forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Book Depository
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/02/2024 : 05:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Možda gleda na američkom Amazonu.



Onda mora dodat carinu i ne znam ide li i PDV.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
970 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 08/02/2024 : 05:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Mislim da mu je i 80 eura poštarine sasvim dovoljno da odustane od tog nauma

Inače, nema carine na knjige/stripove. PDV ima naravno, ali je 5%.

Edited by - Wolfman on 08/02/2024 05:33:15
Go to Top of Page

fabriano
Starting Member



28 Posts

Member since 01/08/2023

Posted - 08/02/2024 : 22:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send fabriano a Private Message  Reply with Quote
evo i ja narucio od SciFiera, prva ikad manga - Berserk Deluxe Volume 1
trebalo mi se svidit posto sam gledao anime. krasno, ovo ce bit skupo kompletirat...
znam da ispada kao da sam otkrio toplu vodu kupovajuci Berserk, no kao sto sam rekao, nisam bas fan mangi...
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 09/02/2024 : 17:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Da, američki amazon ima popust, ostali nemaju.

Ali vidim da ga i SciFier ima po relativno ok cijeni, pa ću naručiti od tamo prva dva broja + Nausicaa of the Valley box.

Edit: evo naručio, pa ćemo vidjeti. U 30 sekundi našao kod za 10% popust.

Edited by - Odoakar on 09/02/2024 18:33:03
Go to Top of Page

fabriano
Starting Member



28 Posts

Member since 01/08/2023

Posted - 09/02/2024 : 19:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send fabriano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Da, američki amazon ima popust, ostali nemaju.

Ali vidim da ga i SciFier ima po relativno ok cijeni, pa ću naručiti od tamo prva dva broja + Nausicaa of the Valley box.

Edit: evo naručio, pa ćemo vidjeti. U 30 sekundi našao kod za 10% popust.



Ista stvar kao i kod mene, svidila mi se cijena s tih 10% popusta. ja uvijek zguglam info dali postoje kodovi za popust, za bilo koji store gdje kupujem.
Zanima me Nausicaa pa napisi impresije o boxu kada ti stigne.
Zao mi je zao sto sam narucio samo Berserk Vol. 1, slijedeci mjesec cu to popravit...

Edited by - fabriano on 09/02/2024 19:38:02
Go to Top of Page

fabriano
Starting Member



28 Posts

Member since 01/08/2023

Posted - 13/02/2024 : 16:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fabriano a Private Message  Reply with Quote
SciFier ima lijepu akcije na sve Berserk Deluxe knjige, 30% off
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/02/2024 : 18:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fabriano

Zanima me Nausicaa pa napisi impresije o boxu kada ti stigne.
Zao mi je zao sto sam narucio samo Berserk Vol. 1, slijedeci mjesec cu to popravit...



Jedan od najboljih stripova za mene.
Izdanje prelijepo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2024 : 11:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Doša Sci Fier paket s iznenađenjem.
Naplatilo mni skoro 18 eura nečega...
Sad se žalim ali sumnjam da ću nastaviti s njima..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2024 : 11:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A tek muka ispuniti onaj kontakt od HP za žalbe...
šta je ppdp i eori broj?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2024 : 11:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Još mi SciFier posla krivi strip..
1 od 4 su falili...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2024 : 11:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
970 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 19/02/2024 : 12:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Ovo za plaćanje je Pošta zeznula. Još pišem velikim fontom "Tax paid" i IOSS broj
EORI broj ti je HR+OIB, ako si ga vadio, ali ako nisi samo stavi da ga nemaš. Isto za ovaj drugi broj. Navedi samo IOSS broj.

Dvaput sam ispunjavao tu formu od HP-a (nevezano za Scifier, jednom eBay, drugi put jedna UK trgovina) i dobio sam lovu nazad, ali dosta dugo oni to rješavaju. Skoro dva mjeseca da odgovore i onda još skoro mjesec dana da novci sjednu na račun

Edited by - Wolfman on 19/02/2024 12:26:29
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2024 : 12:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Napisa sam žalbu pošti.
Ali IOSS broj piše na obe strane kuverte??
Koliko glup moraš bit pa ići naplaćivat?
A valjda će vratit pare..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2024 : 12:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
I zašto pdv od 25% kad lijepo piše books??
Kreteni.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
970 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 19/02/2024 : 13:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

I zašto pdv od 25% kad lijepo piše books??
Kreteni.



Prije više od 10 godina (prije nego smo ušli u EU) sam imao sličnu situaciju. Naručio kutiju stripova iz SAD-a i Carina mi naplatila 25% poreza, jer eto po mišljenju dotičnog carinika stripovi ne zadovoljavaju kriterij za sniženu stopu (nemaju po njemu znanstveni, umjetnički, kulturni ili obrazovni sadržaj).
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
344 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 19/02/2024 : 13:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
Naručio i ja baš neki dan po prvi put od Scifiera knjiga za oko 300 Eura i sad vidim ovo. Ajde, baš me zanima što će biti s mojom pošiljkom s obzirom da očito griješe kod carinjenja, a i ukupni iznos je veći od 150 Eura pa je i to problematično, ali realno trebalo bi mi biti naplaćeno samo onih 2,5 Eura za pregled pošiljke jer je PDV plaćen, a carina 0 za knjige.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
344 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 19/02/2024 : 13:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

I zašto pdv od 25% kad lijepo piše books??
Kreteni.



Mislim da je sad roba nebitna, ako nema IOSS-a ili se dogodi nekakva greška s njim kao vjerojatno kod tebe, na sve ide 25% PDV-a.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
970 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 19/02/2024 : 13:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spectre

Naručio i ja baš neki dan po prvi put od Scifiera knjiga za oko 300 Eura i sad vidim ovo. Ajde, baš me zanima što će biti s mojom pošiljkom s obzirom da očito griješe kod carinjenja, a i ukupni iznos je veći od 150 Eura pa je i to problematično, ali realno trebalo bi mi biti naplaćeno samo onih 2,5 Eura za pregled pošiljke jer je PDV plaćen, a carina 0 za knjige.



Meni je vrijednost bila preko 200 eura i nije bilo nikakvih dodatnih plaćanja (ni tih 2,5 eura) ako će te to primiriti
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/02/2024 : 14:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ovo je kako na koga naletiš tj tvoj paket, pa tako je oduvijek.
Ali da, nešto su zasrali sada ti samo dali posla i natezanja sa njima.
Savjetovao bi ti da si sakriješ tu adresu, onako čisto reda radi, ipak je ovo forum i to forum na kojem svatko neregistriran može pregledavati sve postove.

Kolika ti je cifra u scifieru bila, koliko si platio sve te stripove?

Ja još nisam naručivao, a mislio sam, ali mogao bi sada prvo malo pustiti da se ljudi požale, pa da skuže da te pakete od scifiera ni ne diraju.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2024 : 15:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Adresu mi znaju 750 ljudi/članova koji su kupovali/prodavali na aukcijamaMislim da je malo kasno da je skrivam...
72 eura je bila vrijednost stripova.
IOSS broj lijepo piše na paketu velikim slovima??
Jebo tog carinika koji me opalio(po džepu).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/02/2024 : 15:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Adresu mi znaju 750 ljudi/članova koji su kupovali/prodavali na aukcijamaMislim da je malo kasno da je skrivam...
72 eura je bila vrijednost stripova.
IOSS broj lijepo piše na paketu velikim slovima??
Jebo tog carinika koji me opalio(po džepu).



Pa nije ni cifra neka velika....baš neka junačina na carini...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
344 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 19/02/2024 : 15:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
Prije nego svi navale na carinike, postoji šansa i da su u trgovini pogrešno ispunili deklaraciju pa su podaci u sustavu pogrešni ili nepotpuni...

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/02/2024 : 15:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
SciFier mi odgovorio da su poslali refund za krivi poslan strip i da će provjeriti s poštom.
Poslao im slike računa i paketa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/02/2024 : 10:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Poštovani gospodine Barać,

vezano za Vaš Zahtjev za povrat naplaćenog carinskog duga koji se odnosi na pošiljku prijamnog broja UX052706712FR, obavještavamo Vas kako je pošiljka ocarinjena prema podacima koji se nalaze na elektroničkoj carinskoj deklaraciji koju je popunio odnosno deklarirao pošiljatelj.

Uvidom u sustav elektroničke carinske deklaracije vidljivo je kako se radi o propustu pošiljatelja koji nije unio u sustav elektroničke carinske deklaracije IOSS broj zbog čega su nastala terećenja.

Nije dozvoljeno naknadno upisivanje PDV IOSS broja u UCD.

Carinska uprava je od 1. srpnja 2021. godine započela primjenu novih pravila deklariranja pošiljaka koje se putem e-trgovine unose na područje EU/RH.

Sukladno novim pravilima, za pošiljke koje su nabavljene putem e-trgovine i koje se unose na područje EU/RH može se podnijeti H7 deklaracija pod uvjetom da stvarna vrijednost pošiljke ne prelazi 150 EUR i da roba koja se unosi nije predmet zabrane ili ograničenja, kao i da se ne radi o alkoholnim ili duhanskim proizvodima te parfemima i toaletnim vodama.

Pri tome za takve pošiljke se primjenjuje carinsko oslobođenje sukladno čl. 23. Uredbe Vijeća (EZ) br. 1186/2009 od 16. studenoga 2009. o uspostavi sustava oslobođenja od carina u Zajednici, dok se PDV naplaćuje putem IOSS postupka koji predviđa da je kupac u trenutku kupovine platio PDV prodavatelju ili u trenutku carinjenja odnosno primitka pošiljke od strane poštanskog ili kurirskog operatera.

Ako se primjenjuje IOSS postupak u UCD mora biti naznačen PDV IOSS broj prodavatelja ili e-sučelja. Pri tome, naglašava se da PDV IOSS broj mora biti proslijeđen od strane pošiljatelja (prodavatelja ili e-sučelja) i zahtijevan u trenutku podnošenja uvozne carinske deklaracije (ili u obliku H7 ili u obliku redovne uvozne deklaracije – H1).

Sukladno različitim praksama carinskih službi na području EU, kao i zbog dosadašnjih zlouporaba PDV IOSS broja, Glavna uprava za carinu i poreze je dopunila postojeći Priručnik za uvoz i izvoz pošiljaka male vrijednosti – paket o PDV-u u e-trgovini „Smjernice za države članice i trgovinu”. Novom verzijom ovog priručnika nije dozvoljeno mijenjanje, naknadno upisivanje ili brisanje PDV IOSS broja, nakon što je roba puštena.

Samo u slučaju da je prvotno poslan pogrešan PDV IOSS broj u UCD, kao što je npr. greška u pisanju tog broja i slično, dozvoljeno je naknadno podnijeti UCD s ispravnim PDV IOSS brojem.

U slučaju ako je primatelju naplaćen PDV i od strane prodavatelja i u trenutku uvoza, primatelj se mora obratiti prodavatelju radi povrata PDV-a.

Navedeno se primjenjuje od 1. studenog 2022. godine.



S poštovanjem,

Vaša Hrvatska pošta

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/02/2024 : 10:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Moram pohvalit HP na stvarno brzom odgovoru.
Po njima n8je IOSS broj unesen u evidenciju i zato su mi naplatili PDV.
Sad idem pisat SciFieru...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000