čudno mi je to, strip sa avionima, a nema Maze?!

@anto: Puno su veće šanse da mi se neće svidjeti te početne epizode.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 01/03/2024 13:25:54
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/03/2024 : 23:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tek sam samo malo prolistao ove nove T&L albume, inace to ne radim vec citam od pocetka i natanane, ali me ova dugo iscekivana epizoda koja svrbi neke sa ovih prostora prilicno zaintrigirala, i letimicni dojam na crtez je odlican. Za pricu cu s osobnim dojmom ipak malo sacekati jer me cekaju druge zapocete 'obveze' sa nekim drugim stripovima.
Ali, evo, prvi dojam je vise nego dobar. Ustvari, iznenadujuce mi je crtez dobar.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/04/2024 : 13:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo, zavrsio sam i iscitavanje 'novih' albuma Taguya i Laverdura, Strip Agenta, bez obzira sto su ove price izasle od davne 1988 do 2017e, za mene su totalno nove.

Prvo sam morao i ponoviti pricu iz osmog integrala a koja se proteze u ovaj deveti, jer je proslo 5 godina od izdavanja te knjige a prilivom ogromne kolicine novih stripova dosta toga ode u zaborav. (Zato i sluze kolekcije, izmedu ostalog da se stalno konzultiramo)

Uglavnom taj nastavak je i zadnji scenarij legendarnog Charliera na serijalu o dvojici pilota koji je ostavio neizbrisiv trag na svakog ljubitelja devete umjetnosti. Covjek je bio toliko slavan i izgradio svoje ime da je imao pristuo i tajnim francuskim raketnim bazama. Pa tko onda ne bi volio njegove 'storije' o letjelicama i pilotima...

Price o pilotima i dugogodisnje spektakularno crtanje aviona koje je zapoceo Jos legendarniji Uderzo a slavno nastavio veliki Jije, idu uz bok legendarnim stripovima nase mladosti, poput; Blueberrya, B. Princea, Modesty Blaise, Ridobradog, Asterixa, Gastona, Bruna Brazila i drugih nebrojenih koje smo gutali kao djeca.

Ne znam ni broja koliko puta sam iscitao pojedinacne epizode Tanguya i Laverdurea. Isto koliko ne znam ni broja koliko cu ih jos...

Legendarni serijal.

I sad totalno nepoznate price sa cak 4 razlicita crtaca u 6 epizoda. Gospodom; Coutelis, Garreta, Fernandez i Toublanc. Svaki sa svojom vizijom Michela i Ernesta. Ali dok sam to recimo navikao na dvadesetak drugacijih Dylan Dogova i pedesetak Texova u kiosk stripovima, ovdje me je malo na 'gomili' to smetalo. No na kraju procitanih 6 prica zadovoljan sam. Drugacija ruka, drugacija vizija, drugciji stil. Sad mi je cak i zanimljivo.

Price su po meni sasvim u redu, dovoljno zanimljive i dinamicne sa nekim malim nelogicnostima koje ne remete ritam citanja. Najintrigantnija mi je bila dugo spominjana-nikad videna, U srpskom zarobljenistvu. Koju sam dugo iscekivao, te sad imam iza sebe 4 procitane vizije srpske agresije u BiH, kako su je vidjeli strani scenaristi a prenjeli neki od najvecih crtaca kao sto su Hermann, Sacco i Kubert (kad li ce vise hrvatski prijevod, faxa iz Sarajeva...)
Ocekivao sam koju pikanteriju vise ali dobro je prica ispala i ovakva kakva jest.

Tu je jos i teroristcki cin rusenja blizanaca u New Yorku, spominjanje meni uvijek zanimljive zone 51 u Nevadi, malo Amazonskih avantura u dvodjeljnoj epizodi, te zavrsetak vec spomenute africke epizode ciji smo prvi dio dobili prije 5 godina. Svasta nesto za svakoga, rekli bi.

Kako sam kazao, svih 6 prica, to jest 5 jer je jedna dvodjelna su mi uredno legle. Nema nekog vrhunskog spektakla ali ni prevec loseg momenta ili dosadnjikavosti.

No sto se crtaca i crteza tice, e to je vec spektakl. Ovoliko detaljnosti se rijetko vida. Od najmanje zakovice na avionu do lisca u dungli...sve funkcionira besprijekorno. Osjecaj za detalje i realizam crteza su na najvecem mogucem nivou. Ja sam uvijek odusevljen ovakvim cistim BD stilom i skolom. Gustao sam proucavati vinjete i table.

Nadam se da ce Bernard, (a to cu ga i nagovarati), uskoro objaviti i cetiri preostale spin off price na hrvatski.

Ali i ovako, sto dugo-sto mukotrpno Strip Agent je zavrsio jedan od najslavnijih BD serijala na cemu sam iskreno zahvalan i bio je to golem posao usprkos porodajnim mukama prvih integrala.

Sad zauzimaju bitno mjesto moje kolekcije.

Svaka cast!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10070 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/04/2024 : 14:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Šteta za onakav tisak prvih nekoliko integrala.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000