forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Parker 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

jaki
Advanced Member



Croatia
25931 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/12/2022 : 01:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Iako ne volim preteške stripove,Parker mi ostaje u kolekciji jer je odličan.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3561 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/12/2022 : 07:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Preteški u smislu tematike ili veličine knjige?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25931 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/12/2022 : 13:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
kg.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/12/2022 : 13:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@jaki, oko sokolovo.



DW je preveo čak i američku veličinu odijela na europsku.

Edited by - Peyo on 31/12/2022 13:16:55
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 31/12/2022 : 14:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
A i "wife's brother" u puno kompaktniji i efektniji domaći izraz, da se vidi bogatstvo jezika koje Amerikanci nemaju :)
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3561 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/01/2023 : 21:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Stigli su i na moju adresu ovi deluks primerci Parkera pa je pala jedna obnova gradiva:


#1 Lovac / ubija koliko je dobro, savršena priča od početka do kraja.

#2 Tvrtka / i dalje odlično, ali po meni ovde se malo preteralo sa tekstualnim predlošcima.

#3 Pljačka / Ocean's 11 je za fensere, Pljačka je prava stvar. Ova priča je vrhunac serijala, Grofield i njegovi lucidni ratni tripovi su mi vrhunski odrađeni.

#4 Ubijalište / dobru zabavu pruža jurnjava po zatvorenom lunaparku i kući smeha & ogledala, ali ovde se već oseti pad i manji broj stranica u odnosu na prethodne priče ostavlja gorak ukus nedovršenosti.

Čovjek s licem za bijeg & Sedmina su simpatične priče koje se fino nadopunjuju sa ostatkom serijala. Prvi put čitam ovu novu Brubakerovu priču Sutra, Sutra, i Sutra i prijatno me je iznenadio jer zeznuta je rabota pokušati ispričati priču o Parkeru na bolji način od Cooka pa Brubiša to nije ni pokušao - ispričao je priču o Grofieldu


Gotivno mi je što i svaka priča ima svoj sopstveni kolor motiv, i mora se priznati da je fascinantno na koji način je Cooke uspeo da postigne nemoguće: njegova strip verzija Parkera je kreativna i originalna, ali u isto vreme i verna adaptacija romana o Parkeru. Mislim da ne bi preterivali kada bi rekli da je ovo skoro pa nedostižan domaći zadatak za sve druge autore.

Po meni su i Darkwoodova izdanja bila odlično odrađena, ali ipak nisam odoleo Absolute Parkeru: original farba za prvu priču, super naslovnice, veći format, bonus Brubakerova priča, brdo skica i ilustracija, kao i razgovori sa Cookom i drugim autorima. Cooke je bio težak čovek za saradnju, ali je bio neverovatno kreativan i originalan, gromada od čoveka! I moram priznati da se oseća neka tuga koja prožima razgovore sa Cookom i o njemu: Westlake je preminuo pre nego što je video Cookov rad na Parkeru, a Cooke je preminuo pre nego što je adaptirao sve priče o Parkeru koje je planirao, kao što nije stigao ni da odradi zajednički strip sa Brubakerom koji su planirali. Pretužno :(

Darkwoodov Parker je iz ko zna kojeg razloga bio jedan od lošije prodavanih DW izdanja i nadam se da će ovaj put publika bolje prihvatiti Parkera i da ćemo uskoro u istoj ambalaži dobiti i New Frontier. Cooke je vrhunski autor i zaslužuje vrhunski tretman
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37365 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/01/2023 : 23:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja se jos malo drzim na laganoj vatri dok i ja ne krenem da citam ponovno, ovaj put ovu slurpslurp masthevusa opremu. Ali ne dam, tiho patim i produzivam ovo vrijeme... :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10828 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/04/2023 : 09:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
drugari, imate li sta da proporucte of darwyna cooka na temu kriminala (da uzmem sta dok je ziv book depository)? mislio sam da je imao jos koji rad oko toga, al nesto sam izgleda promasio
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/04/2023 : 09:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nema Cooke više "čistih" krimi stripova, mada ti preporučam Catwoman: Selina's Big Score koji je praktički heist akcijski strip s praktički nimalo superherojštine. Taj je strip dio kolekcije Batman: Ego & Other Tails u kojoj se nalazi još nekoliko jako dobrih Batmanovih priča, mada će i to nekada u budućnosti objaviti Fibra koliko se sjećam. Također, sličnog đira je i Batman / The Spirit crossover, kao i onaj Cookeov run na Spiritu, al to je više onako pulpy krimić sa simpatičnim humorom. Nema previše "sirovih" elemenata kao u Parkeru.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10828 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/04/2023 : 09:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
hvala paka
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/06/2023 : 10:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nisam uspio dovršiti iako mi je do treće knjige bilo sasvim ok. Mislim da mi je entuzijazam ubila diskrepancija između nijemih kadrova i iznenadne tekstualne poplave u pojedinim dijelovima, odnosno drugim riječima - nema mi dobro izbalansiran tok radnje. Inače su priče jako kul i krasi ih posebna atmosfera dok je sam crtež super! Baš jako volim ovakav oldskul stil s povremenim rasterskim sjenčanjem koji me baca u neka bolja prošla vremena.
Izgleda da sam trenutno ipak previše u Brubakerovom izbalansiranom načinu pričopričanja pa ću ovome dati još jednu šansu kad me malo popusti.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/08/2023 : 09:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ok mi je Parker ali me nije oduševio. Kužim da je Cooke majstor ali nekako mi ne paše njegov stil za ove priče, nekako mi je previše.. zgodan. Sve je nacrtano tako zgodno, a priče su zapravo opore, bešćutne, tvrde. Nekako zamišljam da bi ovim knjigama više pasao stil Jima Holdawaya iz Modesty Blaise.

Što se samih priča tiče, ok, cijenim surovi, svedeni način na koji je prikazan glavni lik, bešćutnost sa principima. Poštujem to što se nidgje ne ide na udovoljavanje čitateljima nekim mekanijim momentima nego je priča tvrda do kraja, jer svijet podzemlja je takav i nema mjesta za mekoću. Al opet, nekako mi nije simpatičan Parker, a i kad se sve zbroji, opet on bude ko i Blek - nepogrešiv, a svi drugi bedaci.

Žalim što moram reći da mi je Tyler Cross puno draži strip iz tog cartoony noir žanra. Znam da je Darwin Cooke cool umjetnik, a Bruno i Nury samo zanatlije i plaćenici i znam da je Cooke išao direktno na izvor, da je priču doživio osobno, dao sve od sebe, dok su ova dvojica samo napravili kompilaciju najboljih modernih krimića ali ipak.. Nekako mi je Brunov edgy Cartoon Networks stil bolje legao na tvrde noir priče - mislim da je to zbog velikih oka koje Parker ima. Znači, u Tyler Crossu su oči stisnute, samo prorezi i to odmah daje tu neku "tvrđu" atmosferu, a ovdje ko Cookea zbog tih velikih oka strip izgleda ko meka pufasta maca koja se pravi da je opaka..
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 23/08/2023 : 08:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Osvrt na pojedinačne priče:

Lovac - klasika, sama srž Pakera. Rat individualca i organizacije, odličan uvod u lik i djelo. Jednostavna ali ikonska priča koja će inspirirati i obrađivati se još desetljećima.

Tvrtka - čudna priča, sad odjednom Parker ima hrpu prijatelja koji svi jedva čekaju napasti mafiju, na kraju ispada da je Parkerova mafija jača od prave mafije. Ta postavka mi nije legla.

Pljačka - odličan heist krimić o velikom poslu koji pođe u krivo

Ubijalište - pucačina, nije loše. Bolje od Tvrtke, lošije od Lovca i Pljačke

One neke kratke priče - pročitao, zaboravio
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/08/2023 : 10:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uf, meni je Tvrtka jedan od tip stripova ikad.
Baš ono pravo jebanje matera, srednji prst svima i svemu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/08/2023 : 12:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
... Znam da je Darwin Cooke cool umjetnik, a Bruno i Nury samo zanatlije i plaćenici i znam da je Cooke išao direktno na izvor, da je priču doživio osobno, dao sve od sebe, dok su ova dvojica samo napravili kompilaciju najboljih modernih krimića ali ipak.. Nekako mi je Brunov edgy Cartoon Networks stil bolje legao na tvrde noir priče - mislim da je to zbog velikih oka koje Parker ima. Znači, u Tyler Crossu su oči stisnute, samo prorezi i to odmah daje tu neku "tvrđu" atmosferu, a ovdje ko Cookea zbog tih velikih oka strip izgleda ko meka pufasta maca koja se pravi da je opaka..





OK, Parker ti nije legao.

Meni osobno je Parker puno bolji (i crtež i priča) od Tylera , a Nuryja jako cijenim.

Edited by - Peyo on 23/08/2023 12:34:15
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37365 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/08/2023 : 17:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Upravo tako, Peyu svaka ko predsjednicka!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1772 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 23/08/2023 : 19:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Dugo Parkera nisam hteo da kupim pa sam uzeo 4 DW izdanja na nekoj rasprodaji, samo zato sto je bilo prejeftino. Nakanuo se da procitam i odusevio se. Toliko mi se dopalo da sam uzeo ove dve fibrine knjige u velikom formatu! Obnovicu gradivo cim zavrsim citanje nekih knjiga. Ogromna preporuka!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6071 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/08/2023 : 05:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Parker je meni par kopalja iznad Tylera, nisu uopće na istom nivou.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/08/2023 : 10:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Kad objektivno pogledam, možda bi se složio, ali kad gledam subjektivno - ne mogu oprostiti velike okice u ovakvom stripu, jednostavno mi ruši dojam i ne mogu si pomoć. A i Tyler zanemaruje karakterizaciju i građenje atmosfere i nudi samo akciju i atrakcije, a to je ono što ja kao čitatelj 21. stoljeća s malim rasponom pažnje trebam - više nasilja, više koki, više negativaca, više egzotike. Ali dobro, svakom svoje.. nego, recite, sad kad ste se već uključili, kako bi rangirali priče? Da li obožavatelji Parkera stvarno najviše cijene Tvrtku, kao što Paka tvrdi ili je neka druga favorit?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/08/2023 : 11:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Lovac i Tvrtka su praktički jedna priča po mom mišljenju. Meni je Lovac odličan, al Tvrtka mi je ipak za stepenicu bolja, baš je ono jebački strip. Pljačka je na skroz drugi kalup, stvarno dobra do odlična na svoj način, prezabavna je. Ubijalište nažalost prekratka, ko da je na brzinu napravljena, no opet mi je skroz okej.

Godinama već gledam uzeti Starkove knjige na engleskom, a nikako da to napokon napravim.

Btw,vTyler Cross je isto odličan!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 24/08/2023 11:34:52
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11704 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/08/2023 : 11:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam samo Lovca i Tvrtku ali davne 2015 tako da sam uglavnom zaboravio sve.

Vidim da sam Lovcu dao veću ocjenu od Tvrtke.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/08/2023 : 13:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
.. nego, recite, sad kad ste se već uključili, kako bi rangirali priče?



Koliko se sjećam priča mislim da bih se složio s tvojim rasporedom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20733 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/08/2023 : 13:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne kenjajte,molim vas - i Parker i Tajler su dva vrhunska stripa,svaki na svoj način.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/08/2023 : 14:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dobra probava je bitna za zdravlje.

Tyler is guilty, a white judge has said so
What right do we have to say, it's not so?
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1599 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 24/08/2023 : 18:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Hajd' kad ste već podigli ovaj topik, da iznesem i ja par utisaka i par (sitnih) zamerki
u vezi prve priče "Lovac", koju sam jedinu i pročitao u Darkvudovom izdanju.

Uvod u strip mi se nije baš nešto dopao, ta neka prenaglašenost kako bi se odmah u startu pokazalo kako je Parker tough guy,
ide ulicom i svi ga zagledaju, a tek posle nekoliko stranica mu vidimo (namrgođeno) lice.

Takođe, način na koji je došao do novca na početku mi je diskutabilan, danas nema šanse da bi mu tako nešto prošlo
u bilo kojoj banci, ali moguće da je 60-ih takvo falsifikovanje dokumenata još moglo da prođe.

I još jedna stvar koja mi je zasmetala, što ga njegova bivša supruga, kad ga ugleda živog pred njom,
oslovljava isto samo po prezimenu "Parkeru". Okej, priča je tako zamišljena da ne znamo njegovo ime, već samo prezime,
kako bi se još više naglasilo koliko je on zajeban lik, ali nema šanse da ga je žena koja je godinama živela s njim
sve vreme oslovljavala samo po prezimenu, a pogotovo u takvoj situaciji kad je uplašena i za svoj život i moli ga da je ne ubije,
logično bi bilo da mu se ulaguje po imenu, nadimku, ili makar "srce, dušo, maco, kuco", nešto u tom stilu.

Srećom, nakon ovog malo isforsiranog početka, strip postaje sve bolji i, uz možda još jednu ili dve sitnice koje su mi bile
nelogične, ali kojih sad ne mogu da se setim, zadovoljan sam tom prvom pričom, a zaslugu za to svakako ima i crtež
koji u ovakvom duotonu gradi dobru retro atmosferu.

S tim što je meni pojam za retro upravo ova jarko plava boja, kakva je i na naslovnici druge Fibrine knjige i kakva je
u Darkvudovom izdanju, takva kombinacija je korišćena i na stranicama "Vesele sveske", "Zmaja", tako tih starih školskih časopisa,
dok me ova sivo-plava boja baš i ne radi nešto; šteta što nije i u Igortovom stripu ista nijansa kao na pdf stranicama,
makar je Darkvud u svom izdanju Parkera to "ispravio".


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000