Author |
Topic  |
|
CRŠ
New Member


196 Posts
Member since 03/04/2016 |
Posted - 14/04/2025 : 13:57:05
|

Nespretni tinejdžer obukao je Spider-Manov kostim, ali vrlo brzo će naučiti da bit heroja nije naslikavanje i lajkovi na društvenim mrežama. Yuova nova srednja škola za njega je prava mora. Ne idu mu školski predmeti, a ne ide mu ni sa školskim kolegama. Sve će se to promijeniti kada u zabačenoj uličici nađe jedan odbačeni Spider-Manov kostim. Isprva ga je zabavno navući i igrati se heroja, ali kada se pojave moćni zlikovci, Yu će shvatiti da se do grla uvalio u nevolje. Ali kako se čini da je pravi Spider-Man nestao, netko mora spašavati grad...
Autor: Yusuke Osawa Broj stranica: 328(c/b), meki uvez Format: 13 x 19cm Cijena: 10€
U prodaji od 18.04.2025. u SNK i Strip-knjižari Asteroid, a uskoro i u Hoću knjigu, Školskoj knjizi, Menartu, Znanju i striparnicama Columbo i Babilon.
|
28. CRŠ - ZAGREB COMIC CON SC ZAGREB / 23. - 25. 5. 2025.
|
|
Zlix
Senior Member
   
.jpg)
Serbia
1917 Posts
Member since 20/03/2006 |
|
Zlix
Senior Member
   
.jpg)
Serbia
1917 Posts
Member since 20/03/2006 |
Posted - 27/07/2025 : 14:26:17
|
Spider-Man: Fake Red
Spajdermen je nestao. Međutim, javnost za to ne zna, jer srednjoškolac po imenu Yu pronalazi njegov kostim odbačen u mračnoj uličici i odlučuje da ga obuče. Yu je sasvim običan tinejdžer — nema mnogo prijatelja (ako uopšte), loše mu ide u školi, a ne poseduje nikakve specijalne veštine niti moći. Ipak, čim je navukao kostim, uvalio se u niz problema — javnost misli da je on pravi Spajdermen i očekuju od njega da ih spasi u opasnim situacijama (požar, policijska jurnjava...).
Imamo momka koji podseća na Pitera pre nego što ga je ujeo radioaktivni pauk — stidljiv, povučen i nespretan, uz jedinu razliku što Yu nije đak za primer. On ne poseduje Spajdermenove moći niti nadljudsku snagu. Ipak, dok se pretvarao da je Spajdi i dovodio sebe u razne neprilike, postepeno je počeo da stiče hrabrost i samopouzdanje, a usput i pokojeg prijatelja.
Ima i nekoliko flešbek poglavlja u kojem saznajemo šta se zapravo desilo sa Piterom i ko stoji iza njegovog nestanka. Kako će se Yu snaći u ulozi heroja i da li će uspeti da vrati kostim pravom Spajdermenu pre nego što zaglibi u ozbiljne probleme? Pa, ostaje vam da nabavite ovo izdanje i saznate kako se priča završila.
Crtež odiše prepoznatljivim manga stilom, sa čistim i jasnim linijama koje savršeno prenose emocije likova i intenzitet akcije. Svaki kadar je bogat detaljima, a povremeno se može naleteti i na pokoji easter egg. Spajdijev kostim snažno podseća na Holandovu verziju iz MCU filmova, dok je Venom očigledno inspirisan verzijom iz filmova sa Tomom Hardijem, bez klasičnog paukovog simbola na grudima. Dizajn ostalih negativaca je izgleda zasnovan na zloćama iz Sonijevih video igara.
Moram priznati da mi je ova manga baš lepo legla. Malo su mi dojadili superheroji u poslednje vreme, pa sam se više fokusirao na stripove drugih škola, ali Fake Red unosi određenu dozu svežine, sa velikim fokusom na lični razvoj jednog prosečnog tinejdžera. Bilo mi je pravo uživanje i pročitao sam je u jednom dahu, te je preporučujem svima. |
IG: @bricktoygrapher |
 |
|
|
Topic  |
|
|
|