forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrina izdanja koja ste propustili?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Baobab
Starting Member

4 Posts

Member since 29/01/2023

Posted - 14/04/2024 : 13:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Baobab a Private Message  Reply with Quote
Odličan topic!
Od stripova skupljam isključivo Fibru (i eventualno koje strano izdanje), počeo sam pred nekoliko godina kada mi je to postalo financijski moguće pa je ono što sam propustio uglavnom ono što je izlazilo dok sam studirao i bio bez budžeta te nije reprintano. Dosta sam toga skupio i na aukcijama. Na popisu imam samo stripove koje sam pročitao i spadaju mi pod one s najvišom ocjenom:

- Sam Samcat - jedini Chaboute koji mi je pobjegao
- Adolf 3 - jedini Tezuka koji mi je pobjegao
- Colt Frontier - jedini Toppi koji mi pobjegao
- Hodočasnik zvijezda
- Ofucani holivudski film

Edited by - Baobab on 14/04/2024 13:09:24
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2460 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 14/04/2024 : 14:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Adolf bi mogao u box.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28975 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/04/2024 : 14:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Adolf ide reprint ove godine, ali normalan, bez kutije.
Sam samcat sam u dvojbi, da li raditi reprint zasebno ili ga spakirati u još jedan omnibus s Muzejom, jedinim kojeg još nisam objavio. Ali ne sviđa mi se što bi onda dio ljudi koji već ima Sam samcat "morao" kupiti isti strip ponovo samo da bi imao i Muzej. A za Sam samcat ponovo samog reprintat, nisam siguran kako bi prošao. Vidjet ću još.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15693 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/04/2024 : 14:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

sva sam propustia..i nije mi žal nimalo.
sa tim novcem uštedenim kupio auto.




Ni jedno jedino nisam propustio...i nije mi zao nimalo.
Dapace!
A i kupio sam auto. ;)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2460 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 14/04/2024 : 15:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sam samcat+Muzej, najbolja opcija.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1772 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 14/04/2024 : 15:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Nista nisam propustio. Ono sto jesam, to sam nabavio. Od Fibre sve imam sto mi treba (vise od 80% Fibrinog kataloga).

Od Sabutea bih uzeo iskljucivo Muzej ako bi izasao samostalno zato sto ostalo imam. Dovoljno me nervira sto cu od Milaca i Bernardia morati da uzmem ceo integral stripova koje imam zbog 2 stripa koja nisu objavljena tj koja nemam.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1745 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 14/04/2024 : 15:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Johne, pa ako tako radi, onda doda još 100 strana Ribara...

Ne znam koliko bi Muzej imao strana?

I ja sam pre za samostalnu varijantu Muzeja. Zbog većine kupaca (iako bih lično više voleo zbirnu knjižurinu).
A za par godina da idu Omnibus3 i 4...

Ma, kako god Marko odluči. Šabutea uzimam.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 14/04/2024 16:01:02
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 14/04/2024 : 16:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Papak, Naša majka rat i Garulfo.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1233 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 14/04/2024 : 17:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Kililana song (kolorka) je strip koji je zasluzio doci do vise ljudi a slicno bi se moglo reci i za Fulu.

Poceli smo sada malo pisati opsteno ali nista ne sprecava da posle nesto izbrisemo zbog bolje preglednosti.

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 14/04/2024 17:26:34
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10069 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/04/2024 : 17:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

sva sam propustia..i nije mi žal nimalo.
sa tim novcem uštedenim kupio auto.




Ni jedno jedino nisam propustio...i nije mi zao nimalo.
Dapace!
A i kupio sam auto. ;)



Tellerov je bolji:

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18415 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/04/2024 : 17:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

sva sam propustia..i nije mi žal nimalo.
sa tim novcem uštedenim kupio auto.




Ni jedno jedino nisam propustio...i nije mi zao nimalo.
Dapace!
A i kupio sam auto. ;)



Tellerov je bolji:





znao sam da nisam trebao kačit slike na fb..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
591 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 14/04/2024 : 18:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

sva sam propustia..i nije mi žal nimalo.
sa tim novcem uštedenim kupio auto.
edit..kupio sam onaj dečji strip Djeca kapitana Granta..uvalio mi Buch a i strip krasi divan crtež…


A da si slučajno kupio svu Fibru, danas bi prodajom svega mogao kupiti još jedno auto

Najviše mi je žao propuštenih Fotografa i Ofucanog holivudskog filma
Go to Top of Page

Krober52
Starting Member



3 Posts

Member since 03/07/2022

Posted - 14/04/2024 : 19:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Krober52 a Private Message  Reply with Quote
Fora ideja za temu.
Krenuo sam skupljati Fibru prije nešto manje od dvije godine i dokopao sam se nekih stripova za koje mi se čini da ih se danas teško može naći. To mi je dalo nadu da je ipak moguće doći do nekih davno rasprodanih stripova.

Od onih za koje mi se čini da ih je teško naći:

-Blast 1,2,3 - znam da ima integralno izdanje, ali ovo je vjerojatno jedini Fibrin strip kojeg bih volio duplirati
-Batman 9 (Zemlja jedan) - ima i drugih rasprodanih Batmana, ali ovaj mi je u top 5 Batmana koje sam pročitao
-Gluhe Laste 1 (Rock'n'roll bajka)

Kolorke:
1. Potočići
19. Ljepota tame
21. Astronauti iz budućnosti
34. Naša majka rat
38. Jastreb
41. Kabaret Folies Bergere
43. Treći zavjet
44. Sami (knjiga prva)
83. Petar Pan
127. Dani što nestaju
134. Šahist
137. Maggy Garrisson
146. Ubojica kakvog zaslužuju
159. Vjetar u vrbama
163. Garulfo

-Opskurni gradovi - nemam nužno želju nabaviti sve, ali dva koja mi se čine najteža za naći (a želim ih) bi bili Bedemi Samarisa i Brüsel

Orke:
12. Tiki
19. Hodočasnik zvijezda
37. Kongo
38. Emil, detektiv

Orke specijal:
6. Sam samcat
7. Tri sjene
9. Ples smrti
16. Broj 73304-23-4153-6-96-8
29. Brodeckov izvještaj - valjda sam 10 puta imao priliku nabaviti ovo, ali eto promaklo mi jel sam mislio da ima vremena

-Sin City
-Skalpirani 1
-Trgovina 1

Tvrđa:
1. Pačje srce
3. Barbarska princeza
4. Čini i pričini

Zekan:
4. Živa istina
5. Boja pakla
6. Takav je život
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1233 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 14/04/2024 : 19:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Evo Krober me prisetio da bi i ja voleo imati Sahistu, nekako nisam bio u toku u periodu kada je izasao i.. :)

Kapiram da neki hoce imati bas fibrino izdanje ali uskoro recimo izlaze Dani sto nestaju od izdavaca Najkula iz Srbije..
ozbiljan izdavac sto se tice kvaliteta izdanja..
Sto se tice Jastreba bice reprinta od Fibre kada autor uradi drugi ciklus (nazalost se ne zna kada ce to biti uradjeno)

Za vjetar u vrbama je bilo price da ce biti reprinta u vecem formatu a sada da li to i dalje vazi i kada bi moglo da bude sprovedeno u stvarnost ne znam (ako se pojavi uzimam, kolorku sam bio preskocio)


Za astronaute iz buducnosti je barem postajala alternativa od Darkwooda.. u pojedinacnim albumima samo umesto asteronaute dobijate kosmonaute :)

Za tri sjene postoji alternativa Tri sene od Komika

Inace eto u nekom idealnom svetu bi si mogli pomoci malo kada znamo sta fali ljudima.
Svako od nas mozda ima koji strip koji je trazen a nama i nije nesto preterano drag
kod mene je to slucaj sa Ofucanim holivudskim filmom. Da li cu ga se "otarasiti i kada videcu" ali eto..
u nekom idealnom svetu stripovi bi trebali biti kod onih kojih ih najvise cene
(mada ne valja biti ni prenaivan uvek ima ljudi sumnjivog morala.. koji bi mogli prodavati dalje...)



Under construction.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10069 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/04/2024 : 20:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pa otvorite topic Fibre koje su mi višak.
Go to Top of Page

Sr77777
New Member

153 Posts

Member since 04/12/2019

Posted - 14/04/2024 : 21:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Sr77777 a Private Message  Reply with Quote
Višak je na aukcijama
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20732 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/04/2024 : 21:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nisam propustio nista. Sam samcat imam i nije mi nešto. Nudim ga,al ne jeftino.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 14/04/2024 : 22:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Papak i Odjel za poroke, samo to nisam uzeo na vreme, a zanima me.
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



137 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 14/04/2024 : 23:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Papak - Košarka za jednog zadranina. Jbg dio djetinjstva i must have. Bio je nedavno na aukciji i rekoh sad je moj. Stranica mi je ostala predugo u pozadini, bidao na kraju aukcije samo da bi saznao da nisam (više) prijavljen. Koji sam ja papak.
Portugal - ako bi birao jednu zemlju na zapadu Europe di bi se preselio to bi bio Portugal. Baš me zanima što jedan francuski Portugalac ima za reći o svojoj domovini. ( Portugalce koliko sam shvatio baš i ne zanima :D )
Bijeli lama - ista priča kao i sa Papkom - samo godinu-dvije unazad
Nikopol - nije da me privlače SFovi ali ovaj je super crtan
Go to Top of Page

Dzonka
Starting Member



Serbia
70 Posts

Member since 08/05/2022

Posted - 14/04/2024 : 23:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dzonka a Private Message  Reply with Quote
Da stanem i ja u red za Opskurne gradove. Ima nas dovoljno za 3 integrala u Boxu, već vidim kako Markos trlja ruke

Pored Opskurnih još samo:
Papak
Mostarske želje
Jastreb (čekam reprint)
Marcel Labrume
Balada o Halo Jones
Trgovina 1,2
Alack Sinner 1,2

Edited by - Dzonka on 16/04/2024 09:51:28
Go to Top of Page

Biroa
New Member



Croatia
156 Posts

Member since 28/12/2020

Posted - 15/04/2024 : 12:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Biroa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Adolf ide reprint ove godine, ali normalan, bez kutije.
Sam samcat sam u dvojbi, da li raditi reprint zasebno ili ga spakirati u još jedan omnibus s Muzejom, jedinim kojeg još nisam objavio. Ali ne sviđa mi se što bi onda dio ljudi koji već ima Sam samcat "morao" kupiti isti strip ponovo samo da bi imao i Muzej. A za Sam samcat ponovo samog reprintat, nisam siguran kako bi prošao. Vidjet ću još.



Prošao bi odlično! Bolja je opcija odvojeno! Sam samcat i Muzej.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 15/04/2024 : 12:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za admine: imam gomilu Kolorki i još štošta nešto od Fibre čega želim da se oslobodim (da mi ne se bi urušila zgrada od težine). Da li smem ovde da stavim sliku i ponudim to ljudima za trampu (ne bavim se prodajom i preprodajom stripova) ili ima neki drugi topik za to ili sve to mora preko aukcija?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
701 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 15/04/2024 : 12:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Adolf ide reprint ove godine, ali normalan, bez kutije.
Sam samcat sam u dvojbi, da li raditi reprint zasebno ili ga spakirati u još jedan omnibus s Muzejom, jedinim kojeg još nisam objavio. Ali ne sviđa mi se što bi onda dio ljudi koji već ima Sam samcat "morao" kupiti isti strip ponovo samo da bi imao i Muzej. A za Sam samcat ponovo samog reprintat, nisam siguran kako bi prošao. Vidjet ću još.



Zato je trebalo ova 2 Berardi/Milazzo stripa da objavis najpre pojedinacno, a za godinu-dve-3, u ovakvom integralu, koji je najavljen.
Jer u ovom slucaju, oni koji imaju prethodna Fibrina B&M izdanja, ne kupuju ponovo samo jedan isti strip (kao kod Sam samcat, npr), vec nekoliko.
I da si ta 2 objavio prvo pojedinacno, a zatim u integralu, sva izdanja bi se sigurno rasprodala.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28975 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/04/2024 : 13:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Pitanje za admine: imam gomilu Kolorki i još štošta nešto od Fibre čega želim da se oslobodim (da mi ne se bi urušila zgrada od težine). Da li smem ovde da stavim sliku i ponudim to ljudima za trampu (ne bavim se prodajom i preprodajom stripova) ili ima neki drugi topik za to ili sve to mora preko aukcija?


Stavi topic ovdje, pa se trampite:)

http://forum.stripovi.com/forum.asp?FORUM_ID=13

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28975 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/04/2024 : 13:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladar

quote:
Originally posted by Markos

Adolf ide reprint ove godine, ali normalan, bez kutije.
Sam samcat sam u dvojbi, da li raditi reprint zasebno ili ga spakirati u još jedan omnibus s Muzejom, jedinim kojeg još nisam objavio. Ali ne sviđa mi se što bi onda dio ljudi koji već ima Sam samcat "morao" kupiti isti strip ponovo samo da bi imao i Muzej. A za Sam samcat ponovo samog reprintat, nisam siguran kako bi prošao. Vidjet ću još.



Zato je trebalo ova 2 Berardi/Milazzo stripa da objavis najpre pojedinacno, a za godinu-dve-3, u ovakvom integralu, koji je najavljen.
Jer u ovom slucaju, oni koji imaju prethodna Fibrina B&M izdanja, ne kupuju ponovo samo jedan isti strip (kao kod Sam samcat, npr), vec nekoliko.
I da si ta 2 objavio prvo pojedinacno, a zatim u integralu, sva izdanja bi se sigurno rasprodala.




Je, znam. Ali ovo ovdje je bila posebna priča, svojevrsno zatvaranje kruga i stoga je ovo zaista bila iznimka.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000