forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 139

tkosta74
Average Member

578 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 18/04/2024 : 18:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Tkosta, baš listam Strip reviju i vidim najavu za Priče iz davnine.
Mašala. daj neku ekskluzivu za livadu!

To nam treba, domaće i čisto!
Jiha!

Jeli slikano?



Nije slikano. Osim naslovnice koja je akril na platnu. Šuma Striborova kao naslovnica, a Regoč na stražnjim koricama. Evo izlazi uskoro. Hvala Mladenu na prilici, meni jedno lipo iskustvo. Prvi put sam radio po tuđem(Špišić)scenariju. Jedna je priča nacrtana digitalno, sve druge klasično. Sve je cb. Stilski(crtački)je šaroliko, ono, već sam pisao negdi o tome. Traženje, sazrijevanje, ali nadam se da će ekipi biti zanimljivo.
Priče iz davnine, Godišnjak, reprint Kartolina, Dragi moj-draga moja…skupilo se masu toga u ovih par dana. Sumnjam da će mi se ikad više ponovit da mi nekoliko albuma izađe unutar tjedan dana. Sve se manje osićan ka slikar na privremenom radu u stripu. Moźda uskoro predam papire za državljanstvo i dobijem dozvolu trajnog boravka…
Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

578 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 18/04/2024 : 19:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
E, još malo o digitaliji…volim je. Guštam u njoj crtajući, jednako kao i kad ugljen, olovka i tuš zagrabe po papiru. Jednako kao kad pinel ostavi trag na platnu, jednako kao kad uzmem glinu u ruke i zamisim je. Sve sam to ja. Nemam problema s bilo kojim alatom koji mi je dostupan da se izrazim. Samo mi je to bitno, progovoriti kroz medij. I skakati iz jednog u drugi kad se zasitim nečeg. I također nemam problema s time što se našem Frani diže kosa na glavi od ovog mog tipkanja😁
Taman radim na stripu u boji, ono, malo iscrtam, pa transparentno prođem za skicu, pa u gusto s bojama…i onda kad sidnem pola ure za tablet i zamrčin nešto na brzinu, preporodim se. Naravno, vridi i obrnuta situacija…jer sve je to gušt. Meni.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5541 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/04/2024 : 20:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I etot ga na.
Nije izbor već je dojam.
S trenutno prohladne nam livade.

Vatru pale sledeći patnici, koji su se istoj nasmiješili u brk i koračaju dalje:


Digitalni Isus - Tomislav Tomić
Šetnja - Darko Macan
Ovaj stripovski život - Bobo, Boban Solanović
Kartoline - tkosta - migranata nikad dosta


Br.











Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5541 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/04/2024 : 20:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Tkosta, priznajem.
Alat je alat.

Gušt je gušt.

Al, onda moramo bit svijesni i da je patnja - patnja.
Analogna ili digitalna.


Ovi istaknuti stripači, bar mi se tako čini, ne upadaju nit u jednu nit u drugu klopku.
Nit sreće, nit nesreće.

Piče svoje dalje.









Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/04/2024 : 09:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
di si, franc!

samo da te obavijestim: neću više imati toliko vremena baviti se žeželjom i franom, jer

ulazim u kvoti domovinskog pokreta u sektor kulture!!! nisam dobio nijedan preferencijalni glas, ni žena nije glasala za mene haha, ali s druge strane, to mi je veći motiv da budem zločesti penicilin hrvatske kulture. Mario Radić je prepoznao ovu moju tvrdokornost, pa mi daje da uđem u neka lijeva ministarstva i napravim dar mar.

odmah se bacam na posao, počistiti tu štalu. dok si reko keks stopiram dotacije markosovih slice of life salonsko ljevičarskih naslova, radim na tome da mu knjižnice ne otkupljuju to smeće kako ne bi trovao našu djecu. i godišnjak hrvatskog stripa će se pročistiti, neće tu biti mile-lale i ulaziti kojekakve papazjanije. gurat ću tebe i tkostu, i to manje na kartolinama, a više na tulipanima 2 i 3.

a tek na filmu spremam svoju specijalku. tek tu sam on fire. Četverored 2, Jakov Sedlar će ponovo jahati, pušiti tanku dugačku cigaru i nositi par mamuza od zlata te misliti da je Šejn!!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5541 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 21/04/2024 : 10:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Kad nade sve stanu, kad i Babi Marti ponestane i zadnje zrno kave, kad utihne muzika i promuknu svi zrikavci... on je tu :)


Jiiiiihaha, Smrdo!









Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/04/2024 : 10:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
o, jeee
ništa nije tako nadonosno kao stinki es

a tek saznanje da će sada ZAISTA biti moja zemlja. štelat ću ti takve veze i gurati te bez ikakvih kriterija, da će se sve prašiti!! jer, to je tvoja zemlja tu sagradi dom tu je stari temelj i bit ćeš velik kao mi
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/04/2024 : 10:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
zanima me akademska rasprava:

u čemu je problem ako čovjek gura svoje rodjake, svoju krv i svoje pleme? recite mi kao trogodišnjem djetetu. samo na sve strane čujem nekakvo mrmljanje o rijekama pravde, vrane grakću "korupcija!!"... a ja se ne snalazim u svemu tome. ogledam se... i jedino što vidim da mi sude zato što svoje volim volim najviše

htio bih to razumjeti, pa se popraviti (ako je to smisao??)
zato pozivam da mi se objasni
dok nije prekasno i dok kapilarno ne postavim samo moje rodijake i pleme u sve pore hr kulture
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5541 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/04/2024 : 08:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Provjerio sam Stinkyjeve tvrdnje, u šolji Franckove jubilarne, na jakoj vatri prokuhane baba Martine kave.

Srče i tiho viče:

" Ne samo da treba gurat svoje, ha, treba i sputavat svoje. Zabraniti mobitele do 21 g.
i nakon 42 g. Razdoblju između ukinuti internet. Slati im poruke pune psovaka i kletvi ukoliko će SMSove koristiti za nešto drugo osim kratkih i sažetih poruka.
I djeca bu došla k sebi.
Trenutno smo prekriveni teškom koprenom, virtualnog glaukoma."

Reče to i glasno zašuti.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5541 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/04/2024 : 12:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Mali osvrt na CRŠ 2024.
Zaradio sam 27 tisuća eura.
Slaabo, u ličku ričku. Ne znam hoću li više pohoditi festival. Ispod 100 - 150 tisuća evrića na crno, ne isplati mi se.

Ono što tam vrijedi je ekipa.
Analogna ili digitalna, tak seedno.


Počinju se pojavljivati jaki autorski albumi.
Šetnja, Digitalni Isus...

Kaj još...

Bilo je par filozofskih rasprava.

Na temu "svak ima svoju istinu" gural sam tezu da zapraf "svak ima svoju laž".



Netko se pozval na Hessea kak je rekel da
nasuprot istine je uvek istina.
Ne prihvatam.
Nasuprot laži je uvijek laž.

Istina je jedna.


CRŠ je bio ni vrit ni mimo.
Bio je dobar.


Edited by - frano on 23/04/2024 19:20:33
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5541 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/04/2024 : 13:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Bio sam!
Bio sam ponovo kod babe Marte na kahvi, nisam mogao izdržati!

Pitam ju kaj se ovo zbiva u politiki, kakva je to tam ekipa?


Ispije, zabije pogled i veli,


"Gadan talog."

ihihihi

Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

578 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 26/04/2024 : 19:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
Vikend izložbica, rekao bi Frane.

[url=https://postimg.cc/XX3GFs3S][/url]
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



137 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 26/04/2024 : 22:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
uuuuu jebateled predobro. Svaka čast.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5541 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/04/2024 : 09:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Priče iz davnine :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/04/2024 : 11:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
I ja bih htio ispričati jednu priču iz davnine. Pričat ću ti, Frano, junačku priču o Tontu u dodonskom heksametru. Odsada ću, pa svakoga vikenda, pričati po jednu junačku priču iz ciklusa o Tontu, u dodonskom heksametru. Poslušajte:


Počnimo ponajprije velebitske pjevati vile
Koje, veliku, svetu nastavljaju goru Velebit!
Čuj me, gledaj i slušaj pa sudove pravo donosi
Ti, a ja ću ti, Frano, govoriti istinu čistu.

Bje' u nas egidonoša Tonto, štono lakira si
Nokte, a cvilu to mi cviljaše ona drobna ptica
Lastovica, ona cvilu cviljaše Zadru gradu na
Pridvratju. Pomoz' Bog i pomoz'te junaci, lakira

Si nokte Tonto crni Arepine: sve lakira si
Nokte, lijepo, čarobno, a onijem sandalama
Poskoči živo. Hote 'vamo lakirani dječaci
Moji, da se veselimo i lakiramo si one

Mile, drobne naše nokte: sve si više, a najviše
Zadru gradu na pridvratju, dječaka lakira nokte,
I sve više mladih cura ima cure. Tako cikne
Tonto crni Arepine, pitajuć ptice za savjet.


Edited by - stinky on 27/04/2024 11:15:24
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/04/2024 : 11:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Frano se bar liječio.

Samo se ti zabavljaj... i budi mi principijelan.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/04/2024 : 12:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Samo sam sastavio lijepu junačku pjesmu o tebi. A ti se furiš.
Ništa nisam lagao, eno, pozvao sam u proemiju velebitske vile kao jamce da govorim čistu istinu. Opisao sam tebe kako se oduševljavaš dečkima koji si lakiraju nokte, što je čista istina, jer je ta junačka pjesma bazirana na tvojim junačkim govorima. Mogu i citirati taj tvoj govor, nalazi se u Svaštari, tako da ništa ne lažem. Sve je principijelno, kad već pričaš o principijelnosti.

Svaki naš iskaz je podložan umjetničkoj obradi. To je aksiom umjetnosti.
Ja sam, doduše, zaostao u starim vremenima i ne mičem se ni milimetra. U moje vrijeme, kad smo izlazili i zezali se, takvi kao ti su bili predmet sprdnje. Sprdali smo se s onima koji si lakiraju nokte i kad smo htjeli nekoga diskreditirati, koristili smo frazeologiju tipa "koji peško" i slično. Ostao sam zarobljenik tih vremena, talac tog podneblja, tog društva, te poetike. Zato se tebi ne sviđa moja junačka pjesma: ti si progresivan, ti si lakiraš nokte i držiš oduševljene govore o lakiranju noktiju. Mi se ne razumijemo, ali umjetnost će nas možda zbližiti. Možda će ova pjesma pomoći da si ti malo manje lakiraš nokte, a ja, ha, nemam pojma kako ću ja: previše sam zaostao i teško ću se mijenjati.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/04/2024 : 12:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Dokaz da je junačka pjesma u dodonskom heksametru, baš kako to zahtijeva tradicija junačkih pjesmi, bazirana na istinitim događajima. Korektno citiram Tonta, protagonista moje junačke pjesme:

quote:
Originally posted by Tonto

Sve vise mladica lakira nokte i sve vise mladih cura ima cure. Za koga bi trebali glasati? Za kromanjonce koji najveci problem vide u njima i srbima?... Neka, na mladima svijet ostaje.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5541 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/04/2024 : 12:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
hahaha ... oh, kad zagorje propjeva ...


Ja nisam pisal popevke, neg sam ovih dana pogledal Eltona i Freedija na filmu.


Rocketman je puno bolji od Bohemijanske rapsodije.

Ak niš drugo Elton je još živ. I jedan i drugi su imali jaku požudu.


No, Elton je imal više sreće. Nekak je povukel kočnicu na vreme. Uložil je mali napor. Zrihtal se kolko je mogel.
I nisam znal da on nije tekstopisac. Viš ti vraga.

Freedie je, do kud je išlo, ostal do kraja svoj. Ipak, svoju najbolju pesmu i bogatstvo posvetil je i ostavil ženi.

Elton je za života odbacil alkohol.
Skuplja lovu za HIV oboljele.
Nekaj dela.

Rocketman kao film ima glavu i rep.











Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/04/2024 : 12:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ja to nemrem gledati, frano
samo vesterne i takve, junačke stvari

ovo mi je prije za tonta. on gleda eltona, u predasima dok si ne lakira nokte.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5541 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/04/2024 : 12:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
hihihi...

Znaš kaj je zanimlivo...

Mogli bi za njih reći da su bili alfa tulipani. Elton i Freedi.

No, kak požuda ne bira, ni alfa mužjaci nisu niš u boljoj poziciji.

Film o Draženu Petroviću obrađuje istu temu.
Potragu za ljubavi.

Koja nije baš ista za materijaliste i one druge.
Bez obzira što se tu radi o istom, ili bar sličnom činu.


Naš Dražen je stao na svom putu puno ranije i od Eltona i od Freedija. Zgleda kako nije znao sa ženama.

Bojim se da će film polirati taj dio njegovog života.

Žanr: sentiš limunada. Nebu to sportski film.




Rocketman pokušava, bar filmski pokušava, prikazati stvari onakvima kakve jesu.









Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/04/2024 : 13:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
meni dražen nikada nije bio nešto
sad, po ovoj tvojoj priči, kao da sam odmalena popio svu pamet svijeta: već onda sam znao da s draženom nešto ne štima. ti kažeš da nije znao sa ženama. ali to je veliki, fundamentalni nedostatak! nema potrage za ljubavi izvan žena (za muškarce, i obratno). izvan postoji samo izuzetak: svetac.

za muškarca važi ova potraga za ljubavi: pripojiti si ženu, zacijeliti si rebro. košarka ne može zacijeliti rebro, taman i da si košarkaški mocart.
ali ako si uspiješ košarkašku loptu nagurati v gaće, onda i košarka može poslužiti kao instrument pripajanja žena. to, doduše, neće osigurati onu pravu, nego samo stječeš iskustvo podivljalih žena, koje se lijepe ako su ti gaće tak napuhnute od nagurane košarkaške lopte, a ove su tak bedaste da to ne znaju, nego misle tko zna kaj.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5541 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/04/2024 : 13:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Bravo.

I onda, čist filmografski, imaš dva puta.
Prikazati stvari kakvima jesu.
Ili, izvući, isisati najbolje iz svakoga.

A, ne limunadu.










Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5541 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/04/2024 : 13:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Btw, da ja slikam kao tkosta, nebih radio crno bele filmove :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5541 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/04/2024 : 14:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Zaboravih, zaboravih!
Tontu, s ljubavlju!

Go to Top of Page
Page: of 139 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000