forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Digitalni stripovi: (moja) nova iskustva
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

wintermute
Junior Member



USA
353 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 15/05/2024 : 05:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

Ja za digitalno čitanje stripova, mada preferiram papir, koristim Samsung Galaxy Tab S8 Ultra 14,6" (najviše za BD). Za Bonelijanu koristim Samsung Galaxy Tab S9 11".



To mi zvuci odlicno. Zasto Boneli citas na manjem, zar ti nije lepse kada se uveca? (Hoces da budes sto blizi originalnom formatu i u digitali?) Meni Boneli izgleda jako dobro kada se uveca. A mislim i da postoje comic reader apps koje mogu da smanje prikaz za neki procenat tako da mi je cudna upotraba dva tableta.
Go to Top of Page

tomas.hokenberi
Junior Member



Serbia
441 Posts

Member since 31/07/2017

Posted - 15/05/2024 : 07:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tomas.hokenberi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

Ja za digitalno čitanje stripova, mada preferiram papir, koristim Samsung Galaxy Tab S8 Ultra 14,6" (najviše za BD). Za Bonelijanu koristim Samsung Galaxy Tab S9 11".



To mi zvuci odlicno. Zasto Boneli citas na manjem, zar ti nije lepse kada se uveca? (Hoces da budes sto blizi originalnom formatu i u digitali?) Meni Boneli izgleda jako dobro kada se uveca. A mislim i da postoje comic reader apps koje mogu da smanje prikaz za neki procenat tako da mi je cudna upotraba dva tableta.


14.6" je dosta veliko i neki put je zgodnije raditi sa manjim tabletom (posebno kada već imam oba). Sa druge strane 11" je malo sitno za BD.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6088 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/05/2024 : 08:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kada čitam BD na tih čini mi se 10,2 (ipad 9 onaj ''za sirotinju'') mi je OK, ali polegnut, dakle u vodoravnom položaju i tako vidim samo pola stranice.
Ameri i SBE su više manje savršeni za čitanje u okomitom položaju.

Hebote kolki je taj galaxy, za to ti treba oružani list...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 15/05/2024 08:52:56
Go to Top of Page

tomas.hokenberi
Junior Member



Serbia
441 Posts

Member since 31/07/2017

Posted - 15/05/2024 : 22:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tomas.hokenberi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Kada čitam BD na tih čini mi se 10,2 (ipad 9 onaj ''za sirotinju'') mi je OK, ali polegnut, dakle u vodoravnom položaju i tako vidim samo pola stranice.
Ameri i SBE su više manje savršeni za čitanje u okomitom položaju.

Hebote kolki je taj galaxy, za to ti treba oružani list...


Dovoljno je veliki da je "jednoručno" rukovanje praktično nemoguće. Ali super amoled ekran izvanredan za netflix, skyshowtime i naravno čitanje BD stripova (zapravo najviše ih koristim za čitanje, danas nedostupnih, skenova stripova iz doba SFRJ kao što su Stripoteka, Strip Art, Super, Gigagnt, Biser Strip itd.).
A kupio sam ga relativno povoljno (5G verzija za 700,00 eur (u din)) kada su mu oborili cenu posle izlaska moćnijeg Tab S9 Ultra (takođe 14,6"). Ranije sam imao Tab S7FE od 12,4" za BD ali ovaj je puno bolji (i veći)

Edited by - tomas.hokenberi on 15/05/2024 22:31:18
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
353 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 16/05/2024 : 00:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tomas.hokenberi
Dovoljno je veliki da je "jednoručno" rukovanje praktično nemoguće. Ali super amoled ekran izvanredan za netflix, skyshowtime i naravno čitanje BD stripova (zapravo najviše ih koristim za čitanje, danas nedostupnih, skenova stripova iz doba SFRJ kao što su Stripoteka, Strip Art, Super, Gigagnt, Biser Strip itd.).
A kupio sam ga relativno povoljno (5G verzija za 700,00 eur (u din)) kada su mu oborili cenu posle izlaska moćnijeg Tab S9 Ultra (takođe 14,6"). Ranije sam imao Tab S7FE od 12,4" za BD ali ovaj je puno bolji (i veći)



To je ludacki tablet! Ja sam (tj. cela porodica) lockovan u Apple ekosistem ali bih svakako uzeo iPad te velicine da postoji.

BD moze da se cita na ovom vecem iPadu (upravo procitah jedan) osim ako nije neki jako specifican font (recimo pisan rukom) ili jako sitna slova -- a tada kao sto rece DiSkAcH moze da se cita u horizontali ili da se samo problematicni delovi privremeno uvecaju sa pinch pokretom prstiju.

Ali sa DVA tableta optimizovana za razlicite tipove stripova ti si definitivno gospodar digitalnog citanja ovde

Gledam i ovde je taj S8 oko $700 (posle pada cena) i to je najbolje tako kao sto si ti uradio -- uzeti cim izadje novi, dobije se malo manje za mnogo manje para...
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
586 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 18/05/2024 : 09:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Koji program za citanje koristite za android a koji za iOS?
Na iPad mi je ComicZeal najbolji.
Na androidu probao par i nisam bio zadovoljan.
Go to Top of Page

kuzman
Junior Member



Croatia
302 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 18/05/2024 : 12:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Nemam tablet ali iz iskustva na Samsung mobu,definitivno cdisplay ex(plaćena varijanta).
Probao još i comicrack al niš posebno.
Go to Top of Page

tomas.hokenberi
Junior Member



Serbia
441 Posts

Member since 31/07/2017

Posted - 18/05/2024 : 13:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tomas.hokenberi a Private Message  Reply with Quote
Ja za čitanje stripova na Androidu koristim PerfectViewer:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rookiestudio.perfectviewer
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
353 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/05/2024 : 16:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Na iPadu:

- web stripovi: (besplatni) Brave browser (ubija reklame bolje od Safarija)
- PDF: (ugradjeni besplatni Apple-ov) Books. Fajlove saljem kroz iCloud.
- CBR/CBZ: iz navike i dalje koristim neki prastari (besplatan) Comic Books app. Podrzava brzi bulk import preko USB kabla sa kompjutera na iPad, recimo kad odjednom prenosim mnogo ZS/LMS stripova
- Amazon (AZW?): ima svoj DRM i stvari kupljene tamo citam u Kindle app. Distribucijom fajlova upravlja Amazon i salje direktno u app.

Ja inace nemam neke preterane zahteve... prikazi strip, daj mi da listam, rotiram u landscape i uvecavam ako treba i to je to.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6088 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/05/2024 : 07:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ipad: Chunky, odličan.
Iphone: Pošto Chunky ne postoji za iphone, iComics
Android:Perfect Viewer, ali i Astonishing Comic Book Reader koji mi je dosta bolji.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000