forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

xander
Junior Member



Serbia
396 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 21/11/2012 : 19:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
Meni je potpuno promakla najava ovih izdanja.
Odlično, odlično. Sviđa mi se cena i postojanje mekog poveza. Nešto ću uzeti sigurno. Možda i sve.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 21/11/2012 : 19:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dermentor

Koliko je 800 din u kunama?


50-55 okvirno.
Go to Top of Page

Ace of Spades
Junior Member



457 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 22/11/2012 : 09:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Ace of Spades a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by dessa

http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?board=31.0

Krenuli Karusel i Perle.



Edit: mislim, pretplata je krenula.





odlično, uzimam Perle...radije bi albume iako mi se i ta magazinska ideja jako sviđa....Karusel neću, Spiro je ok ali onaj drugi strip mi djeluje neozbiljno(čak za jednog Bonellijevca)....
Vestern i Long silver.... to obavezno....bravo za Slobu!


e prijatelju moj; a taj strip je najbolji od sva 4 ponuđena.



APSOLUTNO!!!

I've spent my entire life doing nothing but collecting comic books... and now there's only time to say... LIFE WELL SPENT!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18452 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/11/2012 : 22:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raoul Duke

Neozbiljno je reći da je Larsene neozbiljan :)


sory, ne ponovilo se.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
396 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 23/11/2012 : 00:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
Moram reći da me od ova četiri izdanja koja su u pretplati najmanje interesuje Spiru... a ja volim taj strip. Trebali su da krenu od starijih epizoda, tamo negde od 20-te, 30-te. Gledajući ocene i komentare po internetu stiče se utisak da ovaj serijal nezadrživo tone.
Za ostale stripove samo reči hvale i to ću sigurno uzeti. Proverio Larsenea, prijatno me je iznenadio, oni gusari izgledaju fino, a za Vestern je dovoljno videti da ga potpisuju Van Ham i Rosinski. Nadam se da će ove edicije ostvariti svoj cilj i proširiti strip publiku. To je od presudne važnosti za domaću scenu.
Go to Top of Page

Ace of Spades
Junior Member



457 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 23/11/2012 : 08:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Ace of Spades a Private Message  Reply with Quote
mada ja i dalje ne mogu ni da počnem da razrješavam SC vs HC dilemu... jedino da iskopam ponovo onu staru temu sa ovog foruma...

I've spent my entire life doing nothing but collecting comic books... and now there's only time to say... LIFE WELL SPENT!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/11/2012 : 12:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xander

Moram reći da me od ova četiri izdanja koja su u pretplati najmanje interesuje Spiru... a ja volim taj strip. Trebali su da krenu od starijih epizoda, tamo negde od 20-te, 30-te. Gledajući ocene i komentare po internetu stiče se utisak da ovaj serijal nezadrživo tone.


Da je tako, ne bi trajao 75 godina. Naravno, kao i sve što je toliko dugovečno, ima uspone i padove - a Čuvajte se zorkonaca spada u uspone.

U krajnjoj liniji, tu je privju, pa svako može na osnovu njega da proceni, nevezano na ne-baš-previše merodavne ocene na BDgestu.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
396 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 23/11/2012 : 16:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by xander

Moram reći da me od ova četiri izdanja koja su u pretplati najmanje interesuje Spiru... a ja volim taj strip. Trebali su da krenu od starijih epizoda, tamo negde od 20-te, 30-te. Gledajući ocene i komentare po internetu stiče se utisak da ovaj serijal nezadrživo tone.


Da je tako, ne bi trajao 75 godina. Naravno, kao i sve što je toliko dugovečno, ima uspone i padove - a Čuvajte se zorkonaca spada u uspone.

U krajnjoj liniji, tu je privju, pa svako može na osnovu njega da proceni, nevezano na ne-baš-previše merodavne ocene na BDgestu.



Jesu li ocene na francuskom Amazonu merodavnije? Priznajem ovaj album 51 ne stoji toliko loše ali ovaj sledeći koji bi valjda trebalo da bude nastavak ima 11 jedinica. Nisam rekao da ga neću kupiti ali se oko Spirua premišljam što nije slučaj sa ostala tri stripa. Pre svega što pored neizvesne budučnosti ovo izdanje donosi i veliku rupu u izdavanju.

quote:
Originally posted by Ace of Spades

mada ja i dalje ne mogu ni da počnem da razrješavam SC vs HC dilemu... jedino da iskopam ponovo onu staru temu sa ovog foruma...


Za mene tu nema prevelike dileme sc all the way.
Stvarno ne mogu dovoljno da nahvalim Darkvud zbog izbacivanja pristupačnog mekog poveza na tržište. Takav potez nam je trebao u situaciji u kojoj se scena nalazi. Većina izdavača prihvata stanje na tržištu i izbacuje male tiraže skupih tvrdokoričenih izdanja namenjenih uskom krugu situiranih čitača i kolekcionara. Niko to ne pokušava da promeni, niko ne pokušava da rizikuje. Tako imamo situaciju da ta publika sve više stari, a ja se pitam da li mlađi naraštaji pristižu u dovoljnom broju da ovo makar pokriju? Uvećanje broja konzumenata strip izdanja je misaona imenica sa sadašnjim stanjem i politikom izdavača. Ko ima pristupačna izdanja namenjena mlađima, učenicima osnovnih i srednjih škola i studentima? Stripovi ne počinju da se čitaju u 30.-toj godini, moraju se pojaviti stripovi čija su ciljna grupa upravo ovi naraštaji. Svakako da se broj čitalaca ne može nikada vratiti na onaj broj iz stare Jugoslavije. Ali uveren sam da tamo ima mlađih čitalaca koji verovatno čitaju skenove po internetu u nedostatku ičega interesantnog na domaćoj sceni. Izdavači njih moraju pronaći i animirati za svoju izdavačku produkciju. To neće postići tvrdokoričenim integralima od nekoliko stotina kuna, odnosno hiljada dinara većmoraju ponuditi jeftina izdanja uz pravi marketing i promociju, pravi plasman tih proizvoda. Akcije, specijalni popusti za učenike, reklame po časopisima i novinama, na bilbordima u blizini škola, plakatima, lecima, čime god. Neka sprovedu istraživanje, neka vide šta mlađi žele i kako im dati to. Neka krenu u akciju privlačenja novih čitalaca. Sve je bolje od čekanja na dnu reke dok te nanosi mulja ne prekriju. Darkvud pokušava da pliva i diže talase, a ako ostvare cilj i jednog dana izbace ta svoja izdanja na kioske to će biti znak da su uspeli u tome i prvi znak vitalnosti na domaćoj sceni ko zna od kada. Ja im skidam kapu samo za trud.
Morao sam ovo da napišem i izbacim. Hvala svima koji su pročitali do kraja.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28989 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/11/2012 : 17:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xander
Za mene tu nema prevelike dileme sc all the way.
Stvarno ne mogu dovoljno da nahvalim Darkvud zbog izbacivanja pristupačnog mekog poveza na tržište. Takav potez nam je trebao u situaciji u kojoj se scena nalazi. Većina izdavača prihvata stanje na tržištu i izbacuje male tiraže skupih tvrdokoričenih izdanja namenjenih uskom krugu situiranih čitača i kolekcionara. Niko to ne pokušava da promeni, niko ne pokušava da rizikuje. Tako imamo situaciju da ta publika sve više stari, a ja se pitam da li mlađi naraštaji pristižu u dovoljnom broju da ovo makar pokriju? Uvećanje broja konzumenata strip izdanja je misaona imenica sa sadašnjim stanjem i politikom izdavača. Ko ima pristupačna izdanja namenjena mlađima, učenicima osnovnih i srednjih škola i studentima? Stripovi ne počinju da se čitaju u 30.-toj godini, moraju se pojaviti stripovi čija su ciljna grupa upravo ovi naraštaji. Svakako da se broj čitalaca ne može nikada vratiti na onaj broj iz stare Jugoslavije. Ali uveren sam da tamo ima mlađih čitalaca koji verovatno čitaju skenove po internetu u nedostatku ičega interesantnog na domaćoj sceni. Izdavači njih moraju pronaći i animirati za svoju izdavačku produkciju. To neće postići tvrdokoričenim integralima od nekoliko stotina kuna, odnosno hiljada dinara većmoraju ponuditi jeftina izdanja uz pravi marketing i promociju, pravi plasman tih proizvoda. Akcije, specijalni popusti za učenike, reklame po časopisima i novinama, na bilbordima u blizini škola, plakatima, lecima, čime god. Neka sprovedu istraživanje, neka vide šta mlađi žele i kako im dati to. Neka krenu u akciju privlačenja novih čitalaca. Sve je bolje od čekanja na dnu reke dok te nanosi mulja ne prekriju. Darkvud pokušava da pliva i diže talase, a ako ostvare cilj i jednog dana izbace ta svoja izdanja na kioske to će biti znak da su uspeli u tome i prvi znak vitalnosti na domaćoj sceni ko zna od kada. Ja im skidam kapu samo za trud.
Morao sam ovo da napišem i izbacim. Hvala svima koji su pročitali do kraja.


Ne znam za Srbiju, ali za Hrvatsku ovo sigurno nije točno.
Bookglobe npr. stalno pokušava s novim kiosk projektima, sad su nedavno krenuli s nekoliko različitih Garfield izdanja. Egmont je preuzeo Marvel i radi neke nove superjunake. Fibra je pokušala s Rat-manom. Itd itd. Dakle, pokušava se.

Darkwoodu svaka čast na hrabrosti i inicijativu, ja jako dobro znam koliko su te cijene suludo niske i koliko je to riskantno. Optimist u meni je oduševljen. Šizofreni pesimistični ja je rezigniran jer je uvjeren da je sve to uzalud, jer nove publike N.E.M.A.

Lako je bacati drvlje i kamenje na integrale od par stotina kuna i tražiti jeftina izdanja, to je vrlo popularno zadnjih par godina. Nitko međutim nije uzeo u obzir da je more jeftinih kiosk izdanja pomrlo u međuvremenu. Ako na kioscima ne može uspjeti Talični Tom po, koliko ono, 300 dinara?, kako će uspjeti Povratak zemlji (namjerno sam njega uzeo kao primjer, jer cu ga i sam objaviti, pa da se to ne shvati kao napad na kvalitet stripa) po, ne znam, 400 ili koliko već, u pretplati? Imali smo jeftino izdanje Spajdermena, uz Batmana, najjače filmske franšize u zadnjih desetak godina za koju svako drugo dijete zna, pa opet nije uspjelo. A Povratak zemlji bi tu trebao uspjeti? Znam, treba pokušati i treba se nadati, ali pogledajte u kojem društvu i kojim uvjetima živimo, pogledajte hladne glave, objektivno.

Ono što se u zadnje vrijeme događa nakon ovog buma izdavaštva je svojevrsna implozija i zasićenost stripovima. Ljudi kao da traže razloge da nešto ne kupuju. I onda se uredno žale da su stripovi skupi. Sad, kad Slobo pravi vratolomije da ljudima ponudi stripove praktički džabe, opet će se naći novi izgovori zašto to sad ipak opet nije "to pravo". Ma da im da stripove doslovno džabe, ali doslovno džabe, opet ne bi bilo dobro, opet bi bilo hrpa pitanja i negodovanja (doživio osobno sad na Interliberu, svakom kupcu smo dali Rat-mana na poklon i klasika... zašto to, zašto ne ono, ja bi ovako, itd itd).

Širenje publike je jedna lijepa fatamorgana. Nije tako opasna sve dok imate čuturu s vodom za pasom...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 23/11/2012 : 18:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ako na kioscima ne može uspjeti Talični Tom po, koliko ono, 300 dinara?, kako će uspjeti Povratak zemlji (namjerno sam njega uzeo kao primjer, jer cu ga i sam objaviti, pa da se to ne shvati kao napad na kvalitet stripa) po, ne znam, 400 ili koliko već, u pretplati? Imali smo jeftino izdanje Spajdermena, uz Batmana, najjače filmske franšize u zadnjih desetak godina za koju svako drugo dijete zna, pa opet nije uspjelo. A Povratak zemlji bi tu trebao uspjeti? Znam, treba pokušati i treba se nadati, ali pogledajte u kojem društvu i kojim uvjetima živimo, pogledajte hladne glave, objektivno.

Ono što se u zadnje vrijeme događa nakon ovog buma izdavaštva je svojevrsna implozija i zasićenost stripovima. Ljudi kao da traže razloge da nešto ne kupuju. I onda se uredno žale da su stripovi skupi. Sad, kad Slobo pravi vratolomije da ljudima ponudi stripove praktički džabe, opet će se naći novi izgovori zašto to sad ipak opet nije "to pravo". Ma da im da stripove doslovno džabe, ali doslovno džabe, opet ne bi bilo dobro, opet bi bilo hrpa pitanja i negodovanja (doživio osobno sad na Interliberu, svakom kupcu smo dali Rat-mana na poklon i klasika... zašto to, zašto ne ono, ja bi ovako, itd itd).

Širenje publike je jedna lijepa fatamorgana. Nije tako opasna sve dok imate čuturu s vodom za pasom...



470 8)

Ne znam, da se prebrojimo :P
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
396 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 23/11/2012 : 19:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by xander
Za mene tu nema prevelike dileme sc all the way.
Stvarno ne mogu dovoljno da nahvalim Darkvud zbog izbacivanja pristupačnog mekog poveza na tržište. Takav potez nam je trebao u situaciji u kojoj se scena nalazi. Većina izdavača prihvata stanje na tržištu i izbacuje male tiraže skupih tvrdokoričenih izdanja namenjenih uskom krugu situiranih čitača i kolekcionara. Niko to ne pokušava da promeni, niko ne pokušava da rizikuje. Tako imamo situaciju da ta publika sve više stari, a ja se pitam da li mlađi naraštaji pristižu u dovoljnom broju da ovo makar pokriju? Uvećanje broja konzumenata strip izdanja je misaona imenica sa sadašnjim stanjem i politikom izdavača. Ko ima pristupačna izdanja namenjena mlađima, učenicima osnovnih i srednjih škola i studentima? Stripovi ne počinju da se čitaju u 30.-toj godini, moraju se pojaviti stripovi čija su ciljna grupa upravo ovi naraštaji. Svakako da se broj čitalaca ne može nikada vratiti na onaj broj iz stare Jugoslavije. Ali uveren sam da tamo ima mlađih čitalaca koji verovatno čitaju skenove po internetu u nedostatku ičega interesantnog na domaćoj sceni. Izdavači njih moraju pronaći i animirati za svoju izdavačku produkciju. To neće postići tvrdokoričenim integralima od nekoliko stotina kuna, odnosno hiljada dinara većmoraju ponuditi jeftina izdanja uz pravi marketing i promociju, pravi plasman tih proizvoda. Akcije, specijalni popusti za učenike, reklame po časopisima i novinama, na bilbordima u blizini škola, plakatima, lecima, čime god. Neka sprovedu istraživanje, neka vide šta mlađi žele i kako im dati to. Neka krenu u akciju privlačenja novih čitalaca. Sve je bolje od čekanja na dnu reke dok te nanosi mulja ne prekriju. Darkvud pokušava da pliva i diže talase, a ako ostvare cilj i jednog dana izbace ta svoja izdanja na kioske to će biti znak da su uspeli u tome i prvi znak vitalnosti na domaćoj sceni ko zna od kada. Ja im skidam kapu samo za trud.
Morao sam ovo da napišem i izbacim. Hvala svima koji su pročitali do kraja.


Ne znam za Srbiju, ali za Hrvatsku ovo sigurno nije točno.
Bookglobe npr. stalno pokušava s novim kiosk projektima, sad su nedavno krenuli s nekoliko različitih Garfield izdanja. Egmont je preuzeo Marvel i radi neke nove superjunake. Fibra je pokušala s Rat-manom. Itd itd. Dakle, pokušava se.

Darkwoodu svaka čast na hrabrosti i inicijativu, ja jako dobro znam koliko su te cijene suludo niske i koliko je to riskantno. Optimist u meni je oduševljen. Šizofreni pesimistični ja je rezigniran jer je uvjeren da je sve to uzalud, jer nove publike N.E.M.A.

Lako je bacati drvlje i kamenje na integrale od par stotina kuna i tražiti jeftina izdanja, to je vrlo popularno zadnjih par godina. Nitko međutim nije uzeo u obzir da je more jeftinih kiosk izdanja pomrlo u međuvremenu. Ako na kioscima ne može uspjeti Talični Tom po, koliko ono, 300 dinara?, kako će uspjeti Povratak zemlji (namjerno sam njega uzeo kao primjer, jer cu ga i sam objaviti, pa da se to ne shvati kao napad na kvalitet stripa) po, ne znam, 400 ili koliko već, u pretplati? Imali smo jeftino izdanje Spajdermena, uz Batmana, najjače filmske franšize u zadnjih desetak godina za koju svako drugo dijete zna, pa opet nije uspjelo. A Povratak zemlji bi tu trebao uspjeti? Znam, treba pokušati i treba se nadati, ali pogledajte u kojem društvu i kojim uvjetima živimo, pogledajte hladne glave, objektivno.

Ono što se u zadnje vrijeme događa nakon ovog buma izdavaštva je svojevrsna implozija i zasićenost stripovima. Ljudi kao da traže razloge da nešto ne kupuju. I onda se uredno žale da su stripovi skupi. Sad, kad Slobo pravi vratolomije da ljudima ponudi stripove praktički džabe, opet će se naći novi izgovori zašto to sad ipak opet nije "to pravo". Ma da im da stripove doslovno džabe, ali doslovno džabe, opet ne bi bilo dobro, opet bi bilo hrpa pitanja i negodovanja (doživio osobno sad na Interliberu, svakom kupcu smo dali Rat-mana na poklon i klasika... zašto to, zašto ne ono, ja bi ovako, itd itd).

Širenje publike je jedna lijepa fatamorgana. Nije tako opasna sve dok imate čuturu s vodom za pasom...



Ok, ne znam toliko za Hrvatsku, pisao sam više o stanju u Srbiji. A da je veliki broj kiosk izdanja propao, jeste. Bilo je toga i u Srbiji. Posle svega svakako da mora na sve to sa jeftinim izdanjima da se gleda sa dozom pesimizma. Nije lako izdavačima da animiraju nove čitaoce ali nešto mora da se pokušava i dalje, stalno. Meni je to životno pitanje za scenu. Šta će se desiti kroz 10, 20, 30 godina ako se nista ne pokuša? Ko će tada da čita stripove? Da budemo jasno, to je problem sa kojim se suočavaju sva tržišta stripova širom sveta. Kod nas su ratovi, godine nemaštine i teška finansijska situacija samo ubrzale taj proces.

Edited by - xander on 23/11/2012 19:14:05
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28989 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/11/2012 : 19:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by Markos
Ako na kioscima ne može uspjeti Talični Tom po, koliko ono, 300 dinara?,


470 8)


Ja pamtim da su prvi brojevi bili 300 dinara uz neku karticu ili nešto.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28989 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/11/2012 : 19:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xander
Ok, ne znam toliko za Hrvatsku, pisao sam više o stanju u Srbiji. A da je veliki broj kiosk izdanja propao, jeste. Bilo je toga i u Srbiji. Posle svega svakako da mora na sve to sa jeftinim izdanjima da se gleda sa dozom pesimizma. Nije lako izdavačima da animiraju nove čitaoce ali nešto mora da se pokušava i dalje, stalno. Meni je to životno pitanje za scenu. Šta će se desiti kroz 10, 20, 30 godina ako se nista ne pokuša? Ko će tada da čita stripove? Da budemo jasno, to je problem sa kojim se suočavaju sva tržišta stripova širom sveta. Kod nas su ratovi, godine nemaštine i teška finansijska situacija samo ubrzale taj proces.


Put u pakao popločan je dobrim namjerama. Bojim se doslovno nitko od nas ovdje strip izdavača ne može nositi teret širenja scene u tim razmjerima o kojima se priča. Što će biti kroz 10, 20, 30 godina? A što će biti s izdavačima DANAS?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 23/11/2012 : 20:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by Markos
Ako na kioscima ne može uspjeti Talični Tom po, koliko ono, 300 dinara?,


470 8)


Ja pamtim da su prvi brojevi bili 300 dinara uz neku karticu ili nešto.



Uz karticu, da. Ali na kiosku su 470 :)
Slucajnom kupcu je - 470 :)

I ja placam po toj ceni :)
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/11/2012 : 20:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Ja pamtim da su prvi brojevi bili 300 dinara uz neku karticu ili nešto.



430 su bila prva 3 broja. Ali si delimično u pravu, jer Trafike VČ postoje širom Beograda, a ima ih u Novom Sadu, Kraljevu, Kragujevcu, Šapcu... Pola Srbija pokrivaju tako (barem po broju stanovnika) pa dobar deo ljudi može da kupi po 300-tinjak dinara.
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
396 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 23/11/2012 : 21:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Put u pakao popločan je dobrim namjerama. Bojim se doslovno nitko od nas ovdje strip izdavača ne može nositi teret širenja scene u tim razmjerima o kojima se priča. Što će biti kroz 10, 20, 30 godina? A što će biti s izdavačima DANAS?



A da izdavači pokušaju nešto zajedničkim snagama? Na primer da otvore striparnice u većim mestima koja ih nemaju? Ili ne postoji kapacitet i snaga za tako nešto? Izdavači nekako danas preživljavaju i opstaju. Nisam naravno upućen u detalje postojanja ali ne primećujem gašenje nekih ozbiljnih izdavača prethodnih godina. Dokle je taj status quo održiv, videćemo.

Imam i jednu drugu ideju. Žene su veći čitači od muškaraca kada su u pitanju knjige. Znači, ženski strip. Možda nekome deluje smešno ali, naprimer, veliki deo manga produkcije čine upravo stripovi ove tematike. Druga je stvar što kod naših ženskih konzumenata ne postoji kultura čitanja stripova. Nisam dugo na forumu ali se nešto ne sećam da sam naišao na neku članicu. Možda izdavači mogu preduzeti korake u tom pravcu?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37432 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/11/2012 : 21:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Ne znam po kakvoj sabloni citaju zene, ali nesto sumnjam da bi moja citala mange. Ionako joj je cela strip forma s oblacicima nekako odbojna, ali da bi joj strip dobro sjeo mora imati dobru zivotnu pricu, glavni junak(junaci) mora proci kroz neka zivotna iskustva, pa i da su teska.

No, to uopste ne znaci da sve zene traze takvo nesto u stripu. Mora da su takve vise ove sto u principu ne citaju stripove.



- drukcije veoma zanimljiva i aktualna tema, samo topic mozda nije pravi

s jedne stvari ima marko pravo ali mi s druge strane nesto govori (neki 6. cut?) da bi kod DW sve skupa moglo uspijeti, ne samo za SC vec i sistem s pretplatom za vece HC mrcine
ali istina je da je trziste stvarno naplavljeno raznim izdanjima, plus i dupliranja ovdje i ondje, a kiosk stvari vise skoro i nema :(


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 23/11/2012 21:28:20
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 23/11/2012 : 23:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Ne znam po kakvoj sabloni citaju zene, ali nesto sumnjam da bi moja citala mange. Ionako joj je cela strip forma s oblacicima nekako odbojna, ali da bi joj strip dobro sjeo mora imati dobru zivotnu pricu, glavni junak(junaci) mora proci kroz neka zivotna iskustva, pa i da su teska.



Ima toga i u mangama
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/11/2012 : 23:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xander

Jesu li ocene na francuskom Amazonu merodavnije?


Isti đavo...

quote:
Originally posted by xander

Priznajem ovaj album 51 ne stoji toliko loše ali ovaj sledeći koji bi valjda trebalo da bude nastavak ima 11 jedinica.


Nije direktni nastavsk, Zorkonci imaju početak, sredinu i kraj, samo je jedna sporedna nit ostala nerazrešena za naredni album, a isto tako je i u broju 52...

Što se same Tamne strane Z tiče, kao što sam vež pričao na drakvudovom forumu, ona ima problem velikog slova "Z" na naslovnici, pa su očekivanja odmah veća, a kritike oštrije.

quote:
Originally posted by xander

Nisam rekao da ga neću kupiti ali se oko Spirua premišljam što nije slučaj sa ostala tri stripa. Pre svega što pored neizvesne budučnosti ovo izdanje donosi i veliku rupu u izdavanju.


Jasno, ali kretanje od početka nije bila opcija, a sve ostalo pravi rupu. No, svakom svoje.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 23/11/2012 : 23:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče "ženskog" stripa - evo jednog izleta u nepoznato iz prošle godine: Young Kim, Stephenie Meyer - Somrak : roman v stripu (Mladinska knjiga):

Stripovska priredba prvog dela mega uspešnice iz sage Somrak - Twilight - vampiri i slično:

Broj stranica: 224
21,2 x 14 cm
Cena: 19,95 eur

Stephenie Meyer avtorica sveckog bustera Somrak u 12 jezika, franšiza rastura po nježnom polu, knjiga br 1. više tjedana New York Timesa, romantika, vampiri, porcelanaste djevojke, dlakavi muškarci (tamo gde je nužno valjda!):
[/quote]

I čisto sumnjam, da su prodali neke velike kolicine tih stripova. I to uz činjenicu da su kod nas žene i djevojke knjige kupovale i posuđivale ko lude. I baš bih volio da me neko demantuje kad sam reko prošle godine, da če ovaj strip pročitati šačica žena&djevojaka.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22168 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/11/2012 : 23:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
E pa ako ovo Twilight sranje nije dobro proslo, onda ne znam ni ja vise...
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
396 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 24/11/2012 : 00:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
Naravno da treba raditi i na promociji takvih izdanja. Pogotovo što su ona namenjena publici koja tipično ne čita stripove. A takva bi izdanja imala potpuno drugačiji ciljni segment tržišta od ostale strip ponude. I ništa ne može preko noći. Na izgradnji neke nove čitalačke baze mora se raditi dugo i stripljivo, uz rizike i odricanja.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/11/2012 : 00:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je 20 evra za jedan tankobon too much čak i za Sloveniju.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
465 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 24/11/2012 : 10:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Jeste zabiberena cena. Algoritam je objavio to isto izdanje u mekom povezu za 30 kuna.

Edited by - stripadzija on 24/11/2012 10:12:52
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 24/11/2012 : 10:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>pričao na drakvudovom forumu


Apropo, zašto je naslov ovog topika "Dakwood noviteti" umjesto "Duckwood"?

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000