forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 142

Poli
Advanced Member



Slovenia
37365 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/02/2024 : 16:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Rijetko sto novo bude bas svoje, inovantno i uzbudljivo. Sve je vec videno i sve je na racun neceg sto je vec bilo.


Ima tu i novih stvari koje nisu postojale prije, npr. post black (i post rock kao osnova), ali bih rekao da ti taj zanr (sa repetivnoscu i atmosferom koju time gradi) na prosto ne pase.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2024 : 17:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by ivanl

Rijetko sto novo bude bas svoje, inovantno i uzbudljivo. Sve je vec videno i sve je na racun neceg sto je vec bilo.


Ima tu i novih stvari koje nisu postojale prije, npr. post black (i post rock kao osnova), ali bih rekao da ti taj zanr (sa repetivnoscu i atmosferom koju time gradi) na prosto ne pase.




Kad si se vec referirao samo na jednu recenicu onog mog posta...da ti i odgovorim, ipak.

Niposto mi ne odgovaraju prvi koje si naveo, ovi u zagradama pak, mi jako odgovaraju.

Odmah da se dotaknem Godspeed!You Black Emperor, a koji vrlo brzo dolaze u Zagreb, i za koje se nadam da me nista nece omesti u pohodu na njihov koncert, koji mi znace puno. To jest, jako mi prijaju. (Njih spominjem jer su tu 'pred vratima', aktualni), a ako si pratio moje izvjestaje s koncerata, vidjet ces koliko tih primjera ima... Swans, Crime and City Solutions, Psycho Mutants... da spomenem samo zadnje u nizu odgledane i odslusane...

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 11/02/2024 17:23:33
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37365 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/02/2024 : 20:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa htio sam reci, da sigurno ima novosti (među njima ima i dobrih), a ako mozemo pod novosti staviti i sve sto se pojavilo u posljednjih 10-20 godina, onda i sve sto ide u te progresivne, atonalne i avantgardne struje sigurno je nesto sveze i dobro, pogotovo kvalitetno. Sad drugo je naravno to kako se to kome sviđa, ili ne sviđa. Slicno i sa tim metalcoreom i slicnim zanrovima ala mathcore, onda slam itd. (koji i meni iskreno ne pasu previse, ako uopste sta).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37365 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/02/2024 : 08:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 12/02/2024 : 13:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@lwood: ma zezam se malo jer uz par izuzetaka ne volim takve neoriginalne norsecore bendove. Samo cepaj

@ivanl: Da, klasici će uvijek biti bezvremenski, to ne može dosaditi nikad! A Judasi i Dickinson misliš vjerojatno na nove stvari, ne albume budući da tek trebaju izaći. Znam da glazbu najviše voliš uživo ali mene više zanima kako ti onda recimo zvuči taj novi album od Saxona? Evo ja sam sad bacio uho i to je upravo ta moderna vrsta sounda koji mi se nikako ne sviđa a ima ga vjerojatno 90 posto novih albuma. Sve nekako prečisto i stisnuto a bassevi nekako umjetno preširoki.
Da li ti dođe volja nekad da si radije pustiš recimo JP Nostradamusa ili Redeemer of Souls a ne Point of Entry ili Turbo a s druge strane Saxonov Thunderbolt ili Carpe diem umjesto Crusadera i Power of the Glory?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/02/2024 : 16:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell


@ivanl: Da, klasici će uvijek biti bezvremenski, to ne može dosaditi nikad! A Judasi i Dickinson misliš vjerojatno na nove stvari, ne albume budući da tek trebaju izaći. Znam da glazbu najviše voliš uživo ali mene više zanima kako ti onda recimo zvuči taj novi album od Saxona? Evo ja sam sad bacio uho i to je upravo ta moderna vrsta sounda koji mi se nikako ne sviđa a ima ga vjerojatno 90 posto novih albuma. Sve nekako prečisto i stisnuto a bassevi nekako umjetno preširoki.
Da li ti dođe volja nekad da si radije pustiš recimo JP Nostradamusa ili Redeemer of Souls a ne Point of Entry ili Turbo a s druge strane Saxonov Thunderbolt ili Carpe diem umjesto Crusadera i Power of the Glory?



Touche!

Point uvijek. Turbo ponekad. Ali i Nostradamus i Redeemer imaju svijetlih i velikih trenutaka.

Kod Saxonaca je vec radikalno obrnuta situacija, niposto i nikad Carpe Diem i Thunder, naspram Krizara te Moći i Slave.

Ako pricamo samo o ovim albumima sto si ih spomenuo.

A ako mene pitas, jedan od najboljih, najljepsih i najvaznijih glazbenih albuma u Metalu, (po meni), a i inace u glazbi zadnja dva stoljeca, je svakako Screaming for Vengeance!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/02/2024 : 18:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Je, da me netko pitao prije desetak godina uvijek bih rekao Painkiller, ali što sam stariji to mi se više Screaming for Vengeance penje prema toj poziciji.
Čak mi je i Turbo s godinama sve bolji.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2024 : 18:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Je, da me netko pitao prije desetak godina uvijek bih rekao Painkiller, ali što sam stariji to mi se više Screaming for Vengeance penje prema toj poziciji.
Čak mi je i Turbo s godinama sve bolji.



Meni stari moj, ni najlosiji njihovi albumi nisu losi.

Ono, kad je Francek pitao Martina: a jesi li ti ikad pio losu rakiju? Pa ce ovaj: jesam. I kakva je bila zanima Franceka... dobra! Martin ce.

Painkiller je bio udarac tadasnjoj sceni u solarni pleksus. Album tolike energije da je to i danas cudo. Nosio me je, rasturao, drobio... Judas u formi zivota! bio sam im kao klinac na Painkiller turneji (a predgrupa originalna Pantera)...to su sveti momenti za pamcenje.

No nikad mi nije bio njihov, number one.

Meni je sveto trojstvo: British Steel, Screaming i Defenders of the Faith.

No na svakom im albumu ima suhog zlata a pocesto i bisera.

Bio sam fala Bogu i na njihovoj Epitaf turneji gdje su u 2 ipo sata sa ama bas svakog studijskog albuma odsvirali bar jednu pjesmu. E to je bio dozivljaj...

Uglavnom, Judas su najvazniji HM bend ikada. A onaj tko ih je jednom vidio na koncertu, nosi to zapisano u genetskom kodu. Oni ti ustvari uzivo izmjene DNA... 😇

A Screaming album, ima najbolji grove, najbolju energiju. Neopisivo lijepe harme i twin guitar solaze. Svaki rif pazljivo je, rekao bi geometrijski izreziran. Uvodi, refreni, zavrsetci... cudo od dobrih pjesama. Halfordu je tu daleko najbolji glas uopce, a uvijek mu je dobar. Bas potmuo, drzi sve ostalo na svom mjestu, vezivno tkivo albuma. Jebe ga Holland malcice jer mu nisu dobro producirali bubanj a i ima je taj stil svirke kao da su mu ruke u gipsu, ali nebitno, cijeli dojam je 5 plus. Dobri tekstovi, cijela prica, sve na svom mjestu. Prekrasan album zanra a i daleko sire od toga.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 14/02/2024 18:45:18
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4213 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 14/02/2024 : 20:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:

Ono, kad je Francek pitao Martina: a jesi li ti ikad pio losu rakiju? Pa ce ovaj: jesam. I kakva je bila zanima Franceka... dobra! Martin ce.

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/02/2024 : 12:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote

Uf kad smo kod bubnjeva ja od albuma do 2000te ne mogu slušat jedino Jugulator. Demolition mogu ali da imaju bolji sound oba bi mi bila super i sigurno bi ih češće slušao- Neki rerecording ili remaster bi bio super jednog dana, dok su još svi živi.
Albume poslije nemam volje slušat iako je Firepower bio iznenađujuće dobar.
A što se tiče gitara volim Tipton/Downing kombinaciju ali Denner/Shermann su mi ipak nedodirljivi u panteonu bogova, zajedno sa Alex Lifesonom i Wolf Hoffmanom.

I da, malo ti zavidim na Painkiller turneji. Kao što znaš nije me puno briga za koncerte ali samo zbog toga što je u moje vrijeme to već prestalo imati takvu draž kao u osamdesetima.

Npr ovo:

Ko se može ne naježit na ležerno/moćni I'm made of METAL ulet na stage!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/02/2024 : 21:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo ja kao zaista pravi fan Judas Priesta, iskreni i dugogodisnji moram kazati da su Jugulator i Demolition jako neJudas albumi. Nije to to. I dok Demolition jos i moze proci sa par pjesama ili djelova pjesama, Jugulator je bas prava 'skovaca' od albuma. Stoput probao, stoput los...
A od Judas turneja bio sam na Painkiller tour, World Epitaph tour, Reedemer of Soul i Firepower tour dvaput.
Nije puno no ni malo. A iskreno, sad mi je zao sto ih nisam gledao barem deset puta, koliko sam recimo Maidene, a duplo su mi losiji od Judasa. Tako se nekako jednostavno namjestilo...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4213 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 18/02/2024 : 21:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
povratak picoka
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4213 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 20/02/2024 : 07:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
nesto iz DDR
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4213 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 20/02/2024 : 09:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
akcija za Jasona Beckera
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4213 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 20/02/2024 : 12:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
nekoliko AI slicica



Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 21/02/2024 : 19:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Pa.. eto ga odjednom:




Očekivano ili ne, prodane duše itd. -
bome bih rado opet na koncert
Samo, sumnjam da će na nekakvu turneju..


@ Sneaksie

Beckerove stvari su mi fantastične.. tip je genijalac.
Kakva je to jebena tragedija.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 21/02/2024 23:44:35
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/02/2024 : 10:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Lol, nakon onog intervjua prije tjedan-dva nije mi jasno kako se ovo moglo dogoditi. Ok, treba platiti račune i sve to ali ipak...

@Sneaksie Thiefsie: ajde lakše malo s nebitnim AI glupostima, stavljaj to radije u svaštaru.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4213 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 22/02/2024 : 13:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
ni meni se tvoje gluposti ne citaju

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 22/02/2024 13:37:16
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/02/2024 : 13:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Onda si na krivom mjestu.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 22/02/2024 : 14:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Nemojte se svađati, metalci bi po statistikama
trebali biti još miroljubiviji od pankera



@Cromwell

Tko bi ga znao, Kingu očito nije ništa za vjerovati.
Ajd da vidimo što će iz ovoga ispasti.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/02/2024 : 15:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ma to je obična laž, samo hate&blood&warfare!

Ma ja sam skroz chill, samo mi je previše tog AI-ja gdje god se okrenem zadnjih dana. Pojest će nam to i posao i dušu!
A čovjek je moj komentar očito osobno shvatio jbg.

Samo da nam Slejeri ne naprave novi album! Mislim može ako bude dobar...
...ali nebude.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/02/2024 : 16:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Nemojte se svađati, metalci bi po statistikama
trebali biti još miroljubiviji od pankera



@Cromwell

Tko bi ga znao, Kingu očito nije ništa za vjerovati.
Ajd da vidimo što će iz ovoga ispasti.



A-aa. Kako 'Dane'...
Isto kao ljubitelji i stovatelji stripova na mjestu gdje se pise i diskutira o, (jel te), stripovima...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/02/2024 : 16:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Lol, nakon onog intervjua prije tjedan-dva nije mi jasno kako se ovo moglo dogoditi. Ok, treba platiti račune i sve to ali ipak...




Je. Tocno. Mislio sam da ce mi hodocascenje na njihov koncert biti nesto posebno vec samo i zbog toga sto vise nece nikada svirati. (Nesto kao kad sam gledao oriđiđi Panteru, s oboje pokojne brace)
Ali eto, sam si kazao... bit ce treba poplacati racune. (Bez obzira koje i zasto)

Ali kao sto je gore kolega kazao... jebemu misa, i ja bi rado jos jednom svjedocio njihovom showu.

Poslije Motorheada, jedini koncert gdje mi je zujilo u glavi sve do sutra. (Kao ono nekada kad bi tavrsio TV program pa bi bila ona crta sa dziiiiiii zvukom...)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1972 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/03/2024 : 01:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell
Pojest će nam to i posao i dušu!





Šuti, umukni!




Nabijem ih!
Čisto sumnjam da bend boli k, odnosno,
da su ciljano išli s ovim.

Dođe mi da iz protesta ne idem na koncerat,
samo poslije bi mi bilo žao

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10126 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/03/2024 : 09:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ma to je obična laž, samo hate&blood&warfare!

Ma ja sam skroz chill, samo mi je previše tog AI-ja gdje god se okrenem zadnjih dana. Pojest će nam to i posao i dušu!
A čovjek je moj komentar očito osobno shvatio jbg.

Samo da nam Slejeri ne naprave novi album! Mislim može ako bude dobar...
...ali nebude.


Ako Slayer d.d. napravi novi dobar album to bi bilo taman na tridesetu godišnjicu od zadnjeg dobrog albuma.
Inače, meni je nakon službenog raspada odma bilo jasno da ćemo dobit baren 200-300 koncerata od kojih će svaki bit zadnji, oproštajni, i najekskluzivniji.
Kerry i Tom su već odavno najobičniju poslovni ljudi. Jeff i Dave su bili 80% Slayera.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 07/03/2024 09:48:35
Go to Top of Page
Page: of 142 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000