forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 STAR TREK UNIVERSE - sve o Zvjezdanim stazama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13380 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 02/06/2023 : 16:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Kul, bacicu pogled onda.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1565 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 02/06/2023 : 18:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Pa kaj sam ja reko?

Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1565 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 19/06/2023 : 13:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Prva epizoda druge sezone SNW prilicno dobra. Fokus najvise na Spocka, Ethan Peck sve bolji, ima Klingonaca i akcije, a nova sefica strojarstva mi je fora. Koncept jedna epizoda jedna prica definitivno je bolji od jedne sezone jedne price, trecoj sezoni Picarda usprkos. Cekam i ostatak sezone.

Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1565 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/06/2023 : 11:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Druga epizoda SNW bila je sudski procedural. Usprkos dva-tri rub-it-in-your-face momenta, vrlo dobra epizoda kojom se rijesio cliffhanger prve sezone. Najzabavnije kad Ortegas i M'Benga analiziraju vulkanski govor tijela
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1565 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 03/07/2023 : 07:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Kaj samo ja gledam drugu sezonu SNW? I treca epizoda je jako dobra, ovaj puta jos jedno putovanje kroz vrijeme u nase stoljece, ali ne u Los Angeles kao u skoro svakom Treku, vec u Toronto, a fokus je na La'an i kapetanu Kirku koji pokusavaju ispraviti krive vremenske Drine. Zanimljive varijacije na motive nekih prijasnjih klasicnih epizoda u kojima TOS i VOY putuju kroz vrijeme. Jedino zivcira to preglumljivanje negativaca, jel bas moraju stalno iritirati na isti nacin? Ali zato lik strojarke Pelije pravo osvjezenje, zena je turbo zabavna. Sve u svemu, super i treci puta. Sinopsisi iduce dvije epizode takodjer obecavaju.



Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7855 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/07/2023 : 19:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kome se to da razvlaciti. Serije se danas ne gledaju kao prije. Cekas da izađe sve i stuces u dan dva.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6986 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/07/2023 : 23:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Gledam ja redovito. Puno veći gušt mi je pratiti seriju iz tjedna u tjedan. I slažem se s ocjenom/ocjenama, za sada jako dobro. Pelija hit! Ali i ostali likovi su super i to je, rekao bih, glavni razlog zašto je serija toliko dobra. Drago mi je što će ići i treća sezona.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1565 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 10/07/2023 : 07:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Nek bindza ko hoce, ovo nema smisla bindzat kad nije jedna cijela prica po sezoni. Cetvrta epizoda za sada u sezoni najvise TOS-ovska i nazalost najslabija, iako ima jako dobru premisu i postavlja vrijedna pitanja, recimo koliko su sjecanje i uspomene kljucne za licnost pojedinca. Medjutim, nekako se svi dijelovi ipak nisu sastavili u cjelinu, sto ne znaci da epizoda nije dobra, tek solidna.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6986 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/07/2023 : 10:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
U potpunosti se slažem s ocjenom za četvrtu epizodu. Šteta jer je mogla biti vrhunska epizoda.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1565 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/07/2023 : 16:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Peta epizoda o Spockovoj zarucnickoj ceremoniji je bila prilicno dobra, mozda kojih desetak minuta preduga, ali po meni uspjeli balans komedije, drame i romantike. Ethan Peck je kao Spock izvrstan, dobra je i ova koja glumi Chapell, bolja nego sto sam mislio u pocetku. A di je Pelija, vec druga epizoda bez nje.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6986 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/07/2023 : 19:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je peta epizoda bila odlična. Jedino kad njih tri odu u onaj neki međuprostor tražiti pomoć, to mi je bilo malo bezveze, ali ostalo sve super!

Jess Bush koja glumi Chapel mi je izvrsna. Ne znam kako su ju uspjeli iskopati, filmografija joj je praktički nepostojeća.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1565 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 19/07/2023 : 13:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Meni bi epizoda mozda bila odlicna da vec treci ili cetvrti put u sezoni i pol nisu Vulkanci prikazani na taj nekakav polukomican ili na nacin da namjerno izazivaju iritantnost. To mi je odmak od respekta izmedju Zemlje i Vulkana u TOS (filmovima), a odmak je vidljiv u ENT, gdje su bili maltene neprijatelji. A mi njima i smrdimo. Ma bila je u biti dobra epizoda, vrh kad se Spocku digo na La'an!!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6986 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/07/2023 : 17:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Meni bi epizoda mozda bila odlicna da vec treci ili cetvrti put u sezoni i pol nisu Vulkanci prikazani na taj nekakav polukomican ili na nacin da namjerno izazivaju iritantnost. To mi je odmak od respekta izmedju Zemlje i Vulkana u TOS (filmovima), a odmak je vidljiv u ENT, gdje su bili maltene neprijatelji. A mi njima i smrdimo. Ma bila je u biti dobra epizoda, vrh kad se Spocku digo na La'an!!




Mislim da se, unatoč tim nekim komičnim ili iritantnim momentima, Vulkance ipak prikazuje s poštovanjem. A Spock mi je ovdje bio genijalan, stvarno je dobar Peck.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6986 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/07/2023 : 22:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Šesta epizoda uvjerljivo najslabija do sada. Jedino mi je fora završna scena.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1565 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 23/07/2023 : 21:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Mozda ti je promaklo, ali ovaj tjedan su iznimno isle dvije epizode SNW. Meni je sesta bila OK, onako TNG-ovska, standardna, ali ona s planetom zaborava mi je bila slabija. Ova s Uhurom je imala svojih slabosti, ali i mana. Zadnja scena je bila fora, slazem se.

Sedma epizoda je crossover s Lower Decks. Mogu reci i da je ispala puno vise epizoda Lower Decks nego SNW. Pocela mi je usiljeno i cak i iritantno, ali kako je prolazila, ispala je na kraju skroz simpa, mada nista vise od toga.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6986 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/07/2023 : 02:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ma meni najviše bode oči što se sve zasniva na njenim riječima. Znači unište stanicu bez ikakvog dokaza i još Sam Kirk kaže da će napisati članak o novootkrivenoj vrsti. Mislim, što će točno napisati unutra? "Postoji neka vrsta, Uhura nam je rekla."

E, i hvala za Lower Decks crossover. Nije mi bilo na kraj pameti da bi mogla izaći ovaj tjedan.

Edit:
Pogledao i sedmu epizodu i simpatična je. Ekipa iz Lower Decks mi je standardno slaba (zato sam i odustao od serije nakon prve sezone), ali Pike & co. izvlače stvar i sve skupa ispada zabavno.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 27/07/2023 00:12:36
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1565 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 31/07/2023 : 15:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Osma epizoda bila je zanimljiva, mracna, ne laka za gledanje, dodala je nesto razvoju lika M'Benge i opet postavila neka teska pitanja, ali u globalu nekako ne znam, ne mogu reci da je predstavila nesto revolucionarno novo, ni u kanonu Zvjezdanih staza, niti opcenito sto se tice ratnih/poratnih ili veteranskih prica. Ali opet, ne radi se o losoj epizodi, no isto tako niti o fantasticnoj. Razocarala svakako nije.

I ako sam dobro shvatio, iduca epizoda bit ce mjuzikl!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1565 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 31/07/2023 : 15:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Eh da, Ethan Peck (Spock) je unuk Gregoryja Pecka, a Jack Quaid (Boimler iz Lower Decks) sin Meg Ryan i Dennisa Quaida. Jel se sjeca netko Unutarnjeg svemira, Predjela snova i Velikih vatrenih lopti?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6986 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 31/07/2023 : 17:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za osmu epizodu. Svakako zanimljiva, ali nekako bez pravog zaključka, s malo banalnim krajem.

Mjuzikl? Jedva čekam!

Što se tiče starih Quaidovih filmova, sjećam se Unutarnjeg svemira i Velikih vatrenih lopti, ali ne i Predjela snova. To bi bilo ovo: https://www.imdb.com/title/tt0087175/ ?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1565 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 31/07/2023 : 19:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Da, to je tocno taj film, Predio snova, ta mi se kazeta bila izlizala od gledanja. Najnovija uloga ce mu biti u Marshallu Bassu, sto je spin-off Yellowstonea.

Mjuzikl? Drago mi je da si barem ti pozitivan 😂
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6986 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/08/2023 : 06:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


Ma ja nisam mjerodavan, slab sam na mjuzikle.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6986 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/08/2023 : 06:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Deveta epizoda:

Da, ima cringe momenata i moglo je to biti bolje, ali glumačka ekipa je odradila dobar posao na čelu s odličnim Mountom.

A Klingonci su pokidali.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 06/08/2023 : 14:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
tng nostalgičari s(mo)u konačno iscijedili zadnju kap soka iz limunove kore :)

jedan od komentara:

What a bitter, sweet finale for "Star Trek, TNG".
Thank you for "Picard III".
I'm an 80 year old "TREKKI" and it's been one of my life's greatest memories.


Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 06/08/2023 14:53:50
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 06/08/2023 : 14:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
snw rastura, scenaristički ništa posebno, ali ekipa mi je draga, ep9 smijeh živi


Till I Collapse
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1565 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 06/08/2023 : 15:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Deveta epizoda SNW bolja nego sto sam ocekivao, umro sam kad se taj Klingon Boy Band pojavio 😂
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000