forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 201 - Kraj tame
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

LudensovPotrcko
Average Member

615 Posts

Member since 05/06/2018

Posted - 15/04/2024 : 14:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send LudensovPotrcko a Private Message  Reply with Quote
Netko se ugledao na Klimta...



Scenarij: Uzzeo
Crtež: Santucci

Broj u Italiji 374.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima!

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16400 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 15/04/2024 : 15:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Vjerovatno najbogohulnija Dilanova epizoda. Zrela za spaljivanje na lomači. Ono što je prikazano nije apokalipsa kakvu obično zamišljamo, već neka mješavina apsurdnog i besmislenog s nekom vanzemaljskom katastrofom. Teško je ovo uopšte definisati. Crtež mi nikako nije legao. Dilan vodi neki dnevnik, ali ostaje pitanje čemu i kome bi uopšte mogao da posluži...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9239 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/04/2024 : 15:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni, odlična priča!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

maverick
New Member

104 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 15/04/2024 : 17:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica odlična. Crtež iznutra je solidan a priča je nekako okultno mračna.
Bolje su epizode kad je više standardni detektiv a manje ovo drugo.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15702 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/04/2024 : 11:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Odustao sam od VC Dylana, pa ne znam kakva je epizoda...
Vidjet cemo.
Ono sto sigurno znam, je da ova edicija ne moze sporije izlaziti, sto je steta i tuga.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

gogs.321
New Member



Croatia
239 Posts

Member since 13/02/2011

Posted - 18/04/2024 : 07:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send gogs.321 a Private Message  Reply with Quote
Na kioscima.
Go to Top of Page

almon
New Member

Croatia
226 Posts

Member since 13/11/2009

Posted - 18/04/2024 : 14:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send almon a Private Message  Reply with Quote
Ova epizoda, dno dna.
Go to Top of Page

peropero
New Member



Croatia
172 Posts

Member since 07/05/2023

Posted - 18/04/2024 : 17:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send peropero a Private Message  Reply with Quote
Meni se svidjelo. Crtež mi je odličan.
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



642 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 24/04/2024 : 11:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
brutalan crtež, odsad čekam svaki novi Santuccijev rad isto kao i Roijev
Go to Top of Page

peropero
New Member



Croatia
172 Posts

Member since 07/05/2023

Posted - 24/04/2024 : 12:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send peropero a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ted Miller

brutalan crtež, odsad čekam svaki novi Santuccijev rad isto kao i Roijev



Nemoj držati dah dok čekaš, izgleda da je ovo slijedeći:

https://en.sergiobonelli.it/dylan-dog/2023/01/20/comics/la-citta-senza-nome-1022673/
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
264 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 04/05/2024 : 19:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Stvarno dobra epizoda Dylana, malo filozofije, malo patetike i odmah me asocira na sve ono radi čega sam zavolio ovaj strip, scenarij iako poprilično originalan ipak u duhu onog pravog Sclavijevog, Dylan sa svim svojim nesigurnostima kao u zlatno doba, neobično kadriranje i crtež koji se sve više trudi ići stopama američkog stripa čini 96 stranica koje se pročitaju u dahu...
Primijetio sam da sve priče novijeg doba koje odskaču kvalitetom imaju taj neki Twilight Zone šmek, imaš osjećaj kao da se ništa ne događa unutar DD kontinuiteta i to je vjerojatno najbolji način da se napravi nešto originalno, već je postalo monotono kada epizoda počinje sa klasičnim dolaskom klijenta na vrata i onim monolozima pred kraj koji sve objašnjavaju, bolje da ostane misterij nego očajnički pokušaji objašnjavanja...

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4616 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 06/05/2024 : 17:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa dragonslayerom, i meni je utisak novih epizoda veoma slican. "Problem" je sto mi one stvaraju nedefinisani osecaj da to vise nije to, veoma brzo ih zaboravljam i konacno, hvatam sebe kako gustam u Superbukovima i Manfrediju (!!!!!!)- izuzetno su mi legle Zveri sa afalta i Bliznacka palanka nakon ekstremno turobnog Zatvorenika, na primer.
Evo sta sam napisao kad sam procitao epizodu:
Sasvim logicno odluka da nakon Plamena ide i ova prica, jer ako smo tamo analizirali tek jednu aktuelnu tacku, ovde dolazimo na globalni nivo nemogucnosti da sagledamo pravo lice istine. Jer, lepo kaze stara poslovica: koliko ljudi, toliko istina! Ovde i danas, nemoguce je da postoje samo dva lica istine: koliko socijalnih mreza, koliko televizijsih stanica, koliko radio frekfencija, eto toliko istina.
I eto, ta(j) bog/inja istine, ta Aleteia, je resila da odprilike godinu dana promatra ljude koji se suocavaju sa zivotom u/izvan matriksa sopstvenih laznih uteha.
Prica je uzasno teskobna I turobna, jedna od onih koje me najvise strase- (pseudo) religiozna (ono, pravi prst u oko uz komentar u stilu "a lepo smo ti govorili da verujes!" :)
Mislim da je steta sto nije uradjena u dva dela gde bi se opsirnije razradila cela post apokalipsa, sta je Gruco radio u beloj svetlosti i kako su njegovi prijatelji prosli kroz sve ovo. Ovako, dobili smo ubrzani verziju koja nam kaze da je kolektivna halucinacija bila uzrok svega, cak i svih onih smrti u ta tri minuta apokalipse.
A posto ne zelimo da znamo sta pise u knjizi (sudbine) (mali namig Sandmanu!) vracamo se u realnost i u Bobdylanovskom maniru odleprsacemo do picerije/bioskopa.
Svakako je ovo prica koja se izdvaja iz gomile prosecnih i ide u grupu tih meta tekstualnih, filozofskih, pa ko voli nek izvoli ;)
A moram i ovde da pomenem sjajnu Gigijevu naslovnicu ocigledno inspirisan Klimtom.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000