forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 142

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4146 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/02/2024 : 19:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Hmm, Bilo je to u doba kad internet nije bio tako rasprostranjen, možda 2001-2002? Ne vjerujem da je glasina, bilo je u nekom fanzinu report sa tog koncerta u Srbiji... Sad si razmišljam možda je ipak Soulfly bio u pitanju, zvoni mi kao da je to bilo sa nekim lokalnim BeGe reperima/crossoverašima ali moguće da se tu varam. Nadam se da će neki od susjeda znati o čemu pričam.

A što se Trolova tiče bolji je od onog prošlog i može se preslušati ali meni je to i dalje prečisto u usporedbi sa Drep i Trollstormom. Prečist vokal i prečiste gitare u BMu meni vrlo brzo počnu ići na živce. Kakav je tebi?

Btw ista stvar sa novim Abigorom - prečisto i presterilno i na kraju artsy fartsy
Vemod isto - BM za ljude koji ne slušaju BM
Jedino mi je Inquisition ispao jako jako dobar!

A možda je i do mene. Rush me pokvario!
Neki dan sam gledao neki intervju sa Glen Bentonom i veli čovjek da više uopće ne sluša DM nego samo Rush & shit like that. Mogu se poistovjetiti s njim premda ne znam razlog. Da li to dođe s godinama ili se i on razočarao albumima koji su izašli prošle godine

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 01/02/2024 19:03:44
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13381 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/02/2024 : 19:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Soulfly, Marš na Drinu?


Edited by - Imrahil on 01/02/2024 19:28:53
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4146 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/02/2024 : 20:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
A znači ipak je Max na stvari. Ja sam si odmah u glavi išao stvarat poveznice sa Andreasovom jugo krvlju
A jebemmu ako je to to onda to nije toliko strašno (valjda, nemam pojma). Makar rekao bih da se ovaj slučaj koji spominjem dogodio par godina prije, i možda to nije to.
Ipak ovaj komentar na videu malo rasvjetljuje cijelu stvar: Max is friends with band Eyesburn from Belgrade, Serbia. They worked together on a song "Moses" from this same album. I guess Max fell in love with Serbian history and this is one of the greatest Serbian military marches.
Moguće da su se ovi skompali na nekoj turneji prije tog albuma pa je onda bio taj incident...

btw fala Imrahil

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 01/02/2024 20:15:30
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13381 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/02/2024 : 21:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Max bio dosta puta (cini mi se 10 koncerata u Srbiji) pa su se verovatno tu skontali plus je Kojot iz Eyesburna stari metalac i eto
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37437 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/02/2024 : 07:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by Cromwell

A što se Trolova tiče bolji je od onog prošlog i može se preslušati ali meni je to i dalje prečisto u usporedbi sa Drep i Trollstormom. Prečist vokal i prečiste gitare u BMu meni vrlo brzo počnu ići na živce. Kakav je tebi?

Btw ista stvar sa novim Abigorom - prečisto i presterilno i na kraju artsy fartsy


Heh, dobio si me sada. Mislim, preslusao sam ga vec par puta (novi Trolovi) ali ti u ovom trenu ne znam reci jos nista pametno. Samo da mi nije bio toliko bad, ono mlaka voda. Nekako barem solidno, ocekivao sam gori album. Nije to kao u dobrim starim vremenima ali nije ni toliko lose. Za sada bi rekao da mi se jos nije "usjeo" toliko dobro da bi ga posvojio, ponutranjio. I da, slazem se u vezi preciste produkcije. Zapravo mi to toliko smetalo tamo u 90-ima da mi se skoro pa rigalo od toga.
Eto, ni Symbolic mi nije tako dobro sjeo (u poređenju sa ITP ili Human), upravo zbog produkcije. A ono, nije slab album, dapace i stavise. Isto mi je prvi Grave daleko najbolji dok sam treci album prodao, to jest zamjenio jer ga nisam podnosio vise. Danas nisam vise toliko rigorozan, ali mi dobra produkcija mozda jos vise znaci. Pri cemu ne mislim na to da treba da bude sve cisto, ali treba imati onaj pravi stimung. Recimo na primjeru Ulcerate - posljednji album "Stare Into Death And Be Still" je nesto najjebenije sto sam cuo u svom zivotu, vec sama produkcija je orgazam sam po sebi, i konacno se cuje sve kako treba i vidi se sta se prije skrivalo ispod jer se mozda nije culo. Tu ne bi rekao da je produkcija "precista", ali jeste takva kakva treba da bude i bas takva lezi usima ko tata na mamu.

Je, slicno i meni Abigor. Pri cemu taj najnoviji jos nisam krenuo da slusam, ali prosli mi je bio zanimljiv, vec pocetak je olala, ali onda... ne znam, meni nema tih udica koje bi me drzale za album. Ono, kao da tu ima necega, ali na kraju se nicega ne sjecas.

Ili Suffocation. "...of the Dark Light" mi je bas previse... ja bi rekao da ima neku cyber produkciju. I kuzim da nekima bas takva pase za neke tehnicne (brutal) DM bandove, no meni vise pase ona malo prljavija na PFW (naj album svih vremena). I na srecu najnoviji je ipak mali pomak na bolje, samo sto se nikako ne mogu navici na vokal. Ili ako se prisjetimo BTS, tu se najljepse vidi kako slaba produkcija moze doslovno da unisti album, pogotovo ako se te iste pjesme ona poredi sa na novo snimljenima na kasnijim albumima (mislim da nam je danas ostala samo jos jedna koja jos nije bila na novo snimljena i stavljena na album).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 02/02/2024 07:53:58
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37437 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/02/2024 : 07:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I ajmo malo Japanaca, to jest Japanki , za Sniksija...

https://youtu.be/y3H0I1yjtTQ

https://youtu.be/Awx5vfb_aSY





nije to za mene, ali svakome svoje

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4146 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 02/02/2024 : 11:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Pa zapravo slično razmišljamo. Nema više tih udica kao nekad a digitalna produkcija je već sama po sebi problem a povrh toga ta sterilna čistoća samo još jasnije razotkrije sve nedostatke u novijoj glazbi.
Je, sjećam se da mi je bio dobar taj Ulcerate ali ima previše vokala a općenito mi u novijem DMu najviše smeta monotoni vokal koji je postao gotovo pravilo.
Meni je onaj prošli Abigor - Totenšlager bio odličan! Skoro kao da je iz perioda Opusa-Channelinga ali i dalje radije preslušam albume iz devedesetih.

Ajde da pokrenemo temu da se ovaj topik ne svodi samo na stavljanje linkova:

Što je po vama najveći problem modernog metala? Ima li uopće problema? Koji su uzroci a što su riješenja?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37437 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/02/2024 : 17:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Prekompleksno pitanje za sada (radim i zurim), ali sam zato stavio nove Abigor i "preslusao" mozda 4-5 pjesme, onda gasio. Ne mogu ja to. To je silovanje.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37437 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/02/2024 : 17:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Yeah, Inquisition su uvijek dobri, ali tek sada sam nasao vreme i krenuo slusati najnoviji album. Klasicno abbathovsko nedjelo, supericka! I momci dolaze 16. 4. zajedno sa Demonical tu u Orto bar, skoro iza coska mi.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37437 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/02/2024 : 07:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Englezi sa drugim albumom




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4146 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/02/2024 : 09:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Prekompleksno pitanje za sada (radim i zurim)


Ma nas dvojica smo smo se kroz prošle prepiske već dovoljno dotakli teme. Mislio sam potaknuti Imrahila, Flera, Wesskowaza, Paku i Šaša, kao i oldskulere( Nesvrstani, Ivanl itd...) ali ne da se ljudima očito :D

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4265 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 06/02/2024 : 19:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Drukcije Sniksi, bio je Miserere vec na prosloj strani, al nema veze. ;)


vidim ja nesto mi poznato
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37437 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/02/2024 : 08:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I Kerry King u solo izdanju. Ispod je prvi single sa debut albuma "From Hell I Rise" koji izlazi 17. maja, a ostali glazbenici uz Kerryja su Mark Osegueda (vokali), Phil Demmel (2. đitra), Kyle Sanders (bas) i Paul Bostaph (bubnjevi). Dosta u Slayer duhu.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2476 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 07/02/2024 : 11:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Preporuka za ovaj kanal, ima brda koncerata, svirki....otkrio sam brda bendova koji dobro rokaju a za koje nisam cuo do sada:

https://www.youtube.com/@hate5six
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/02/2024 : 12:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Natipkao Cromwell

Ma nas dvojica smo smo se kroz prošle prepiske već dovoljno dotakli teme. Mislio sam potaknuti Imrahila, Flera, Wesskowaza, Paku i Šaša, kao i oldskulere( Nesvrstani, Ivanl itd...) ali ne da se ljudima očito :D




Ma nije da mi se ne da, nego zadnjih par dana razmišljam o pitanju
i zaključujem kako nemam pojma što bih konkretno odgovorio.

Mogao bih reći npr. hiperprodukcija i uslijed toga ili izostanak bilo kakve originalnosti
ili "nasilne inovacije" (s forsiranim miješanjem svakakvih bizarnih žanrova,
što se ponekad čak i pokaže zanimljivim, ali mi osobno u 99% slučajeva ispadne neslušljivi krš).. no to je u konačnici opet više stvar ukusa pojedinca, ne nužno i kočnica metala,
odnosno, bilo kojeg drugog žanra.
Da ne spominjem apsolutno ispadanje metala iz bilo kakvog oblika mainstreama;
što s druge strane u današnje doba i nije posebno bitno, postoje kanali,
a bome "pravom" metalu ni nije mjesto van undergrounda - spominjem čisto kao kontrast nekim drugim vremenima ("Satanic panic" ili paljenje crkvi po Skandinaviji, itd.),
metal danas nije baš relevantan van uskih krugova.

Uglavnom, nemam dovoljno vremena (a bome ni volje) kopati po hrpetinama nezanimljivog mi,
pa na nove bendove/glazbu naletim onako više slučajno
nego što pratim "scenu" (što god to bilo u doba interneta i globalizacije),
tako da su mi možebitni trendovi (na temelju kojih bi se možda dalo uočiti nekakav konkretan problem koji spominješ) potpuna nepoznanica.



quote:
Nažvrljao Poli

I Kerry King u solo izdanju. Ispod je prvi single sa debut albuma "From Hell I Rise" koji izlazi 17. maja, a ostali glazbenici uz Kerryja su Mark Osegueda (vokali), Phil Demmel (2. đitra), Kyle Sanders (bas) i Paul Bostaph (bubnjevi). Dosta u Slayer duhu.





Iskreno, što drugo od Kinga očekivati?
Istovremeno i slušljivo i ostavlja ravnodušnim..
zlobnici bi rekli, kao i zadnjih preko nekoliko Slayerovih albuma.
Međutim, slušat će se, ipak je to Slayer
(tj. nije.. ali je)

Ubio me komentar:
"FINALLY, a metal song about Satan..!"

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4146 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/02/2024 : 15:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler
Da ne spominjem apsolutno ispadanje metala iz bilo kakvog oblika mainstreama;
što s druge strane u današnje doba i nije posebno bitno, postoje kanali,
a bome "pravom" metalu ni nije mjesto van undergrounda


Slažem se
I samim time mi je bizarno kad vidim komentare u ovom Kerry King videu koji su svi redom pozitivni. A meni je stvar najgeneričkije moguće nabijanje koje mogu zamisliti. Doista ne mogu zamisliti da bi to netko mogao slušati iz gušta jednom kad cijela priča ne bude više toliko friška. Ok za početnike, wacken metalce i one koji žele da im pjesme dobro zvuče prek mobitela možda to jest ok, ali za sve ostale je to praktički AI generated thrash metal.

Btw ne znam ako ste vidjeli ovo:
I was surprised you had a second guitarist. I thought you would have played all the guitar and bass yourself.
KK: I have done that. Not on this, but since the early Nineties I’ve done all the rhythm guitars and all the bass [on Slayer records]. I’ve always done bass because my guy [Tom Araya] really didn’t.

Cijeli intervju:
https://www.rollingstone.com/music/music-features/kerry-king-slayer-idle-hands-from-hell-i-rise-1234951010/

Ok svi znamo za Kingov egotrip ali ne vjerujem da bi tako nešto izjavio tak... iz zajebancije/taštine.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/02/2024 : 10:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell


Ajde da pokrenemo temu da se ovaj topik ne svodi samo na stavljanje linkova:

Što je po vama najveći problem modernog metala? Ima li uopće problema? Koji su uzroci a što su riješenja?




Nema problema i nikad ih realno nije ni bilo, već ljudi jednostavno vole dramiti (a u takvu grupu ljudi uključujem i sam sebe tu i tamo).

Ja sam svakako ajmo reći mlađa garda i glazbenu scenu (kako metal, tako i ostale žanrove) sam počeo pratiti tek negdje početkom 2000ih, znači kad je nu-metal bio u jeku popularnosti i sjećam se da se i tada govorilo kako je taj pravac "ubio" metal scenu... Znači ista priča kao i kad se 90ih govorilo da je grunge učinio istu stvar. Nakon nekog vremena sam shvatio da te stvari jednostavno idu ciklički, tj pojavljuju se svako toliko i obično te mantre ponavljaju oni stariji slušatelji koji su odrasli s nekim drugim stvarima. Idemo li dovoljno unazad, doći ćemo i do Boba Dylana i njegovog električnog nastupa na Newport Folk Festivalu koji je izazvao slične kontroverze...

Uglavnom, za svaki žanr se govori da je mrtav čim mu padne popularnost, no nekako mi se čini da praktički nijedan žanr nije umro, već su se neki jednostavno vratili u underground. No po meni to uopće nije loša stvar.

Reći da je metal umro 90ih ili ranih 00ih je ludost, pogotovo zato što je metal u tom razdoblju bio šareniji, kreativniji i općenito "širi" nego ikad prije. Gomile i gomile kvalitetnih bendova i vrhunskih albuma su se pojavili u tom periodu, podžanrovi su procvjetali kao nikada prije i apsolutno je svatko mogao naći nešto za sebe. Ista stvar se događa i danas.

E sad, popularnost u mainstreamu je opala, metal se odmaknuo od radija, televizije i sličnih medija tako da se većini ljudi čini da ga nema. Međutim, tu nije problem u muzici već u ljudima, jer dobru muziku treba iskopati, a ljudi obično nemaju volje za tako nešto pa se drže prokušanih, starijih bendova koji su im otprije poznati. Ništa loše u tome nema, naravno, ja sam takav recimo s filmovima, ne da mi se uopće kopati šta ima zanimljivih novih stvari već jednostavno uzimam šta mi se ponudi u kinu (Marvel i slične pizdarije) samo da mi prođe vrijeme. Netko će reći da je danas sve dostupno u 2 klika (i biti će u pravu), no treba znati kako i gdje kliknuti ta dva klika. Youtubeov algoritam je većinom bezveze i preporuča stvari koje su trendy, a nisu nužno kvalitetne. No jebiga, zagrebe li se ispod površine, u današnjem metalu se može naći gomiletina toga kvalitetnoga. Ima tu bendova koji imaju moderan i nov zvuk, koji su originalni i unikatni, a ima i onih koji njeguju stariji pristup i itekako su inspirirani velikanima iz '80ih... Pri tom je bitno razlikovati bendove koji su inspirirani od bendova koji su čiste kopije. Uglavnom, ono što oću reći je ovo: ukoliko se netko potrudi naći dobru muziku, naći će je. Ona je tu, a za naći je ipak treba malo truda. Naći dobar youtube kanal s recenzijama, dobar forum ili subreddit gdje ljudi znaju šta govore i jednostavno uložiti vrijeme za preslušati masu toga kako bi utvrdili šta im se sviđa, a šta ne.

Ja aktivno pratim nove metal bendove, preslušavam hrpu toga, idem na koncerte svega i svačega. Čitam, slušam, tražim, putujem, gledam uživo, kupujem, pišem, itd itd itd...

Ljudi često zaboravljaju da je hiperprodukcija uvijek bila prisutna, no s vremenskim odmakom pamte se samo oni najkvalitetniji. Kao da je u osamdesetima bilo drugačije... Gomila klonova, copy/paste bendova bez ikakvog identiteta, nije ni čudo šta ih je većina nestala. Tako stvari jednostavno funkcioniraju, svatko bi se htio probiti i živjeti od muzike, no treba se tu 100 faktora poklopiti. Nisu Maideni veliki samo i isključivo zato šta im je muzika kvalitetna, već i zbog masu drugih stvari.

To je šta se tiče kvalitete.

Šta se tiče pak vječnog pitanja zašto nijedan novi bend više ne puni arene poput Maidena ili Metallice, to je već drugo. No iskreno, zašto bi i punio? Je li to mjerilo kvalitete? Mislim da ipak nije, no na kraju krajeva ne znači da se takvo nešto više neće nikada dogoditi... Znamo da trendovi u svemu, pa tako i u muzici, dolaze i odlaze. Neke stvari koje su nekad prije bile popularne znaju izroniti nakon 20ak godina ili više i opet biti zanimljive nekim novim generacijama. Možda će za 10-20 godina opet biti takav đir da metal dođe u mainstream. No opet, to nije i ne smije biti ogledalo kvalitete.

Metal je počeo u undergroundu i mislim da mu takvo nešto sasvim lijepo pristaje.

Eto, my 2 cents...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 08/02/2024 10:07:59
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 08/02/2024 : 10:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

[quote]Originally posted by fler

Btw ne znam ako ste vidjeli ovo:
I was surprised you had a second guitarist. I thought you would have played all the guitar and bass yourself.
KK: I have done that. Not on this, but since the early Nineties I’ve done all the rhythm guitars and all the bass [on Slayer records]. I’ve always done bass because my guy [Tom Araya] really didn’t.




gotovo pa uvijek jedan gitarist snima sve gitare,iznimno je rijtko da su uloge podijeljene
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 08/02/2024 : 18:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell



Što je po vama najveći problem modernog metala? Ima li uopće problema? Koji su uzroci a što su riješenja?



Ne samo problem u metalu ,već mnogo širi problem.

-umjentnost je postala repetitivna,novi subžanrovi nisu glazbeno već tematski 'novi'

-bendovi se više tretiraju kao brend,modus je više korporacijski i prodajni

-produkcija je predigitalizirana.sve se pre korigira,quantizira i pegla

-u zadnji 20 godina u metalu nema ni jednog novog žanra

-više nije tabuiziran,razdoblje šoka i kontroverze odavno nema,pitomi bendovi

-prekomjerna dostupnost

itd.



Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37437 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/02/2024 : 13:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

sry na off-u, samo da na brzinu ubacim novi video CC (posto su vec oni u pitanju) i u skokovima se vratim na posao

eh, ionako se ne moze embeddat zbog ogranicenja, pa samo link:
https://youtu.be/jRfPa5VCIKU

Cannibal Corpse - Vengeful Invasion





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 09/02/2024 13:26:12
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4146 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/02/2024 : 15:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ovi CC bi trebali napokon prestati svirati. Što je previše-previše je.


Anyways,da sad ne quotam svakog posebno zapravo se sa većinom iznesenog slažem.

@Paka: što se tiče punjenja arena - naravno da nije mjerilo kvalitete ali ipak mi se čini da je kroz svako desetljeće (70', 80', 90') postojao barem jedan bend koji je okupljao fanove svih metal žanrova, takoreći glasnogovornik.Dok mi se danas čini da toga nema osim ajde uvjetno rečeno Ghosta, ako ih uopće možemo staviti pod metal...
Mislim da toga generalno baš jako fali (iako ja mogu i bez toga)

@ŠAŠ: sve stoji, iako nije baš da nema nijednog novog žanra: ima djent i keller synth, magick metal ali da, nisu to veliki žanrovi. Btw ono za Slejere odnosno za Kinga sam mislio na ovo da je on odsvirao sve bass dionice. Znači Araya je preko 20 godina svirao samo zbog posla, kreativni doprinos 0. Takav je bio i rezultat...

Nadodao bih još da ja imam osjećaj da kod mnogih novih bendova kao da uopće ne čujem ikakve heavy metal ili thrash metal elemente koji su temelj (barem bi trebali biti). Kao da mlađi preskaču prirodne faze heavy-thrash-death-black... i na kraju im je i rezultat zvuči skroz neprirodno i bučno. Kad malo razmislim čak mi i taj Kerry King ima doslovno mikrodoze thrasha, jebemmu imam dojam da se tak osjećaju civili kojima je to "sve samo buka i galama"
E i još jedna stvar, većina novijih albuma su generalno jednodimenzionalni. Jako malo ima onih koji imaju osjećaj za napisat i posložit pjesme da to funkcionira albumski. Fali onoga što je Tony Iommi davno rekao "a little bit of light in the darkness" pri čemu je mislio na (Laguna Sunrise, Planet Caravan, Solitude itd...) iliti treba malo svjetla da bi mrak dolazio do izražaja.

I danas me dvije stvari pogodile u pravo mjesto:

Bombarder! Kakva stvarčina, pa to nisu istine! Ovo je svjetska klasa, nevjerojatno...


I novi Nocturnus za kojeg me ne čudi da je odličan (ponajprije zbog sounda) budući da je i zadnji album bio fenomenalan
...da ne širim previše stranicu evo linka...
https://www.youtube.com/watch?v=P3xIOvwms_c

Bok, kako si.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46617 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/02/2024 : 08:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Hmm, Bilo je to u doba kad internet nije bio tako rasprostranjen, možda 2001-2002? Ne vjerujem da je glasina, bilo je u nekom fanzinu report sa tog koncerta u Srbiji... Sad si razmišljam možda je ipak Soulfly bio u pitanju, zvoni mi kao da je to bilo sa nekim lokalnim BeGe reperima/crossoverašima ali moguće da se tu varam. Nadam se da će neki od susjeda znati o čemu pričam.

A što se Trolova tiče bolji je od onog prošlog i može se preslušati ali meni je to i dalje prečisto u usporedbi sa Drep i Trollstormom. Prečist vokal i prečiste gitare u BMu meni vrlo brzo počnu ići na živce. Kakav je tebi?

Btw ista stvar sa novim Abigorom - prečisto i presterilno i na kraju artsy fartsy
Vemod isto - BM za ljude koji ne slušaju BM
Jedino mi je Inquisition ispao jako jako dobar!

A možda je i do mene. Rush me pokvario!
Neki dan sam gledao neki intervju sa Glen Bentonom i veli čovjek da više uopće ne sluša DM nego samo Rush & shit like that. Mogu se poistovjetiti s njim premda ne znam razlog. Da li to dođe s godinama ili se i on razočarao albumima koji su izašli prošle godine



Meni je s godinama došlo da slušan većinom black metal.
Ali zasiti se čovik svega tako da nije ništa čudno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4146 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/02/2024 : 09:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Još samo da počneš slušat prave stvari, a ne one Naglfarove i Tsjudere

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15705 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2024 : 10:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Poli


Prekompleksno pitanje za sada (radim i zurim)


Ma nas dvojica smo smo se kroz prošle prepiske već dovoljno dotakli teme. Mislio sam potaknuti Imrahila, Flera, Wesskowaza, Paku i Šaša, kao i oldskulere( Nesvrstani, Ivanl itd...) ali ne da se ljudima očito :D



Prijo, tek sam sad ovo vidio....

Pa problema ima rekao bi. Ali to je samo moje misljenje. Mogu ga pokusati opravdati stalnim istrazivanjem glazbe i konstantnim odlascima na koncerte. Kao, poslusao sam zaista dosta toga pa bi mogao nesto i kazati. Ali to ipak stoji kao samo moje misljenje.

Dakle;

Problem s modernim Metalom, (kao u ostalom i sa svakim drugim glazbenim izricajem danas), je, sto je svaka 'topla voda' vec izmisljena. Rijetko sto novo bude bas svoje, inovantno i uzbudljivo. Sve je vec videno i sve je na racun neceg sto je vec bilo. Nije to nuzno ni lose, ali meni dosadi. Dam priliku, poslusam album, ali vec sutra to je izbljedilo.

Tu sam ti naveo uzrok, a rijesenje je po meni jednostavno; slusam stara remek djela, stare predobre albume i uzivam u toj vjecnoj glazbi. Uostalom jos imam srece pa svi ti predobri bendovi djeluju i rade, sviraju, koncertiraju jos i danas. Dosta je samo pogledati nadolazecu turneju Judas Priesta sa Uriah Heep i Saxon kao zagrijavanjem. (Niposto ne o predgrupama) Pa to je suho zlato od showa.

Dakle ima se sto slusati, bolje reci preslusavati. Previse je toga vec dano da bi bilo dosadno.

A ako mene pitas, meni su novi od Dickinsona, novi od Saxona odlicni albumi, Judas novi da ne spominjem. Tako da old school 'makina' melje i dalje, pa koliko izdrzimo. Pozelimo im zdravlja jer niko od nas nece za 'sime' ostati. Zato uzivajmo u momentu dok jos traje, a traje fala Bogu vec 50 godina.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46617 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/02/2024 : 11:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Još samo da počneš slušat prave stvari, a ne one Naglfarove i Tsjudere



Ma tih 2 san se ovlaš dovatija. Na koga konkretno misliš?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 142 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000